Türkiye'de Değeri Bilinmeyen Sanatçılar

Rockncoke

İlk başta vefat eden sanatçılarımız ile başlayalım

1) Barış Akarsu

Türkiyede Değeri Bilinmeyen Sanatçılar

Hepimiz onu ilk başta Akdemi Türkiye yarışmasında tanıdık o güzel sesiyle görünüşüyle herkesin sempatisini kazandı. İlk albümü olan Islak Islak 2005 yılında çıktı. Ünlü sanatçı, Ağustos 2006'da “Düşmeden Bulutlara Koşmak Gerek” adlı ikinci albümünü piyasaya çıkardı. Yalancı Yarim isimli dizide oynadığı başrolle de göz dolduran Akarsu, 29 Haziran'da doğum gününde trafik kazası geçirdi ve 5 gün boyunca komada kaldıktan sonra 4 Temmuz 2007'de hayatını kaybetti.

Yaşarken satışları 30 bini geçmeyen albümleri yok satıyordu hatta 2008 yılında çıkan Ayrılık Zamansız gelir albümü 3 günde 150 bin sattı öldükten sonra değeri bir bilinen sanatçıdır.

En sevdiğim şarkılarından bir tanesi:

Tavsiye şarkılar: Islak Islak, Gözlerin, Her Şeyi Yak, Ben, Vurdum En Dibe Kadar, Rüzgar, Bir Sevmek Bin Defa Ölmek Demekmiş, Zümrüt-ü Anka.

2) Kerim Tekin

Türkiyede Değeri Bilinmeyen Sanatçılar

Kerim Tekin, 1995 yılı Şubat ayında ilk stüdyo albümü “Kara Gözlüm” piyasaya sürdü. Albümdeki "Cici Baba" şarkısı ile bir anda büyük bir çıkış yaptı. Sanatçı bu arada oyunculuk denemesi de yaparak 1996 yılında Show TV’de yayınlanan “Mirasyediler” adlı dizide Teoman karakterini canlandırdı.1997 yılında ikinci albümü “Haykırsam Dünyaya” satışa çıkardı. Kerim Tekin, 27 Haziran 1998’de geçirdiği trafik kazasın yüzünden hayatını kaybetti.

Tavsiye şarkılar: Akşamlar, Cici Baba, Haykırsam Dünya'ya, Kara Gözlüm.

3) Murat Göğebakan

Türkiyede Değeri Bilinmeyen Sanatçılar

Murat Göğebakan 1996 yılında "Ben Sana Aşık Oldum" isimli albümünü çıkardı ve bu albümü ile büyük bir çıkış yaptı. İlerleyen yıllarda "Sen Rahatına Bak", "Tek Suçum Seni Sevmekmiş" ve "Merhaba" isimli albümlerini çıkardı. 2000 Yılında Sema Bekmez ile evlendi. 2002 yılında cebinde ki son parayla çıkardığı "Ay yüzlüm" isimli albümüyle Büyük bir çıkış yakaladı MÜYAP'ın En Çok Satan Albüm Ödülleri'ne layık görüldü. 2010 yılında kan kanserine yakalanan Göğebakan, tedavisi bittikten sonra Aşıklar Yolu adlı albümü yayımladı. Aldatıldığını öğrenince eşiyle 2011 yılında boşandı ve sonrasında Aşkın Gözyaşları isimli albümü çıkardı. Sonrasında tekrar kansere yakalandı ve tedavi olmayı reddetti. 31 Temmuz 2014 hayatını kaybetti.

Tavsiye şarkılar: Ay Yüzlüm, Göç, Ben Sana Aşık Oldum Birtanem, Kalbim Yaralı, Vazgeçilmiyor, Unutamam Seni, Gelmiş Bahar, Turnalar.

4) Kazım Koyuncu

Türkiyede Değeri Bilinmeyen Sanatçılar

1993 Yılında Zuğaşi Berepe adlı rock müzik grubunu kurmuştur. Lazca rock yapma iddiası ile yola çıkan ve 1995 yılında Va Mişkunan adlı ilk albümlerini yayınladılar. Grup 1999 yılında dağılmıştır.2001 yılında "Viya" adlı ilk solo albümünü çıkarmıştır. 2004 yılında "Hayde" isimli albümü büyük ses getirmiştir.2004 yılının sonlarında aralık ayında Kâzım Koyuncuya testis kanseri teşhisi konuldu ve kısa bir süre sonra tüm dostları, dinleyicileri kötü haberi aldı.25 Haziran 2005 günü tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Tavsiye şarkılar: İşte gidiyorum, Hayde, Ben Seni Sevdiğimi Dünyalara Bildirdim, Ayrılık Şarkısı, Koyverdun Gittin Beni, Dido.

