Sohbet 2 ay

Müzikal Dokunuşlarıyla Fark Yaratan Adam: Pop Müziğin Dâhi Çocuğu Emrah Karaduman Yeni Şarkısıyla İlk Kez KizlarSoruyor'da!

Funda_a

Bugün, besteci ve aranjör kimliği ile müzik dünyasının çok yetenekli ismi / dâhi çocuğu Emrah Karaduman var sitemizde. Bunu sadece ben söylemiyorum, hayran kitlesi ve müzikseverler de dile getiriyorlar. Sahip olduğu farklı müzik anlayışıyla bazen popüler kültürü besleyen müzikleri, bazen salt ruha hitap eden, popüleritesi nispeten az besteleri / aranjeleri ile müzik listelerinde ve dijital platformlarda rekor üzerine rekor kırıyor .

Meşakkatli, son derece stresli geçirdiğimiz ve nihayet sonuna geldiğimiz 2020 senesin son günlerinde onu şarkıları, enerjisi, yepyeni şarksı ile KizlarSoruyor'da görmeyi, aynı enerjiden faydalanmanız gayesiyle ve müzik ruhun gıdasıdır mottosuyla sizlere sunmayı çok istedim.. :)

Gelsin o zaman;

Emrah Karaduman

Aranjör, besteci Emrah Karaduman
Aranjör, besteci Emrah Karaduman

Bir varmış , bir yokmuş diye başlar tüm masallar. Gerçek olmayan, hayal ürünü ve olağanüstü olayların günümüze kadar gelmesine her ne kadar 'masal' dense de hayatın taa içinde de karşılaşmaz mıyız pamuk prenseslerle, ormanda kaybolan ve kurtların peşine düştüğü masum kırmızı başlıklı kızlarla, küllerinden doğan kül kedileriyle, yüzyıl süren süren uykusundan prensin öpmesiyle uyananlarla..

7 cüceler ve cadılar, cadılar.. Kötüler. Zehirli elmayı yiyen, aldanan, kanan bizler.. Yani demem o ki masallarda anlatılanlar hayatın ta kendisi değil midir aslında. Bugünkü söyleşimizin konuğu Emrah Karaduman'ın hayatı pembe bir masal gibi değil, pek çoğumuzun olduğu gibi her türlü zorluklarla sınanarak geçtiyse de, geldiği noktada saat 12 yi geçince kül kedisine dönüşmeyenlerin ışıltılı dünyasında baş kahramanlardan biri oldu kendisi..

Müzikal Dokunuşlarıyla Fark Yaratan Adam: Pop Müziğin Dâhi Çocuğu Emrah Karaduman Yeni Şarkısıyla İlk Kez KizlarSoruyorda!

Karadeniz'in güzel şehirlerinden Samsun'da doğmuş ve hep hayallerinin, içindeki, müzik tutkusunun peşinden koşarak taşı toprağa altın İstanbul'a gelmiş. Gelmiş gelmesinde de hedeflerine ulaşmak adına Işıltılı ve renkli dünyaya ulaşırken elbette zorlu sınavlar vermiş.

Müzik dünyasının pek çok önemli ismi; Murat Dalkılıç, Demet Akalın, İrem Derici, Emir, Bengü, Mustafa Ceceli, Murat Boz, Hadise, Aleyna Tilki ve dahası..

Gökyüzünde yıldızlar misali hepsinin kariyerinde bazen yaptığı belki bir beste, bazen aranjesiyle iz bırakmış. Akrep burcunun ateşi, tutkusu ve bitmez tükenmez azmiyle onu daha uzun yıllar müzik dünyasında göreceğiz diyebiliriz rahatlıkla..

