Ege'de Gezip Görmemiz Gereken Köyler

Aydın'da işlerimden dolayı bir yıl kadar yaşama fırsatı buldum. Bu sırada haftasonları birkaç kafa dengi arkadaşla Ege köylerini keşfetmek gibi güzel bir anı edindik. Bu bencemde ise yolunuz Ege'ye düşerse mutlaka görmeniz gereken gezdiğim 3 köyü sıraladım. Umarım hoşunuza gider.

ŞİRİNCE (EFES)

Gezip Görmemiz Gereken Köyler.

Bu köy basındanda takip ettiğimiz üzere 2012 yılında tüm Dünyaca meşhur olmuş bir köydür nedeni ise maya kehanetlerine göre kıyamet gününde bu köye birşey olmayacağına inanılmasıdır. Bu köy efsanevi düşüncelerin dışında muhteşem doğası, güzellikleri ve kültürü ile yerli ve yabancı birçok turisti kendisine çekmeyi başarmış muhteşem bir doğal güzelliktir. Ayrıca şarapları çok meşhurdur. Hemen hemen birçok meyve aromalı şarap bulmak mümkündür.

DOĞANBEY (SÖKE)

Bu muhteşem köy Söke ilçesine bağlı Rum mimarisi ile oluşturulmuş mükemmel taş yapıları içerisinde bulunduran hatırı sayılır bir üne sakip olan bir köydür. Bu köyden yaklaşık 5-6 kilometre sonra deniz kenarında sizleri Karina olarak adlandırılan bölgede mükemmel balık restoranları bekliyor olacak. Beni hayatımda yediğim en güzel balık bu bölgede olmuştur. Yediğim çipura hala aklımda.

GÜZELÇAMLI (KUŞADASI)

Kuşadasına bağlı bu köy yeşili ve doğasıyla gerçekten büyüleyici bir karaktere sahip.Denize sıfır bu köyün gerçekten mükemmel temizlikte yüzmeye müsait yerleri vardır. En meşhur yapı Zeus mağarasıdır.Mitolojide Göktanrısı Zeus, kardesi Poseidon'u kızdırdığında elindeki üçlü yabasını kaldırarak dalgaları kabartıp, denizi altüst eden Poseidon'un gazabından kaçıp sakinleşmesini beklemek için bu mağaraya sığındığı anlatılır. Dinlenir ve yıkanırmış.

Güzelçamlı sakinleri ve yabancı turistler, denizin çok dalgalı olduğu günlerde ve havanın denize elvermediği günlerde tıpkı Zeus gibi burada yüzerler, o mitolojik havayı teneffüs ederlermiş.

-TEŞEKKÜRLER-


0|0
01

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...