Yüksek Gerilim ve 7 Film

Bugün ki Bencemde

sadece izlediğim çok çok beğendiğim gerilim içeren filmlerin adını ve konusuna yer vericem izlemenizi sonuna kadar tavsiye ederim. Bence Deyip Geçme Bir oku Pişman olmazsın...Takipçilerimin özellikle okumasını istiyorum öyle kuru kuru takip etmekle olmaz :D:D Sürekli film öneren var mı ? ne izlesem ? ne yapsam? diyen arkadaşlarda buraya. Doğru yerdesiniz :D Haydi Başlayalım Bakalım ;

1-Kolay Para 3 - Snabba Cash (2013 yılı yapımı)

>--((( Yüksek Gerilim ve 7 Film )))--<

JW'nin son derece huzurlu ve güzel bir hayatı vardır. (Jw gerçekten çok etkileyici bir adam aşık olcam sandım bir an filmi izlerken çok tatlı ya. ne diyorsunuz kızlarrr alkış duydum sanki oradan ) JW'nin Kız kardeşi bir anda ortadan kaybolur ve film böyle başlar. Kardeşini aramaya başlar ve bunun için tüm yolları dener.Bulduğu ipuçlarını bir araya toplar ve sonuç olarak kardeşini bütük bir suç örgütünün kaçırdığı ortaya çıkar. Gerilim işde bu noktada baş gösterir. İzleyenler asla pişman olmayacaktır. İzleyici yorumlarını okunuzda da işte gerçekten kaliteli bir film deyip önerebilceğiniz bir film.

2-Sympathy of the Vengeance / Intikam Meleği (2005 yılı yapımı)

Lee Geum-ja işlemediği bir suçu kabullenmek zorunda kalıyor ve tam 13,5 yıl hapishanede kalıyor.(Bu kadına cidden bayıldım ben :D Hapise düştüğü gün intikam alma sürecini başlatır. Mahkum arkadaslarına akıl almaz güzellikler yapar ama bunu ilerde alacağı intikamın teminatı olarak kullanır :) Ama o bunları yaparken intkam alacağı kişide boş durmaz tabiki onunda kendine göre planları vardır. Eminim ki şimdi izlemek için can atıyorsunuz tekrar tekrar izlesemde sıkılmayacağım bir filmdi.

''İntikam aImayı sevmem ama, ödeşmek adettendir!'' dememişler boş yere ...

3-The Man From Nowhere / Mazisi Olmayan Adam (2010 yılı yapımı)

Aslında biraz klişe gelebilir film ama izlediğinizde beğenmeden geçemiyeceğiniz bir film. Abi ve küçük kız kardeş filmi :) Somi annesinden göremediği ilgiyi Eski ajan olan Tae- bamya ten görür. Tae-sİK somiyi yani bizim küçük kızı çok sever. Sominin annesi uyuşturucu bağımlısıdır ve uyuşturucu çalar ve öldürülür, kızınıda bu işin içine çekmiştir ne yazık ki :( Küçük kızdan bir emanet alan Tae- bamya uyuştucu mafyası tarafından habersiz saldırıya uğrar. Bunun üzerine küçük kız kaçırılır ve tae bamya uyuşturucu mafyasıyla iş birliğine gider ama kızın annesinin öldürüldüğünü öğrenince tam bir şavaş başlar işde onda.

''Geçmiş tozdur üfle gitsin'' diyeceğim ama gel gör ki olmuyormuş :)

4-The Chaser / Ölümcül Takip (2008 yılı yapımı)

Baek Hong Suk kızını trafik kazasında kaybedip karısıda büyük bir bunalıma girmiş ve oda hayatını kaybetmiştir. Ama Baek Hong suk bu işin yakasını bırakmamış ve araştırmalara başlamıştır.( Kim bırakır ki bu kadar büyük bir felaket yaşadıktan sonra ) Ve kızının bir komple kurbanı olduğunu öğrenmiştir.Seo ji So adlı muhabirle birlikte iş birliği yapar. Ve asıl işin ilginç tarafı başkan adayı olan Seo Ji So'nun kardeşi yolsuzluk olayına karışır ve komployu gerçekleştiren Seo Ji So'nun In Low'dur. Seo Ji So'nin durumunda olmak istemezdim kesinlikle. Unutamadıklarım arasında bir film arkadaşlar....

5-Memories of Murder / Cinayet Günlüğü (2003 yılı yapımı)

Şimdi herkes hep bir ağızdan bu da mı Kore Filmi diyecek güzel yapımlar gerçekten benim gibi düşünenler olacaktır diye düşünüyorum. Gel gelelim Konusun.Tam olarak gerilim denemez bu filme ama sevdim çin paylaşma gereği duydum 2003 yapımı eski bir film olabilir 13 yıl geçmesine rağmen ardan :) Dram ,Suç ve Gizem işte film başlar. Dedektif Doo Man tecavüz edilerek öldürülen 2 kadın cesedine ulaşır bu konularda pek bilgili değildir adli işlemlere ,delillere gerekli özen gösterilmemiştir. Olayın çözüme kavuşturulması için Seuldan özel bir dedektif gelir. iki dedektif bir takım ipucları bulur eee gerisini anlatmayayımda izleyin birazcık :)

''Herkesin PoIisi Kendi Vicdanıdır.'' bu filmde böyleee ...

6-Zindan Adası / Shutter Island (2010 yılı yapımı)

Filmin afişinden etkilenrek izlediğim bir filmdi. Buda tavsiye edeceklerm arasında elbette. Akıl hastaları suçlu tabi bunlar :D bir adada tedavi görür. Hastalardan Rachel akıl almaz bir şekilde kaybolur. Chuck ve Teddy adındaki iki polis bu iş görevlendirilir . Keşke görevlendirilmeselerdi :D Fakat yapacak birşey yoktur. Kendilerini şiddetli bir ayaklanmanın tam ortasında bulacaklardır... :) koltuğa yaslanarak izleyebilceğiniz bir film ne yazık ki gerilim kıyamet kopuyo adada :D

''Düşünmeden Konuşmanın Cezası,

Konuştuktan Sonra Düşünmeye Mahkum Olmaktır..''

7-Pay The Ghost /Hayaletin İntikamı (2015 yılı yapımı)

Cadılar Bayramı için Hazırlık yapan Ailenin oğlu ortadan kaybolur. Aradan bir yıl geçer ve oğullarından hala ses seda yoktur.Bir gün bir mesaj alırlar oğullarının varlığını korkutucu bir şekilde hissetmeye başlarlar ve Mike ve eşi New York'a giderler...Macera işde böylece başlamış olur :) Nigolas Cage bu adamın bütün filmleri izlenir diyenler benim gibi mutlaka bu filmi de hiç düşünmeden izlemiştir. :))

''Bir annenin boynundaki en değerli mücevher, evladının sevgi dolu kollarıdır''...

Hepsini izledim tekrar tekrar da izleyebilirim.Sıkılmadan aman bu ne ya demiyerek. Sizin de sevdiğiniz izlediğiniz tavsiye edebileceğiniz gerilim filmleri varsa bekliyorum. Eleştriye açığım aarkadaşlar.

BENCE' mi zaman ayırdığınız için teşekkürler. Başka bir BENCE'de görüşmek üzere... Sağlıcakla Kalın...


2|0
11

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor... ;