Dostlar Biraz Kitap Okuyun

Teknolojinin hayatlarımızı ele geçirdiği günümüzde eksik bir şey varsa o da kitaplardır. Bakın Einstein ne demiş :Dostlar biraz kitap okuyun

Günümüzün en çok para eden şeyi bilgidir. O da ancak kitaplarda vardır. Bazıları özellikle karşı. Kitap eskidendi şimdi internetten istediğini bulursun diye bir anlayış var. Bunu söyleyenler zaten kitap okumayan kişilerdir. Önyargıyla ilgili yine Einstein :

Bu da benim sözüm : Biz kalemi kılıca, kitabı da kaleme tercih ettik. Kitaplar kelime hazinesini güçlendirir,insanlarla iletişimi artırır. Kendini daha iyi ifade edersin ve konuşacak şeylerin asla bitmez. Bunlar kitabın en basit faydaları.

İnsanlar 3e ayrılır:

1- Cahiller

2- Normaller

3- Dahiler

Dahilerin tek farkı senin bilmediğin şeyi bilmesidir. Olayı enine boyuna düşünüp tek doğru sonuca ulaşan kişiye dahi denir. Kimsenin bilmediği şeyi keşfederek. Bunu da ancak okuyarak yapabilirler. Şimdi büyük sır: Yeni bir şey keşfetmek için 300 kitap okuman gerekir. Araştırmalara göre 300 kitap okuyan 1 fikir buluyor. Fikir demek buluş demek. Hayat fırsatlarla doludur. Bu fırsatları görmenin en büyük yolu da kitap okumaktır.

İlk ayet:İkra (oku)

İlk peygamber hz Adem 10 sayfalık bir kitapla gönderilmiş. Kuran 600 sayfa ve tek bir kelimesinden bir kitap yazılır. Kuranın şifreleri hala çözülemedi onu anlamak için ne kadar uğraşıyoruz?

En büyük mucitleri, dahilerin, liderlerin ortak özelliği çok okumalarıdır. Kendilerinin çalışmaktan kastettikleri aslında okumaktır. Son olarak yine Einstein ne demiş: Kesinlikle Bilmemiz gereken tek bilgi kütüphanenin nerede olduğudur.

Kitap okuyun yeni yeni şeyler keşfedin farklı dünyalara açılın.


0|0
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

  • kesinlikle çok yararlı bir bence olmuş ellerine sağlık. ben bu yüzden telefonu bıraktım. kullanmıyorum Şu an pc var azda olsa.. kitap çok okurum zaten :)

    0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

  • Kimine yararlı kimine yararsız fakkaattt ben beğendim. Birde yani çoğu kişi bunu biliyor ama yapmıyor aynı siğara zararlı ama içiyorum gibi... onlarda okumak lazım ama kim uğraşıcak pikolojisinde. Kitap önerisi bencenide isterim..

    0|0
    0|0
Yükleniyor... ;