Yabancı Dizi Tavsiyeleri

Eski klasikleşmiş dizilerden hiç bahsetmeyeceğim. Odak noktam yeni, başlayan yabancı diziler olacak. O yüzden bu listede çok izlenen yabancı diziler olmayacak. Bunun yerine yeni yabancı dizi arayanlara yönelik bir bence olacak.

1. Lucifer

Bana göre yeni başlayan diziler arasından en dilkkat çekeni.Cehennemin kralının dünya da tatil yaptığını düşünün :D Bir gece klübü işletiyor ve dünya da aşık oluyor :D Spoiler vermek istemesemde bir melek şeytan savaşı göreceğimizi umuyorum :D

2. Heroes Reborn

Aslında tam olarak yeni başladı sayılmış sayılmasa da bana göre yeni başlamış yeniden başlamış dizilerden biri. Bu dizi bittiğinde üzülmüştüm geri dönmesini umuyordum. Eğer daha önce hiç izlemedi iseniz ilk önce ''heroes'' u izlemenizi öneririm. Konu insanların evrimleşmesini ve evrim geçiren insanların avlanmasını anlatıyor. Dizide en sevindiğim nokta eski karakterleri görmek oldu.

3. The Bible

Bu da yeni başlayan dizilerin arasında değil ancak ülkemizde pek bilinmeyen bir mini dizi. Konusu incil'in filme çekilmiş hali. Elbette içinde biraz kurgu barındırıyor. Ancak adem ve havva dan başlayıp İsa'nın ölümüne kadar anlatıyor. Bana göre izlenmesi gereken bir dizi. Elbette içinde biraz misyonerlik barınıdırsa da batı'nın bu olaya bakış açısını görmek için iyi bir dizi. Bunun devamı olan ''a.d the bible continues'' ise bana göre izlenmeye değmez karar size kalmış.

4. Black Jesus

Bu benimde beğenmediğim bir dizi itiraf ediyorum. Ancak the bible'ın üzerine bunu izleyin. İsa ile nasıl dalga geçtiklerini görün. Ve bu bir doğu ülkesinde yaşansa neler olurdu onu düşünün. İki farklı dizi iki farklı görüş. Bana göre bunu izlemek eğlenceli. Ama bu dizinin ömrünün uzun olacağını sanmıyorum :D

5. Gangland Undercover

Belgesel olarak çekilmiş bir dizi. Motorsiklet kullanmayı bilmeyen bir adamın motosiklet çetesine sızması ve onları çökertmeye uğraşmasını konu alıyor. Bu dizi gerçek hayattan alınmış bir hikaye ile oluşturulmuş. Bir süre sonra hikayenin gerilimine kapılıyorsunuz. Eğer motorsikletlere biraz ilginiz var ise izleyin pişman olmazsınız.

6. The Bastard Executioner

Bu diziyi izlemeyecekseniz bile başlangıç müziğini dinlemenizi öneririm. Bir adamın zorunlu olarak cezalandırıcı olmasını anlatıyor. Tabii ki konu daha geniş ancak bu dizide işkence sahnelerinin bol olacağını düşündüğüm için devm ediyorum. Şimdilik yalnızca işkence aletlerini görebildik.

7. Limitless

Filmin devamı niteliğinde. Evet filmdeki konu aynı şekilde devam etmiyor ancak eski konuy değiniliyor ve eski oyuncular da var. Ve eğer filmi izlemiş ve beğenmiş iseniz diziyi size tavsiye etmeme gerek yok o zaman. Filmi bilmeyenler için insan zekasını arttıran bir hapın yapılması sonucu meydana gelen olayları anlatıyor.

8. The Last Kingdom

Yeni başlayan bir viking dizisi. Yine bolca savaşlar ve kan var. Eğer daha önceki viking dizilerini sevdi iseniz bunu da seveceğinizi düşünüyorum.

9. Jessica Jones

Fantasitik bir dizi. Sanırım daredevil ile ikisini berber yürütme gibi bir düşünceleri var. Daha yalnızca fragmanlrı yayınlandı o yüzden hakkında tam bir şey söyleyemiyorum. Ama çizgiromanına yakın olacağını umut ediyorum. Ben yalnızca ''Krysten Ritter'' rol aldığı için izleyeceğim :D

Bu da sonuncusu olsun bunu izlemek için daha beklemeniz gerekecek.

Ash vs Evil Dead

Daha henüz fragmanı yayınlandı. Daha önce Şeytanın Ölüsü filmlerini izlemiş iseniz onların devamı niteliğinde. Korku komedi türünde bir dizi olacak. Evet muhtemelen filmi izleseniz de hatırlamıyorsunuzdur çok eski bir film idi.

Diğer başlayan dizileri izlemedim. Benim dikkatimi çeken bunlar oldu en azından izlemeye değer gördüklerim. Fazla yazı yazıp konuyu tamamen anlatarak izlemenin tadını kaçırmak istemedim.

İyi Geceler

tncdmrl


0|1
32

En İyi Kız Görüşü

 • Hiç yabancı dizi izlemedim ve izlemem de..

  0|0
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • Tavsiyelerin çok güzel, bir dizi manyağı olarak söylüyorum bunu :)
  Bu arada Lucifer dizisi DC Comics evreninde ki Lucifer'i konu alıyor, DC severlere duyurulur..

  0|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • Güzel filmler en yakın zamanda izleyeceğim elinize sağlık. :)

  0|0
  0|0
 • bence izlenmesi gereken dizi (SONS OF ANARCHY)

  0|0
  0|0
  • klasikleşmiş dizileri eklemek izlemedim. hani daha çok yeni başlayan dizilere odaklandım ya da pek bilinmeyenlere

  • anladım eline sağlık o zaman :) izlemeyenler varsa izlesin diye yazdım bende

  • teşekkür ederim :)

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...