Geziyor 2 ay

Kitap Fuarına Gidecek Olanlara Tavsiyeler 📚

Neveaşıkbiri u

Yeni yıl yeni etkinlikler yeni fuarlar zamanı. Ben de bu yılda kitap fuarına giderek başladım. 2 kez gittim bu sebepten tabii rahat rahat gezme ve alma fırsatım oldu ancak benim gibi evi yakın olmayıp sadece bir kez gidecek olanlara hem maddi olarak hem de zamandan tasarruf etmek için bazı önerilerim var. Aldığım kitaplardan bir bence hazırlarım sizlere, hadi bakalım ☘️

Almak istediğiniz kitapları not alın

Kitap Fuarına Gidecek Olanlara Tavsiyeler 📚

Eğer almak istediğiniz kitaplar varsa aklınızda mutlaka bunları not alın çünkü kalabalık ve gürültülü bir ortama girdiğiniz için haliyle o anın stresiyle unutabilirsiniz ya da dalgınlığınıza gelebilir. Telefonunuza veya küçük bir kağıda not alırsanız en azından istediğiniz kitaplara ulaşmanız çok daha kolay olacaktır.

İnternetten fiyat karşılaştırması yapın

Kitap Fuarına Gidecek Olanlara Tavsiyeler 📚

Her ne kadar kitap okumayı çok sevsek de en azından bazılarımız maalesef bütçemizi de düşünmek zorundayız kitap alırken. O yüzden siz de gördüğünüz bir kitabın internetteki fiyatlarına da bakıp karşılaştırma yapabilirsiniz. Çünkü her ne kadar fuarda kitaplar indirimli veya ucuz gibi görünse de bazen gerçekten çok pahalı olabiliyor veya internette ucuz olabiliyor.

Telefondan almak istediğiniz kitabın yorumlarına bakın

Kitap Fuarına Gidecek Olanlara Tavsiyeler 📚

Bir kitabı beğendiğiniz zaman sadece kitabın üzerindeki yorumlara bakmak yerine internetteki yorumlara da bakabilirsiniz çünkü bazen kitabın üzerinde yeterince açıklama yazmıyor. Haliyle tam olarak anlayamıyoruz kitabın konusunu veya nasıl bir kitap olduğunu. Beklediğimizden çok daha farklı çıkabiliyor okuduğumuz zaman, en azından sizde önce okumuş kişilerin yorumlarına internetten bakarsanız aklınızda bir fikir oluşur.

Satıcıların sizi oyalamasına izin vermeyin

Kitap Fuarına Gidecek Olanlara Tavsiyeler 📚

Burada söylemek istediğim biraz da zamandan tasarruf etmek için aslında. Tabii ki alacağımız kitabı tam olarak anlamak isteriz, onun üzerine konuşmak isteriz ancak bazı satıcılar gerçekten çok fazla uzatabiliyor konuşmayı. Haliyle bu da bizim için vakit kaybı demek. Siz de eğer almayacaksanız karşı taraf kırılmasın diye boş yere onu dinlemeyin, kibarca kolay gelsin deyin ve standı terk edin.

Mutlaka pazarlık yapın

Kitap Fuarına Gidecek Olanlara Tavsiyeler 📚

Kitabında pazarlığı olur mu demeyin bence olur çünkü ben de çokça pazarlık yaparak kitap almış biriyim. Bazı stantlar gerçekten yapmıyor ve ne kadar ısrar edilse de boşa ancak bazıları yapıyor özellikle bir kaç tane yani birden fazla kitap aldığınızda biraz daha indirim yapma olasılıkları artıyor. Siz de en azından bir iki kez şansınızı deneyin, pazarlık yapmaya çalışın.

Aceleci davranmayın

Kitap Fuarına Gidecek Olanlara Tavsiyeler 📚

Fuar alanına girdiğiniz zaman hemen kitap almaya başlamayın. Tabii ki aklınızda olan kitapları alın ancak biraz daha gezin diğer stantları da görün. Hem fiyat olarak hem de keyif alma olarak aceleci davranmak sizi olumsuzluğa düşürecektir. O yüzden en azından önce tüm stantları birer kez gezin daha sonra aklınızda kalan, kararlaştırdığınız kitapları dönüp alın.

Yazarlarla konuşmaktan çekinmeyin

Kitap Fuarına Gidecek Olanlara Tavsiyeler 📚

Eğer konuşmak, sohbet etmek, fotoğraf çektirmek veya kitap imzalatmak istediğiniz bir yazar olursa onunla konuşmaktan asla çekinmeyin. Onun da sizin gibi bir insan olduğunu düşünün. Zaten oraya gelme amacı sizinle beraber vakit geçirmek, kitap imzalamak. Bunun bilincinde olun ve onlarla konuşmaktan asla çekinmeyin.

Kitap Fuarına Gidecek Olanlara Tavsiyeler 📚
36 Cevap