Kadınlar İçin Yazılmış 5 Enteresan Şarkı

Şunu söyleyeyim baştan, enteresan demenin sebebi normal şarkılardan birazcık farklı türde olmaları. Büyük ihtimalle çoğu kişi beğenmeyecek, beğenmeyebilirsiniz, herkesin müzik kulağı farklıdır.

Son Feci Bisiklet – Bu Kız

Ben müzik bencesi yazarım da SFB olmaz olur mu? Olmaz olsun öyle bence! Grubun solisti Arda Kemirgent’in sevgilisi için yazdığı şarkı. Biraz serseri, biraz da ciddi bir erkeğin duygularından bahsediyor. Sevdiği kadına karşı belki ahlaksız denebilecek duyguları var, ama ciddi düşünüyor, onu gelinlik içinde hayal ediyor.


Belli ki bir sır vardı onun sesinde… Her düşündüğümde onu beyaz elbisesinde, bela bulur beni, ve uyku kaybolur gibi! Bu kız beni görünce gülümser!

Adamlar – Kadın

Solistimizin sesinin çekiciliğini bir tarafa koyuyorum. Sözleri tamamen kadınları anlatıyor. “Affetmedin, acımadın, yıldırdın kadın!” diye başlıyor şarkımız. Ve devamında kadınların erkeklere çektirdiği çileden bahsediyor. Arada kadınları övmeyi de unutmuyor tabii. Bir yandan övüyor, bir yandan dövüyor anlayacağınız. Yine biraz sapıkça düşünmüyor değil.


Kadın, kadın! Ne desem yalan, ne desem yarım!

Halimden Konan Anlar – Natali Portmın

Kadınlar için değil de, tek bir kadın için yazılmış bir şarkı. E adından da belli, Natali Portmın. Adamlar grubunun şarkısı bildiğim kadarıyla ama grubun eski adı Halimden Konan Anlar. Tam olarak kadınlar için yazılmamış, ama eklemeliyim diye düşündüm. “Kuğu gölü şeysine iki biletim var, ver elini gidelim Natali Portmın” deniyor şarkıda. Eğlenceli anlayacağınız.


Hanimiş benim küçük matildam, hanimiş padme’m, hanimiş vi for vendetam?

İkiye On Kala – İyi ve Güzel Kadınlar Hep Ağlar

Yazmasam ayıp olurdu. Hani bazen yaşadığınız hikayeyi biliyormuş gibi yazılmış şarkılar vardır ya, işte aynı onlar gibi. Elbette, “kötü ve çirkin kadınlar ağlamazlar,” gibi bir olguyu ortaya atmıyor. Aksine acı çeken tüm kadınları iyi ve güzel olarak görüyor. “Sıradan hayalleri varmış, ama hepsi ondan alınmış.” deniyor şarkımızda. Muhtemelen sevdiği adamla birlikte yaşayacağı hayaller kurmuştur.


Zor be kadın, ama sen dur bakalım. Yakında yeni bir gezegen bulunur nasıl olsa.

Kaan Boşnak – Uzatma N’olursun 2

Şarkıda sürekli adı geçen şahıs, Pınar için yazılmış bir şarkı. “Böyle yapma n’olursun, beni dinlemeden gitme, pişman olursun.” diyor Kaan, ama Pınar ne diyor? Pınar kötü. Kaan Pınar’ı çok seviyor ama Pınar onu sevmiyor. En azından ben öyle anladım. Çok dertli bir şarkı, yine bir kadın için yazılmış.


Seni kaybetmek, Beylikdüzü’nde yaşamak gibi. Ne yazık ki ikisi de hayatımın gerçekliği.

Kaan Boşnak - Evleniyormuşsun

Pis Kaan Pınar'dan sonra bu sefer de kafayı Oya'ya takıyor. "Çok zaman olmuştu konuşmayalı, seni unutmuştum." diyor ama bir gün bir haber geliyor ki Oya evleniyormuş! :o Kaan da Oya'ya olan sitemini ifade ediyor bu şarkı ile. Evleneceğini duyunca birlikte aldıkları perdeleri yakıyor, paramparça oluyor. E haklı.


Ah Oya, kalbimi oya oya.. Bitirdin, kalmadı hiçbir şey.

Kadınlar için yazılmış daha çok şarkı vardır eminim. Ama bunlar benim sürekli dinlediklerim, benim sevdiklerim.

Mutlu kalın! ♥


7|3
86
pizzaşığıı KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Erkek Görüşü

 • https://www.youtube.com/watch?v=rZGvlTExR48 kadın için yazılmış en güzel şarkı budur benim gözmde :) ellerine sağlık güzel olmuş. ilk şarkıyı dinlemştm diğerlerni de dinleyecğim :) özellikle hanimiş benim küçük matildam kısmı iyiymş :D

  2|0
  0|0

En İyi Kız Görüşü

 • Bizim şarkılarımızı koymuşsun <3
  Okuduğum en güzel en inanılmaz en müzik dolu bence. 🙏🏻🙏🏻
  Hepsini dinledim hepside birbirinden anlamlı ve güzel ^^

  1|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 5

Kızlar Ne Diyor 7

Yükleniyor...