O zaman söyleşimize başlayalım mı? :)

🎵 Emrah Karaduman feat. Murat Dalkılıç - Kırk Yılda Bir Gibisin

● Sevgili Emrah Karaduman, öncelikle Türkiye’nin en popüler sosyal platformlarından birine, KızlarSoruyor’a hoş geldiniz demek istiyorum. Yıl 2016. Kendi adıma zorlu bir sürece başlayacağımı bilmeden kısa süre önce çıkan 'Cevapsız Çınlama' ile ilk kez adınızı daha net duydum. Defalarca dinlediğimi hatırlıyorum. İnanamamıştım. Gerek saund olarak, gerek Aleyna Tilki tarzında bir kız. Türk pop müziğinde bir bomba etkisi yarattı Sanırım pek çok müziksever de sizi daha çok o şarkıdan sonra tanıdı. Emrah Karaduman olarak siz kendinizin gerçek çıkışının ne zaman olduğunu düşünüyorsunuz?

Selamlar herkese. :) Hoşbulduk.. Kendi proje albümlerimi yapmadan önce sağa sola beste veriyordum, şarkılar 100 milyonları geçse de söz yazarı & besteci & aranjö,r vs, vs.. Kimsenin pek umurunda olmuyordu. Hatta şarkıyı kim söylüyorsa onun için ‘kadın /adam yazıyor yaa’ diyen bir kesim de azımsanamayacak derecede fazlaydı.. Dolayısı ile Türkiye’de telif hakları da pek tatmin edici olmadığı için artık yaptığım besteleri kendime vereceğim dedim ve bir proje albümü yapmaya karar verdim..

Cevapsız Çınlama 'Çok izlensin, çok sevilsin, dinlensin, her arabada çalsın, beni de artık herkes duysun..' kafasıyla yaptığım bir projeydi.. Amacına da ulaştı.

Müzikal Dokunuşlarıyla Fark Yaratan Adam: Pop Müziğin Dâhi Çocuğu Emrah Karaduman Yeni Şarkısıyla İlk Kez KizlarSoruyorda!

‘Cevapsız Çınlama’ şarkımdan önce ‘Toz Duman’ isimli bir albüm yapmıştım.. O albümde ‘Kırk Yılda Bir Gibisin’ ile beklediğim gibi bir çıkış yakalamıştım fakat yine sadece söz & müzik aranje gibi ilgi alanı olan kesimin dikkatini çekmişti. Cevapsız Çınlama ise ‘çok izlensin, çok sevilsin, dinlensin, her arabada çalsın, beni de artık herkes duysun..’ kafasıyla yaptığım bir projeydi, o da amacına ulaştı. Şimdi kendi şirketimi ve Youtube kanalımı açtım ve orada tıklanma, izlenme kaygısı olmayan kendimi ve kemik kitlemi mutlu eden müzikal deneylerimi yapıp paylaşıyorum..

İsmimin büyütülmesi benim açımdan can sıkıcı.

Müzikal Dokunuşlarıyla Fark Yaratan Adam: Pop Müziğin Dâhi Çocuğu Emrah Karaduman Yeni Şarkısıyla İlk Kez KizlarSoruyorda!

● Söyleşi yapacağım kesinleşince sizinle ilgili araştırmalar yaptım ve şaşırdım açıkçası. Zira ben sizi daha durağan, sessiz, içine kapalı biri olarak düşünüyordum. Öyle bir izlenim oluşmuş bende. Amma velakin enerjik, açık sözlü, söylenen her söze verilecek yanıtı olan, tabiri caiz ise altta kalmayan bir karakter izlenimi oluştu. Eskiye bağlı ve daha çok ruhunu bununla besleyen bir besteci. Bilmem tespitlerim ne derece doğru ama siz kendinizi nasıl görüyorsunuz. Emrah Karaduman nasıl bir insandır. Bu farklı ve güzel aranje ve besteler neyle beslenen ruhla ortaya çıkıyor?


Güzel övgüleriniz için teşekkür ederim fakat öyle çok aşırı iltifatı hak edecek bir iş yapmıyorum. Dışarıda ilgimi çeken bir şey yok, asosyal bir insanım ve evde sürekli işsiz gibi müzikal deneyler yaptığım için bu başarılar kendiliğinden geliyor, evde sadece kendi halimde müzikler yapıyorum ve bazılarını paylaşıyorum.