Şimdi hayatta olanlarla devam edelim...

5) Murat Kekilli

Türkiyede Değeri Bilinmeyen Sanatçılar

Murat Kekilli ilk albümünü 1996 yılında çıkarmış olsa da asıl çıkışı 1999 yılında "Bu Akşam Ölürüm" adlı albüm ile o dönemi kasıp kavurmuştur. Dış görünüşünden dolayı genellikle dışlanmıştır.

Tavsiye şarkılar: Bu Akşam Ölürüm, Çılgın, Salını Salını, Kara Gözlüm, Gel Öpem Seni, Sana Gül Dedim, Unutamam Seni, Avara, Turnam.

6) Sami Ertan Kızıltan

Türkiyede Değeri Bilinmeyen Sanatçılar

Öyle bir ses var ki Ertan abi de insan hayran kalıyor. Acil Servis Grubunun solistidir. Piyasa Müziği yapmadığı için pek tanınan bir isim değildir.

7) Ogün Sanlısoy

Türkiyede Değeri Bilinmeyen Sanatçılar

Ogün Sanlısoyu Pentagram grubu ile tanıdık. Pentagram'dan ayrıldıktan sonra kariyerine solo albüm yaparak devam etti. İlk çıkardığı albüm 1999 yılında "Korkma" isimli albümüdür. Asıl çıkışı yakaladığı albüm ise hepimizin dillerinde olan Saydım isimli parçanın olduğu albüm olan "O Gün" dür. O kadar harika parçaları olmasına rağmen ülkede değer görmeyen efsane bir sanatçıdır. Geçen aylarda "Yaşamaya Devam" isimli yeni bir albüm çıkardı dinlemenizi tavsiye ederim.

Tavsiye şarkılar: Saydım, Büyüdük Aniden, Anma Arkadaş, Pencere, Ben de Özledim, Kaybettik Severken, Hadi Beni Güldür, Dayanamam, Bilmece, Yaşamaya Devam.

8) Özlem Tekin

Türkiyede Değeri Bilinmeyen Sanatçılar

Hepimiz onu Şebnem Ferah İle olduğu Volvox isimli grupla tanıdık. İlk çıkışını 1996 yılında "Kime Ne" İsimli albüm ile yaptı. Sonra "Öz" isimli albüm ile herkesin tanıdığı bir isim oldu. Bazı iddialara göre plak şirketleri ile sorun yaşıyordu ve bazı kişiler tarafından (Sezen aksu diye biliniyor) engellendi. 2013 yılında "Kargalar" isimli albümü çıkardıktan sonra kendisi müziği bırakıp Bodrum'da bir köye yerleşmiştir.

Tavsiye şarkılar: Dağları Deldim, Sen Anla, Kimse Bilmez, Kargalar, Hep Yak, Laubali, Yar Bana Varmadı, Kalpsiz, Değmez, Beni Yakan Aşkın.

Aklıma gelen bu sanatçılardı umarım iyi bir bence olmuştur.

Türkiye'de Değeri Bilinmeyen Sanatçılar
35
41
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • Çİftruhlu
  nerede popüler kültür elemanı var o takip ediliyor.
  çoğu insan türkçe dahil şarkının anlamına dikkat etmiyor.
  saçma sapan sözleri olup çok tutan şarkılar var. sırf popüler kültüre hitap ettiği için. en basiti youtuber şarkıları. aralarında bege gibi çok iyi yapanlar var ancak çoğu sadece ses benzerliği olan hatta alakasız kelimeleri biraraya getirip çorba saçma sapan birşey yapıyorlar.
  dinlediğiniz şarkıyı bir sindirin, ne diyor ne mesaj veriyor.
  Görüş hala geçerli mi?
  • Rockncoke

   Kafham tshak gibi söz nedir abi ya reynmen ezhel kerimcan gibi isimleri ünlü ettiler sesleri 5 kuruş etmiyor

En İyi Kız Görüşü

 • Gizli Üye
  Büyük emeğinize sağlık. Tüylerim diken, diken oldu okurken. Saydığınız değerli Türkiye'nin sanatçıları, hepsini severim.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

3440
 • _Birisii_
  Nasıl degeri bilinmiyor.. Yaşarken de öldükten sonrada tüm bu sanatçıların büyük bir hayran kitlesi vardı. Degeri bilinmeyen bir sanatçı göremedim listede... Malesef sizinle aynı fikirde degilim. Size tek bir iki örnek vereyim degeri bilinmeyen
  TANER.. Hiç affetmedim kendimi..
  Ferah Zeydan.. Aşk
  Şahsenem.. Hain yar
  vs.
  • Rockncoke

   Ertan abiyi kim tanıyor? Ya da barış akarsu evet belli kitlesi vardi ama öldükten sonra değeri bilindi. Diğer isimler içinde geçerli yaşarken ve ya şu an hayattayken değerleri bilinmedi bilinmiyor.
   Saydığınız isimler zaten müziğe pek tutunamadı ya da bıraktı örnek irem

 • fukanınhatunu
  İçlerinden 4 sanatçıyı dinlerim severek. Günümüzde gercek sanatcilarin değeri fazla bilinmiyor zaten...

