Birbirinden Güzel Öz Türkçe Şarkılar


1) Arslanbek Sultanbekov - Dombıra

Her muhteşem parçada olduğu gibi bu parçada da Arslanbek Sultanbekovun imzası vardır bir aralar baya ünlü olmuştur bu şarkı hatta partiler bile kendi parti müziklerinde kullanmıştır.


2) Arslanbek Sultanbekov - Nogay El

Bu aralar bağımlısı kaldığım sözleri ve vermek istediği mesaj harikulade olan nogay marşı, büyük nogay ozanı Arslanbek Sultanbekov'in harika eseridir.


3) Keshyu(Кешью) - Ризамын (Rızamin) (Memnunum)

Keshyu grubunun yaptığı bir şarkıdır. Bu grup 3 kazak hanımdan oluşur dinlemenizi şiddetle tavsiye ederim.


4) Ulytau - Adai

Ulytau grubunun yaptığı bir şarkıdır. Ulytau grubu Türk rock grubudur bunun gibi 2 3 şarkısı daha aşırı nirvana bir şarkıdır grubu takip etmenizi ve diğer şarkılarını dinlemenizi tavsiye ederim.


5) Ulytau - Jumyr kylysh

Yine Ulytau grubunun yaptığı bir şarkıdır klibi efsanedir. Bizlere gerçek dostluğu gösterir.


6) Er Turan - Türk Kanı

Buda Türk bir grubun şarkısıdır. Sözleri oldukça anlamlıdır. bu grup genellikle her Türk grubunda ve şarkı kültüründe olduğu gibi her şarkılarında kopuzu kullanır.


7) Mustafa Yıldızdoğan - Ölürüm Türkiyem

Bildiğim kadarıyla Dilaver Cebecinin yazdığı bir şiirdir. Mustafa yıldızdoğan besteleyip şarkı yapmıştır. Türk denilince akla gelen ilk şarkı budur.


8) Mehter Marşları - Ceddin Deden

Ve Türk marşı dendiğinde akıldan düşmeyen bir zamanlar ordunun motivasyonunu tavan yapmak için kullanılmış aynı zamanda da karşıdaki düşmanı korkudan titretmiş atalarımızın efsanevi Marşlarından olan Ceddin deden kapanışı bununla yapayım dedim umarım beğenmişsinizdir diğer bencelerde görüşmek üzere :)


1|0
12

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 2

  • Teşekkürler dinlemediklerim var dinleyip bakacağım.

    0|0
    0|0
  • emeğine sağlık çok güzel olmuş :)

    0|0
    0|0
Yükleniyor...