Müzikal Dokunuşlarıyla Fark Yaratan Adam: Pop Müziğin Dâhi Çocuğu Emrah Karaduman Yeni Şarkısıyla İlk Kez KizlarSoruyorda!

İsmimin büyütülmesi benim açımdan can sıkıcı. Halk tarafında bir baskı gelmedikçe de çok popüler şeyler yapmaktan kaçınıyorum ve aslında yaptığım iş 100 milyondan fazla dinlendiğinde de bunun ‘çok başarılı olmuş’ algısı beni rahatsız ediyor.

Çünkü kendi Youtube kanalımda 40 bin izlenmede kalmış fakat müzikal anlamda beni daha çok tatmin eden çalışmalarım var. Kendi şarkılarınızı dinliyor musunuz derseniz arada açıp dinlediklerim de onlardır..

Müzikal Dokunuşlarıyla Fark Yaratan Adam: Pop Müziğin Dâhi Çocuğu Emrah Karaduman Yeni Şarkısıyla İlk Kez KizlarSoruyorda!

● Mart ayından bu yana süre gelen Covid-19 nedeniyle müzik sektörüne de büyük bir sekte vuruldu gördüğüm kadarıyla.. Zaten Türk Pop Müziği durağan bir dönem yaşıyorken alınan önlemlerle beraber sahne olayları, festivaller, konserler iptal edildi. Pandemiden önce de rap müzik furyası vardı. Bu süreci atlattığımızda müzik adına bizi ne bekliyor.. Hangi furya sektöre damga vuracak sizce. Yeniden canlanan/canlanacak olan Türk Pop Müziği mi? Yine rap fırtınası mı? Ön görünüzü sormak istiyorum?


Türkiye karışık kasetlerle, günümüzde ise karışık playlistler ile büyümüş bir millet. En koyu rockcımız mutlaka bir kaç arabesk şarkıya hakim, en fanatik rapci bir kaç pop şarkıyı ezbere söyleyebilir..Yarın ‘Bu akşam ölürüm’ diye bir şarkı çıkar ve hepimiz Anadolu rockcı bile olabiliriz..

Müzikal Dokunuşlarıyla Fark Yaratan Adam: Pop Müziğin Dâhi Çocuğu Emrah Karaduman Yeni Şarkısıyla İlk Kez KizlarSoruyorda!

2018 den sonra Türk pop müziği aşırı kısır bir döngüye girmiş, insanlar da çok sıkılmıştı. Rap müzik de o dönem güzel sözler ve melodiler yakalayıp kendini de dünyayı saran Trap müzik sounduna revize edince Türkiye’de çok popüler oldu. İlerde yine bir yenilik yapılmazsa şahsi görüşüm her gün çıkan 100 tane birbirinin kopyası Trap müziğin de Türkçe pop da yaşanılan aynı hatalara kaymaya başlayacağını ön görmek zor değil.. Fakat yaratıcı eserler hiç bir zaman kaybetmez. Yine aklı olan prodüktörler yeni melez tarzlarla ve iş birlikleriyle bu karmaşalardan sıyrılıp halka müziğini sahiplendirecektir..

● Üretmeye devam ediyorsunuz Emrah bey..Merakla beklenen Single çalışmanız nihayet müzikseverlerle buluştu. Single hakkında neler söylemek istersiniz?

Biri İngilizce biri Almanca olmak üzere 2 şarkılık bir single yayınladım, bu kez ‘Let Me Go’ şarkısıyla tanıdığımız No Method grubu ve ‘Sie Liegt In Meinen Armen’ şarkısıyla tanıdığımız Muhabbet ile ortak iş birliği yaptım, ilk klip Muhabbet ile beraber yaptığımız ‘Geheim’ şarkımıza geldi.İlgilenenler Karaduman music youtube kanalımdan dinleyebilir.

Şu an müzikal anlamda Aleyna’nın bana ihtiyacı yok.

Müzikal Dokunuşlarıyla Fark Yaratan Adam: Pop Müziğin Dâhi Çocuğu Emrah Karaduman Yeni Şarkısıyla İlk Kez KizlarSoruyorda!

