Batmanlı Vatandaşlardan Batman (Yarasa Adam) Atağı

Batmanlı vatandaşların başlattığı ilginç kampanya oldukça dikkat çekti. Batman il sınırlarının "Batman" filminin logosunda yer alan yarasa figürüne benzeyecek şekilde yeniden düzenlenmesi için kampanya başlatıldı.

Batmanlı Vatandaşlardan Batman (Yarasa Adam) Atağı

Batman şehri ve Batman filmi arasındaki isim benzerliği nedeniyle, Batman ili sınırlarının, Batman filminin logosu olan yarasa şeklinde yeniden düzenlenmesi için kampanya başlatan vatandaşların isteği ilginç tepkilere neden oldu. Change.org'da başlatılan kampanya oldukça ilgi gördü.

Sosyal medyada viral hale gelince yoğun bir şekilde paylaşılan kampanyada, toplanan imza sayısı şu an için 10 bini aştı.

GATOB (Güneydoğu Anadolu Turizm ve Otel İşletmecileri Birliği) Genel Başkanı Hüseyin Aslan, yaptığı açıklamada, kampanyanın kente hiçbir katkısının olmayacağını belirtti.

Aslan, şunları dile getirdi:

Son günlerde başlatılan Batman figürü ile Batman haritasının çizilmesi yönündeki çalışmayı sosyal medyada görüyoruz. Bir turizmci olarak bu kampanyanın kent turizmine hiçbir katkısının olmayacağını düşünüyorum. Bizim öncelikle Batman'ın tanıtımını yerinde ve sahada yapmamız lazım. Figürlerle kentin tanıtımında bir yere varılmaz. Hala Hasankeyf'in Mardin'in ilçesi bilen insanlar var.

Kentin haritasını değiştirmekten daha önemli sorunlarının olduğunu aktaran Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Batman İl Temsilcisi Sinan Sarı da sosyal medyada paylaşılan Batman haritasının Batman filminin figürüne göre değiştirilmesi yönünde taleplerin olduğunu anlattı.

Sarı,

Bunun kente bir katkısının olacağını düşünmüyorum. Bundan daha önemli ve güzel konular üzerinde çalışabiliriz. Öncelikle bir turizm lobisi oluşturmamız lazım.

Esnaf Adnan Baytar ise şöyle konuştu;

Bunca sorunumuz varken Batman'ın harita üzerindeki şekli şemaili çok da önemli değil. Bunu düşünecek durumda değiliz.

Kaynak: AA


1|3
44105
Hakan Guray KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Erkek Görüşleri

 • o değil de anadolu ajansından yapılan haberi şimdi okudum da ne kadar salak insanlar var ya şimdiye kadar hiç birşey yapılmamış en azından bir figür öne sürülmüş yapılsın diye buna da olumsuz yorumlar yapmışlar figür olduktan sonra figüre göre şekillenir sokaklar ve turizmci çeker düşük bir yatırımla

  0|0
  0|0
 • batman da yaşadığım için utanıyorum anasını satayım. sınır denen bişey var. yer şekilleri denen bişey var. coğrafyası 0 olan insanların işi de ancak bu kadar olur. buradan ayrılmayı düşünüyorum artık lanet girsin...

  0|0
  0|0

En İyi Kız Görüşleri

 • Bence mizahi ve ilgi çekici olmuş. Neden tepki göstermişler ki. Mesela Kucukemrah diye bir şehir olsa ve isim benzerliğinden dolayı küçük emrahın yüzünü bir panoya bastırtsalar hepimiz o şehri araştırırdık.

  0|1
  0|0

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

42103
Daha Fazla
95
Yükleniyor...