Avrupanın ve Balkanların Genç ve Bir O Kadar Ucuz Ülkesi "KOSOVA"

Avrupanın ve Balkanların genç ülkesi "Kosova"

Gelin Kosovayı tanıyalım ...

Kosova genç ülke olmasına rağmen nüfusu yaklaşık olarak 1.8 milyon (2012)

Başkenti Priştine (Priştineden bir görüntü)Avrupanın ve Balkanların genç ve bir okadarda ucuz ülkesi Avrupanın ve Balkanların genç ve bir okadarda ucuz ülkesi "KOSOVA" Kosova AB ülkesi olmamasına rağmen Para birimi Euro (€) Kosova'nın resmi dilleri Arnavutça ve Sırpça'dır. Diğer bölgesel dilleri ( Türkçe, Boşnakça, Romanca)

Ülke nüfusunun büyük bir kısmını Başkent Priştine oluşturuyor , diğer 2'nci büyük şehir Türklerin yoğun olarak yaşadığı Prizren şehri.

Ulaşım: Şehir içinde ulaşım taksi ve otobüsle sağlanılıyor, Kosovada yaşayan halkın bir çoğu taksi yerine otobüsü tercih ediyo , nedeni ise ucuzluktan .

Yeme-İçme: Kosovada et ürünlerinin ucuz olması nedeniyle en ünlü yiyeceği köfte ve köfte çeşitleridir .
Kosova’da bir başka tadılması gereken lezzet ise börekler. Küçük tepsilere yapılmış vaziyetteki börekler hemen sizin yanınızda beklerseniz fırından çıkar çıkmaz size servis edilebiliyor.
(Kosovada Köfte ve Böreği tatmazsanız Kosovaya gelmiş sayılmazsınız)

Mimari: Kosova’ya gidecek olanlar için ben Priştine yerine Prizreni öneriyorum nedeni ise, tarih turizmi yapanlar için maalesef Priştine ayakta kalmış çok fazla eser göremiyorsunuz. Buna karşın Prizren’de ise tarihi eserleri gezmek 1 güne sığmıyor. Varın siz karar verin .

Ayrıca bir diğer tarihi eser Prizren taş köprüsü

Mimari eserlerinden anlat anlat bitmez , bir diğer Mimari eser ise Birkaç yıl önce "Tika" tarafından restore edilmiş "Sinan Paşa Camisi"

Kısaca özetleyecek olursak : Kosovada yaşam oldukça ucuz , geçen aylarda belki Tv kanallarından haberdar olmuşsunuzdur Bu yıl Kosovadan yaklaşık olarak 100 bin kişi Avrupa devletlerine göç etti nedeni ise gençlerin iş bulmama sorunu , ancak Kosovada işin var ise hayatını dilediğince yaşayabilirsin.

İlk bencemin sonuna geldik umarım beğenmişsinizdir, Kosova/Prizren'den Tüm okuyanlara selamlarımı gönderiyorum...


1|0
21

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • Türkiye Araplaşma yolunda ilerlerken olası İslam devrimi halinde kendime yaşayacak yer arıyordum.
  Aklıma not aldım burayı.
  Eline sağlık :)

  0|0
  0|0
  • Kosovada yaşadığım için Türkiyeden çok fazla arkadaşlar geliyo ziyaret ediyo burasını, be beğendiklerini söylüyor yani Türkiyeye göre ucuz bir yer Özellikle ve özellikle et bakımından çok ucuz

 • Bir kaç yil önce Kosova'ya yaptiğim seyehati hatirlatti bu yazi bana. Prizren'i gezmiştim. Çok güzel bir şehir. Oraya tekrar gitmek istiediğimi fark ettim okurken. Gerçekten çok güzel bir yerde yaşiyorsun :)

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 1

 • Gidip görülmesi gereken bir yer bence.

  0|0
  0|0
Yükleniyor... ;