● Emrah Karaduman denilince artık Aleyna Tilki ismi de beraber geliyor son yıllarda. Bugüne kadar çok fazla soru soruldu konu hakkında ama sadece şu soruyu sormak istiyorum. Kendisiyle yeni çalışmalarınız olacak mı? Müzikal işbirliğiniz devam ediyor mu?


Son dönemde peş peşe çok fazla iş yaptık ve doğal olarak Aleyna bir yere gittiğinde ‘Emrah nerede?’ Ben bir işe gittiğim zamanda da ‘Aleyna nerede’ diye soruluyor. Şu an müzikal anlamda Aleyna’nın bana ihtiyacı yok zaten. Fakat dostluğumuz devam ediyor ve ilerde de tekrar güzel bir şarkı yapacağız..

...

Müzikal Dokunuşlarıyla Fark Yaratan Adam: Pop Müziğin Dâhi Çocuğu Emrah Karaduman Yeni Şarkısıyla İlk Kez KizlarSoruyorda!

● Bir önceki soruya bağlantılı olarak sormak istiyorum. Ekşi sözlükte sizinle ilgili yorumlardan birinde; Yalnız Çiçek Türkiye'de yapılmış en iyi elektronik düzenleme olabilir. Aleyna Tilki yerine Dua Lipa ile falan çalışsaydı şu an yerli Calvin Harris olarak dünya'ya pazarladığımız bir prodüktör olabilirdi. Hala olabilir..’ Devamında yine sizinle ilgili sitemle yapıcı eleştirilerde bulunuyor.. Aleyna Tilki çok başarılı ve Türkiye’den dünyaya açılacak belki tek şarkıcı. Yalnız Çiçek ise Yıldız Tilbe albümündeki en vurucu cover şarkı.. Bunda katkınız çok büyük. Siz bu ekşi sözlük yazarıyla aynı fikirde misiniz. Müzikal anlamda kendisiyle çalışmanın artıları ve eksileri neydi sizin için?

Amerika’da yaşamadığım sürece dünyaya açılabileceğimi düşünmüyorum. Çünkü bu işlerde network de çok önemli. İyi bir şarkı yapmak işin sadece yüzde onu. Esas serüven şarkıyı bitirdikten sonra başlıyor..

Bazı ekşi sözlük yazarları gerçekten çok yapıcı ve pozitif anlamda kafa açan yorumlar paylaşıyor, bazıları da acayip boş yapıyor. Okurken onun adına utanıyorum.

Müzikal Dokunuşlarıyla Fark Yaratan Adam: Pop Müziğin Dâhi Çocuğu Emrah Karaduman Yeni Şarkısıyla İlk Kez KizlarSoruyorda!

Ben bana yarayacak şeyi bulup alıp uzuyorum oradan.. Sadece orada değil İnternet'teki feci yorum ve bilgi kirliliği var.. Mesela yaşımdan boyuma her şey yanlış.. Herkes kafasına göre bir şey yazıyor. Kimileri de o yazan haber sanki yasaymış gibi inanıyor.. Bir keresinde ‘Emrah, Hande Yener’in sahnesine atladı öyle meşhur oldu’ diye bir başlık okumuştum.. Oysa hayatta yapacağım son hareket bile değil..

‘Yalnız Çicek’ şarkımıza gelirsek, klip deki boşlarımı saymazsam (çünkü oyuncu değilim ve kliplerimde görülmekten haz almıyorum) benim de çok içime sinen işlerimden..

🎵 Aleyna Tilki YALNIZ ÇİÇEK ft. Emrah Karaduman

●Hande Yener demişken onunla tanışmanız nasıl oldu?

İstanbul’a yeni geldiğimde orkestra ile barlarda çalıyordum, guruptaki davulcu arkadaşım ‘Hande (Yener) klavyeci arıyor, çalar mısın?‘ dedi. Sonra Hande ile çalışmaya başladık. Tabi beste falan yaptığımı bilmiyordu, o sırada da o da albüm yapıyordu.. Ben de ona albümü için 2 bestemi dinlettim, birini çıkış şarkısı yaptı, (‘Hasta’ şarkısı) hatta şarkının ortasındaki solo kısmında ‘Dumbayeee’ diye bağırdığım bi solo vokal yapmıştım, neden yaptığımı ben de bilmiyorum, arada böyle boşlarım var.

