Olağanüstü Filmler Serisi - 2

Adı az duyulmuş kenarda kalmış harika filmler serimize devam ediyoruz. Yine 3+1 ev mantığı ile başlıyoruz listemize.

The Man From Earth

Olağanüstü Filmler Serisi - 2

Profesör kahramanımız, Okuldan ayrılırken her biri kendi alanlarında akademik yetkinliğe sahip çeşitli branşlardaki arkadaşlarını toplar ve onlara aslında tarih öncesi çağlardan günümüze gelen ve hücre yenilemesi konusunda mutasyona uğrayan bir mağara adamı olduğunu söyler. Konu Pozitif ve Sosyal Bilimler ışığı altında masaya yatırılır ve incelenir.

Tam bir baş yapıt.

Garden State

Mutlak favorim, Annesinin cenazesi için eski yaşadığı yere dönen ve hayattan ne istedğini aramak ile yola çıkan bir aktörün hikayesi. Bu eğlenceli komik karakteri çok seveceksiniz. Müzikleri ise tek kelime ile harika. Hakkında tek bir olumsuz eleştiriye rastlamadım.

Spirited Away

Bir anime sever olarak çok sevdiğim ve anime sevsin sevmesin herkesin beğeneceğini düşündüğüm harika yapıt. Çok fazla spoiler vermeden nasıl anlatılır bilmiyorum, Hikayenin baş kahramanı olan genç kızımız ve ailesi için verdiği fantastik mücadele demek yeterli şimdilik. Tüm karakterleri son derece yaratıcı olan yapıtın 2003de Uzun Metrajlı En İyi Animasyon Filmi Oscar'ı alması ve Oscar alan ilk anime olması da dipnot. Hatırladığım kadarıyla Altın Ayı ve çok çeşitli ödülleri de vardı.

Filmin yönetmeni ve yazarı Hayao Miyazaki

Let the Right One In

Bana göre şimdiye kadar gördüğüm en iyi Vampir filmi. Gerçekten eşsiz hikayesi olan yapıt genç bir erkek ve onun yeni kan emici kapı komşusu hakkında. Bir parça şiddet ve bir parça aşk hikayesi ancak bu denli parlak zeka ile birleştirilebilirdi diyerek merakınızı canlı tutmak istiyorum.

Diğer Bencelerimi okumak için link


3|0
43

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 2

  • doğru filmler

    0|0
    0|0
  • bir ara bakarım hacı eline sağlık :D

    0|0
    0|0
Yükleniyor...