  Emeğine sağlık paylaşım için teşekkürler
 • Busraxox
  Bi seçim yapacak olsam zorlanırdım sanırım. Gerçekten müzik tarihinde derin izler bırakan sanatçılar. Barış Akarsu ve Murat Göğebakan in ölümleri hayranlarını çok üzmüştü. Emeğinize teşekkürler
 • TevfikKOLAYLI
  bunca yıldır müzik yapıyorum bir türlü sevdiremedim kendimi, bir tv dizisinde bir şeyler yaptım sevilmeye başlandım. Kazım Koyuncu
  • Rockncoke

   yürü bre ehli :) Maalesef kazım koyuncunun değeri hiç bilinmedi.

  • Ben Karadenizliyim ondan iyi bilirim çok iyi biri ve şiir gibi okuyor duygu geçişleri tam oluyor.

 • catwomm
  Biz genelde sanatçılar öldükten sonra ah vah demeyi severiz. Yaşarlarken kıymetini bilemiyoruz maalesef
 • Raussa
  Kesinlikle rapçilerden Saian var rapçi bile değil resmen kalemşör bir edebiyatçı ama değeri bilinmiyor...
  • Rockncoke

   Rap pek dinlemem ceza sago cartel dışında, bildiklerim bir kaç isim var saniser fuat

  • Raussa

   mutlaka saianada yer ver derim :) şanışer ve fuat sever güney abiyi saian fuat ergine zaten saygı ve sevgisi hat safhadadır

 • Sanatçının değeri kaybettikten sonra anlaşılır. Bu bizde de dünyada da böyle olmuştur. Kazım Koyuncu❤
  • Rockncoke

   Evet öyle bir de değere binme de Barış akarsu beni şaşırttı. Rahmetlinin albümleri 20 30 bin kadar satıldı, öldükten sonra çıkan albümü 150 binden fazla sattı çok üzücü bir durum.

 • վ0Ӏմղվ0ӀϲմՏմ61
  Sami Ertan' ı ilk kez duydum. Özlem Tekin hariç diğerlerini dinlerim hep.
  Haramiler grubu vardı. O da o kadar dinlenmedi bence.
  • Rockncoke

   Onu önce ki bence de paylaştım

 • SunPower
  3-4 kişiyi biliyorum ancak diğerlerini tanımıyorum. :D
  • Rockncoke

   Dinleyebilirsiniz sesleri güzeldir

 • kalpmimarı
  2 ve 6 numara hariç hepsinin önemli bir dinleyici kitlesi var zaten.
  • Rockncoke

   Çok az dinleniyorlar

  • "Popüler" olmadıkları doğrudur. Ama onlara da nir miktar bu yakışıyor. Onlar her insana layık olamayacak kadar güzel sanatçılar🙂

  • Rockncoke

   Kesinlikle

 • fangoria
  özlem tekin bir ara ortalığı kasıp kavuruyordu
  ogün sanlısoy ise gayet sağlam rock parçlara sahiptir
  • Rockncoke

   Ogün baba o kadar kaliteli ki ama millet değerini bilmiyor

  • fangoria

   adam 30 yıldır piyasada ama dediğin gibi aleynaların yanında hiç bilinmiyor

 • Hepsi doğru tespit hala yaşıyorlarken değeri bilinmesi gerekenler var çok geç olmadan toplum bunları her fırsatta anmalı...
  Murat kekikli ve niceleri
 • perissianınperihanı
  Türkiye de insan gidince anlaşılıyor değeri, hayatında hapse attıklarımız dahil.
 • Blondees
  Bem Ciguli diyorum öylesine neşe dolu bir adam sevilmeden gitti
  • Rockncoke

   Rock dalında yapmıştım. Gariban birisiydi gerçekten ülke de değer bilinmesi için ölmek gerekiyor :(

 • sadrazamınşekeri
  türkiyede gerçek hiç bir sanatçının değeri bilinmiyor.
 • senaayd1
  Sadece sanatçı değil aynısı normal insanlar içinde geçerli
 • Cerenacelya
  Kalitelinin peşinde değiliz nerde çöp iş varsa orda bitiyoruz millet olarak
 • yasminkarakusss
  Özlem tekin.. hak ettiği değeri görseydi neler yapardı o kadın
  • Rockncoke