Müzikal Dokunuşlarıyla Fark Yaratan Adam: Pop Müziğin Dâhi Çocuğu Emrah Karaduman Yeni Şarkısıyla İlk Kez KizlarSoruyorda!

● Bilgisayarınızda yıllardır duran ‘Ölmeden yapılacaklar klasörü’nüz olduğunu öğrendim. Bunlardan biri olan Yıldız Tilbe’nin eşsiz şarkısı Yalnız Çiçek hayata geçirildi. Bu klasörden birkaç detay verebilir misiniz? Benim naçizane önerim 90’lar cover albümü size çok yakışacaktır.

Evet öyle bir klasörüm var. Bu ara çok peş peşe cover yaptığım için klasörü tatile çıkarttım, çünkü cover işlerde de bir kesim tarafından ’O şarkı yapmamış kolaya kaçmış’ algısı var. Fakat benim için bu tam tersi. Çünkü herkesin zaten sahiplendiği bir eserin ruhunu bozmadan yenilikler katarak günümüz sounduyla dinleyiciye sunmak çok büyük risk taşıyan sorumluluklar ve akabinde stres..

Beğendiğim seslere DM den mesaj atarım.

Müzikal Dokunuşlarıyla Fark Yaratan Adam: Pop Müziğin Dâhi Çocuğu Emrah Karaduman Yeni Şarkısıyla İlk Kez KizlarSoruyorda!

● Bir röportajınızda sesini beğendiğiniz kişilere DM den ulaştığınızı söylemişsiniz.İnanması güç geliyor, 'nasıl yani' diyesi geliyor insanın Bu doğru mu gerçekten?

Evet, doğru.. Mesela Aleyna'yı yemek yerken tesadüfen Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında gördüm. Toz Duman albümümde sonlara yaklaşmıştım. O sırada DM'den mesaj attım. Beğendiğim seslere DM'den mesaj atarım. Ben Nigar'a da (Nigar Muharrem) aynı şekilde mesaj atmıştım.. Heyecanlandıran bir ses yakalarsak ulaşıyorum.

Müzikal Dokunuşlarıyla Fark Yaratan Adam: Pop Müziğin Dâhi Çocuğu Emrah Karaduman Yeni Şarkısıyla İlk Kez KizlarSoruyorda!

● Elon Musk’a benzerliğiniz dile getiriliyor. Siz kendinizi benzetiyor musunuz?

Ufaktan sanırım andırıyorum.. :)

● Son olarak da KizlarSoruyor üyelerine son bir mesajınızla birlikte 5 şarkılık ‘karışık’ bir playllist hazırlayabilir misiniz?


Tabi, buyrun ;

 • Deadmau5 - Ghosts ’n’ Stuff
 • Madeon - All My Friends
 • Gnarls Barkley - Crazy
 • Madcon - Beggin
 • Ajda Pekkan - Alışmak Sevmekten Zor

🎵 Emrah Karaduman feat. İrem Derici - Nerden Bilecekmiş

KizlarSoruyor'da olduğun için çok teşekkürler Emrah Karaduman.. Yolun her daim apaydınlık ve başarılarla dolu olsun. Bir de müzikle tabi ki.. :)

İnstagram

Twitter

emrahkaraduman.net/

Sevgiyle..

#funda

Müzikal Dokunuşlarıyla Fark Yaratan Adam: Pop Müziğin Dâhi Çocuğu Emrah Karaduman Yeni Şarkısıyla İlk Kez KizlarSoruyor'da!
44
27
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2744
 • Basta okuyasim gelmedi bir kisimdan sonra detaylara girdim surukledi goturdu/ trend sevmem herkesin yaptigi ardindan kostugu bayar fakat bazen ic dunyalar cok farkli oluyor ufacik tanidigima sevindim ben kiyida kosede olan paylasimlarini dinleyeyim
 • pentin
  Çok hoşlandım, doğal ve eğlenceli biri olduğu o kadar belli ki cümlelerinden. Şarkılarını da severim, severek dinlerim. Yolun açık olsun diyorum kendisine.

