Batman - Kara Şövalye

Ksde çoğunlukla aşk ilişkiler toplumsal olaylara odaklı benceler yazılıyor bunu görüyoruz ve artık sıkılıyoruz ben bunu daha ilk girdiğimde fark etmiştim ve insanların bilmediği veya daha değişik konular yazarak insanları hem bilgilendirir hemde eğlendiririm diye bir çok düşüncemi paylaştım ve ilginç konuları hedef aldım sürekli.Bu seferki bencem

''Batman (Kara şovalye)''

Batman (Kara Şovalye)

Bildiğiniz gibi batman ilk olarak bir çizgi film kahramanı olarak ekranlardaki yerini aldı ve çocukluğumuzun kahramanı oldu.

Batman aslında bir çizgifilm'den ziyade bize gizli mesajlar verdi,

Ne olursa olsun, sebebi ne olursa olsun kimseyi öldürme,

Her iyiliği karşılıksız yap ve birşey bekleme türünden mesajlar.

Çocuklar için gayet güzel bir proje aslında ilerdeki karekterini kişiliğini

belkide daha iyi hale getirebilirdi.

Batmani konu alan çizgifilmler harikaydı ama yapımcılar bunu kullanarak film yapmaya kalkınca işler değişti.

İlk batman filmleri izleyenler bilir rezaletti ve hiç beğeni almadı.

Sinema sektörü geliştikçe daha orjinal fikirler ve kaliteli filmler çekilmeye başlandı,

2005 yılında batmanı gerçekten hafızalarımızdan canlandıran ve etkisinde bırakan bir film çekildi.

Batman begins

Christopher Nolan'ın yönetmenliğini yaptığı ve christian bale'nin batmanı canlandırdığı bir film yapıldı ve gerçekten batmanın tekrar canlanmasına sebep olan film budur.

Filmin konusundan bahsedelim biraz ; Bruce wayne çocukken ailesinin bir hırsız tarafından öldürülmesi sonucu kötü bir gençlik geçirir ve suçlulara karşı savaşmak ister. Bunun üzerine hırsız piskolojisini anlamak için hırsızlık yapar ve wayne girişimciliğin yani kendi mallarını çalar.

Ancak son hırsızlık yaptığında bir polis baskınına uğraş ve cezaevine gönderilir, cezaevinde esrarengiz bir şekilde ra's al ghul ile tanışır, ghul ona gerçekten suçlularla savaşmak gölgeler birliğine katılmasını teklif eder wayne bunu kabul eder ve küçük bir kabul görevi olarak nadir bir çiçeği onlara götürür.

En etkilendiğim sahnedir ;

ra's al ghul wayne şöyle der ; 6 adamla savaşmayı öğrenmişsin şimdi sana 600 adamla nasıl savaşılır onu öğreticem..

Wayne sonunda gölgeler birliğini yönetmeye hak kazanır ama kabul için bir suçluyu öldürmeyi reddettiği için olaylar karışır ve gölgeler birliğinin bir kısmını yok eder.

Batman karekterine bürünür ve gotham şehrini kurtarır daha fazla uzatmıycam burayı..

Tabi ilk filmi çok beğenildiği için 2.ci filmide çekilir.Ama bu sefer batman isminde değil. Kara Şovalye filmiyle beyaz perdeye gelir.

Bu filimde herkesinde bildiği gibi Joker ortaya çıkar ve gerçekten 1. filmi unutturacak bir etki altında kalırsınız. Jokerin ciddiyeti psikopatlığı ve gerçekten sözleri bir çok şeyi size hatırlatır ve jokerin dünyasını benimseyebilirsiniz.

Jokerden alıntı ; Ağzımdaki yaraların sebebini öğrenmek ister misin ? çok sevdiğim bir karım vardı ve birgün kaza sonucu yüzü yandı bende o kendini kötü hissetmesin diye ağzıma jilet sokup kendimi bu hale getirdim ama komik olan tarafı ne biliyor musun ? görüntüme dayanamayıp beni terk etti...

Anlıya bilene....

Bu filmi ilk filminden daha çok beğenilir aslında bu film son filmmiş gibi akıllarda yerini alır ve christoper nolan yönetmenliğinde 3. film çekilir..

Kara Şovalye Yükseliyor..

Batman 8 yıldır ortalıkta yoktur. ve bir gün bane gothamı ele geçirmeye çalışana kadar bane tüm gotham şehrini almak için borsa binasına baskın yapar ve herşeyi alır, ama kaçış yolunda batman aniden ortalamaya çıkar ve polis ekipleri bane'yi bırakıp batmanı yakalamaya çalışır.

Bane eski bir gölgeler birliği üyesidir ve ustalarının planını kendi yapmak ister paralı askerler ordusu dahice planları gerçekten bir yerden sonra batman daha birşey yapamaz diyorsunuz.

Ve batman bu filmde emekli olur, yerine çizgifilm'den hatırlıyacaksınız robin geçer.

Ama ne şekilde geçer bilemeyiz o rengarenk elbiseleriyle gothamda suçlu kovalayamaz heralde :D diyip bencemi tamamlıyorum umarım okumaktan keyif almışsınızdır ben şahsen keyif aldım.

Kendinize iyi bakın ve böyle ilginç konular için bencelerime göz atın.


0|0
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

  • Güzel paylaşım, eline sağlık..

    0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

  • senin de dediğin gibi farklı ve eğlenceli bir bence olmuş, faydalı mesajlar içeriyor, emeğine sağlık dostum... :)

    0|0
    0|0
Yükleniyor...