Dünyada Görülmesi Gereken Şehirler

Dünyada gezip görülmesi gereken şehirleri sizler için bir araya getirdim.

1. New York

New York Dünya'nın merkezi şehirlerinden biridir. Dünya'ya yön veren en önemli şehirlerden birisidir. Times meydanı en önemli yerdir. Milyonlarca turistin arasında kaybolacaksınız rengarek ışıklara şaşkınlık ile bakacaksınız. 5thavenue ise dünyanın en pahalı en lüks alışveriş yerlerinden birisidir Paris ile aynı kategoriye koyabiliriz. Central park ve Empire State binası New York'un simgelerindendir. Bryant Park burada bütün aktiviteleri rahatlık ile yapabilirsiniz çok güzel ve eğlenceli bir yerdir.

Dünyada Görülmesi Gereken Şehirler

2. Londra

Londra kesinlikle görülmesi gereken çok güzel bir yerdir. St Paul Katedrali Lady Düğünün yapıldığı muhteşem bir sanat eseridir giriş ücretsizdir kesinlikle görmeniz gereken bir yerdir. Greenwich bildiğiniz üzere meridyenin geçtiği yerdir burada keyifli vakit geçirebilirsiniz. Buckhingam Sarayı Kraliçe'nin yaşadığı saraydır sizi tarihte yolculuğa çıkaracak güzelliktedir.

3. Roma

Roma'da kendinizi bambaşka bir yerde bulabilirsiniz. Kolezyum eski tiyatro oyunlarının oynandığı yerdir burada gladyatörler ve hayvan dövüşleride yapılmıştır. Büyük bir keyifle kolezyumu gezebilirsiniz. İspanyol merdivenleri burada upuzun bir merdivenle karşılaşacaksınız bu merdivenlerin en tepesinde kilise vardır çok güzel bir manzaraya sahiptir. Piazza del popolo meydanı burada genellikle yılbaşı kutlamaları yapılır en merkezi yerlendendir eğlenceli ve çok keyifli bir meydandır. Vatikan müzelerinide gezip değişik türde tarihi şeyler görebilirsiniz.

4. Venedik

Venedik kanalları ve köprüleriyle ün yapmış bir şehirdir. Gerçekten sizi büyüleyecek bambaşka bir yerdir. San marco meydanı dünyanın en keyifli meydanlarından birisidir. Burada insanlarla resim çektirebilir ve güzel vakit geçirebilirsiniz. Ahlar köprüsü Venedik'te yer alan en önemli köprülerden birisidir. Mahkumlar ceza evine götürülürken bu köprüden geçiriliyorlarmış oldukça duygusal bir geçmişe sahiptir sizi tarihte bir yerlere götürebilir. Rialto köprüsü bir yarışma sonucu yapılmıştır çok güzel bir manzaraya sahiptir sizi büyüleyecek güzelliktedir. Venedik Büyük kanal işte sizi sizden alacak asıl yer suyun üstünde gondollarla muhteşem keyifli bir yolculuk herkezin hayalidir bunu yapmak. Gondollarla geçiş sırası sizi büyüler adeta hayran gözlerle o anın tadını çıkarırsınız.

5. Berlin

Berlin herkesin merak ettiği çok güzel bir şehirdir. Alexanderplatz Meydanı burada tv kulesi vardır buradan hem Berlin'i gözlemlemek için yapılmıştır ayrıca şehrin sembollerindendir. Turistlerin yoğun bulunduğu bir yerdir burada iki kadeh içer gidersiniz. Neptün Çeşmesi çok güzel bir çeşmedir Roma Tanrısı Neptün için yapılmıştır bu çeşme heykelin çevresindeki kadınlar Prusya'nın nehirlerini temsil etmektedir. Berlin Katedrali Belediye binasının karşısında bulunan bu eşsiz yapı kesinlikle görülmelidir. Ayrıcı Müzeler ve Checkpoint Charli bölgesinde Berlin duvarının kalıntılarını görebilirsiniz.

6. Paris

Paris gerçekten Dünya'nın kalbinin attığı en önemli şehirlerden birisidir. Çok çeşitli ve yönlü bir şehirdir. Paris'te Eyfel Kulesi, Parc de la Villette, Bois de Boulogne, Boulevard Saint-Germain, Cite Des Sciences Et De L’Industrie bu yerleri kesinlikte gezip görmeniz gerekmektedir. Fransızlar pek yoktur her yer turist kaynar. Çok eğlenceli zevkli bir şehirdir. Champ Elysees, Moulin Rouge ve Lido Show, Buddha Bar buralarda da gece hayatlarina gidip güzel güzel eğlenebilirsiniz.

RigwarL: Arkadaşlar genelde bilindik yerleri yaptım umarım beğenirsiniz eklenecek daha çok yer var biliyorum ama önce bunları görmek lazım bütün Ks ailesine saygılar sevgiler...


0|0
41

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 3

 • İstanbul da olmalıydı bence

  0|0
  0|0
 • Tokyo nerede -.- :D

  0|0
  0|0
 • newyorkta yaşamayı düşünüyorum

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor... ;