Kitap Okumak Aynı Anda Birden Çok Kişi Olabilmektir

Kitap okumak hayatın, koşturmanın arasında durup dinlenmektir. Kendinizi yok sayıp başka birileri olabilmektir.

Çok okuyan mı öğrenir çok gezen mi? Sorusunun cevabı kesinlikle okumak. Çünkü bir saate gerekirse bir ömrü sığdırabiliyorsunuz. Kitaptaki bir gün sizin iki dakikanız olabiliyor . Hem aynı anda avukat, serikatil, sosyopat, yetim, öğrenci olamazsınız. Hatta ve hatta kız iken erkek, erkek iken kız olabilme olanağı verir.

Bir kitaptan ne istediğinize karar verinKitap okumak aynı anda birden çok kişi olabilmektir .

Güldürsün mü? Tüylerinizi mi ürpertsin? Size yepyeni perspektifler mi kazandırsın? Daha bir sürü cevabınız olabilir. Dizi izler gibi kitap da okunur şarap içer gibi yudum yudumda. Önemli olan ondan ne istediğinizi bilmeniz ve buna uygun kitap bulmanız sonrasında uzanıp dertlere dur deyip başkası olmaya geçebilirsiniz.

Tutunamayanlar

Duygu ağırlıklı hayata tutunamayan bireyi karamizah yoluyla gözler önüne seren en iyi kitap. Yalnız depresyonda olmayın bunu okurken :)

Anna karenina

Kalınlığıyla gözünüzü korkutmasın bir sayfa daha fazla olsaydı diyeceksiniz. Aşkın ve aşkın elden gitme korkusunu , toplum baskısını öyle güzel işliyor ki artık siz burada değil orada oluyorsunuz .

Böyle buyurdu zerdüşt

"Herkes aynı . Farklı hisseden kendi ayağıyla gidiyor tmarhaneye " sözü ile aynılığın nasıl bize kabul ettirilmiş olduğunu gösteren hayatta insanları tanımanıza yardımcı olacak bir dağ adamı. Bir sayfasını bile okumadan geçmeyin.

Son ada

Verilen vaadlerle en son güzel adanın da mahvedilmesiyle ve iyinin kötüsüne alışmayı iyiye tercih etmeye en güzel örnek.

dava

Yaşarken tutuklu olduğumuzu bize suçunu bilmeden tutuklanan josef anlatıyor . Bir sabah tutuklanıyor ama bu süreçte hiç kodese atılmıyor bir şeyi kısıtlanmıyor fakat suçunu hiç söylemiyorlar . Davası hiç görülmüyor düzgün böyle yaşayıp gidiyor suçunu arayarak . Sucu yaşamaktı. Okuyun arkadaşlar .

aylak adam - ötekileşme , tiksinme , duyarsızlık ve aşk arayışı . Kendi ruh eşini arayan birinin hiç bulamayacağını da bilmesi ama kabullenmemesi . İnsanların kalıplarına uymak istemeyen bir adam . Babam adamsa ben adam olmayacaktım cümlesi ile kazınır aklımıza bay C.

Bu görüşün altına kitaptan ne beklediğinizi belirtirseniz size yardımcı olurum.


1|1
22

En İyi Erkek Görüşü

 • Alman yazar Goethe ise şöyle der: "Okumayı öğrenme, sanatlarının en gücüdür."

  Ben bu sanatı çok seviyorum:)

  1|1
  0|0

En İyi Kız Görüşü

 • Okumak bir sanattır. Bir kere tadına varan bulanır onun mürekkebine :) elinize sağlık güzel bir bence olmuş.

  0|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 1

 • Çok beğendim eline sağlık

  0|0
  0|0
  • Çok teşekkür ederim umarım yardımcı olur herkese :)

Yükleniyor... ;