   Özellikle kargalar şarkısında metalci ruhunu kanıtlamıştı keşke önünü kesmeselerdi

 • robustgürbüz
  Türkiye de ölünce kıymet biliniyor, ölmeden olsa olmazmıydı.
 • Dinazortreni
  Allah rahmet eyelsin dunyada böyle olene kadar kimse tanimaz sevmez
 • Kazım koyuncu ile Barış akarsu aynı kaderi yaşadı maalesef
 • kemik0
  Hepsi de değerli sanatçılar ölmüş olanlara Allah'tan rahmet diliyorum
 • Benssssa
  MaNgayı da listeye dahil ederek listeye katılıyorum keşke herkes hakettiği değeri görse
 • pandemist
  Doğan Canku, Erkan Oğur, Selda Bağcan, Hakan Aysev...
 • Neveaşıkbiri
  Nevide görmek isterdim listede😕
  • Rockncoke

   Nev, Asımcan gündüz, Yavuz çetin Kerim çaplı gibi isimlerde vardı da unutmuşum :(

  • Olsun bir daha hazirlarsan onlarida yazarsin 🌺

  • Rockncoke

   Tabi ki de siz isteyin yeter :)😂😂

  • Hepsini Göster
 • Bgmmms3
  Özlem tekinin gerçekten değeri bilinmedi
  • Rockncoke

   Maalesef öyle. Sezen Aksu tarafından medyadan engellenmiş.

 • Sevdiğim sanatçılar göremedik.
  • Rockncoke

   sevdiğiniz sanatçılar kim

  • Barış akarsu, Murat kekili, Murat Göğebakan, Kazım koyuncu.

  • Rockncoke

   ben de çok seviyorum

  • Hepsini Göster
 • HesapsızHayat
  Arabeks
  • Rockncoke

   Rock dalında yaptım Arabeskin her dönem değeri vardi

 • BartoRomeo
  Özlem Tekin'e aşıktım bir zamanlar.
  Çok hoş bi kadın bee
 • BADLOWE3461
  Öldükten sonra değere bindiler
 • aslannbekir
  Barış akarsu iyi adam idi bee
 • DemirBilek_
  Ahmet kaya eksik.
 • Bence kesinlikle Cengiz Kurtoğlu
 • hayatmematmeselesi
  Murat kekilliyi gördükçe çoğumuzun aklına aynı şarkı geliyordur sanırım. Allahim affet
 • kullanıcıye
  Barış Akarsu keşke hala aramızda olsaydı.♡
 • _karanlık_ay_
  Bilen vardır
  • Rockncoke

   3 5 kişi biliyor toplum sacma sapan ünlülere daha çok değer veriyor

 • merve123y
  hepsi çok kaliteli sanatçılar. ama herkesin müzik zevki farklıdır ve genelde hareketli pop şarkılar daha çok dinleniyor.
  • Rockncoke

   Pop müzikte eskiden güzeldi şimdi leş gibi olmuş

 • Kimsesizçaresiz
  Bir çoğunun hikayesi farklıydı yerinde ve zamanında hepsi değer kazandı
  • Rockncoke

   Yaşarken de değeri az olanda vardi

 • MilitaristAteist
  İlyas Salman, Şener Şen, Nazan Öncel.
 • Doğru tespitler
 • Yağız34istanbul
  Kerim tekine çok üzülmüştüm
 • ErenEnd
  Böyle sanatçılar varken..
 • BEAUTIFULVICTIM
  Emin değilim
 • Harika güzel paylaşım
 • TIlki_Bey
  Evet çoğunu severim
 • MasER-EROS
  Eline sağlık
 • Çok güzel yazıydı. Emeğinize sağlık.
 • yıkıkamaitalik
  Barış Akarsu çok farklı bir adamdı
 • Çok güzel olmuş emeğine sağlık
 • Wosty
  Hepsini severek dinlerim
 • Hüseyin_33
  Çok güzel olmuş bence elinize sağlık.
 • Reis00
  Murat göğebakan ın hikayesi 😒
 • Revesma
  Maalesef kıymet bilen kalmadı
 • spohrane
  degeri bilimen tek sey para
 • acoriginsfor
  bence khontkar. meğwe meğwe
 • Bi_vatandaş
  Abi Barış Akarsu yu hala severek dinlerim
 • Makınelıtufek
  Kazım koyuncu
 • buse201
  Sanatçının değeri kaybettikten sonra anlaşılır.
 • Dibekgötlüşey
  Kazım koyuncu.
 • çilekralicesi
  kazım koyuncu
 • Daha Fazla (14)
YÜKLENİYOR...