  Eline sağlık Funda, keyifli bir sohbet her zamanki gibi.
 • Blackmen3
  Biri İngilizce biri Almanca olmak üzere 2 şarkılık bir single yayınladım, bu kez ‘Let Me Go’ şarkısıyla tanıdığımız No Method grubu ve ‘Sie Liegt In Meinen Armen’ şarkısıyla tanıdığımız Muhabbet ile ortak iş birliği yaptım, ilk klip Muhabbet ile beraber yaptığımız ‘Geheim’ şarkımıza geldi. İlgilenenler Karaduman music youtube kanalımdan dinleyebilir.
 • :) Asosoyal bir insanım demiş bak ona şaşırdım..
  Yalnız çiçek için cok methiye düzmüş ama ben dipsiz kuyunun kulağa daha hoş geldiğini düşünüyorum en azından benim kulagıma:)
  Masalsı bir yazı olmuş masal tadında KS yazıyı gece 12de bal kabagına cevirip geri göndermesi :)
  Ellerine sağlık emeğine sağlık Funda gerçekten güzel olmuş üzerine tarçın döküp yenilecek tatlı kıvamında
 • Son şarkısını dinlemedim ama genel olarak başarılı bulduğum bir sanatçı. Gayet keyifli bir sohbet olmuş. Emeğine sağlık.
 • Affedilmeyen
  Yaptığı işi başarıyla yapan birisi
  böyle birisiyle söyleşi yapmakta senin başarın her zamanki gibi funda fırtına gibi esiyor :))
  zevkle okudum
 • Merak ve heyecanla beklediğim Bomba gibi bir Funda söyleşisi. Beklediğimize de değmiş. Ellerine yüreğine sağlık Funda hanım
 • Hoş bir söyleşi olmuş keyifle okudum :). Dm den ulaşması garip gelmedi bana ulaşmak istediği insanlara en yakın yer artık dm ler
 • Türk müziğinin ihtiyacı olan bir sahada, başarılı bir arkadaşımız. Hakikaten çok severek takip ediyorum. Başarılarının devamını dilerim.
 • HürreemSultaaN
  Emrah Karaduman, Yalın'ı anımsatıyor sanki.
  Başarılarının devamını diliyorum genç müzisyenin 🌺
 • ŞEREFXAN_KARDAŞ_21
  Ellerinizle sağlık çok güzel bir çalışma olmuş. Devamını bekleriz
 • kotukizzx
  Yeni şarkısını dinlemedim ama mutlaka dinleyeceğim ❤️❤️
 • DengeliDeli
  En sevdiğim ve takip ettiğim dj prodüktör. Yeni şarkısı nerede?
 • dangerouskadin
  Çok kendini bilen ve piyasayı bilen birine benziyor. Umarım başarısı daim olur.
 • RubbieRolePlayy
  Deha mı emin değilim ama yaptığı şarkılar oldukça tutuluyor
 • LaStCaCa
  Oonsüperr eline sağlık. Bu Emrah kara duman aleeyna tilki ile arkadaş olandı demi
 • Son zamanların ünlü ismini sitede ağırlamamıza vesile oldupun için teşekkürler

  Yine harika bir söyleşi olmuş
 • premium34
  Dinlemedim bilmiyorum ben genel olarak halk ve sanat müziği hayranıyım ama illa ki başarılı ki ben hariç herkes biliyor...😂😂😂
 • nazionalımben
  bu adamın şarkılarına bayılıyorum derdim ama bazılarını beğeniyorum 🙈
 • Buketcetin
  çoooook seviyorum kendisini ya ablama sürekli söylüyorum beni götürsün bi konserine diye ama bi türlü gidemedim :(
 • FundaKocOfficial
  Funda'cım Dj Vahid'inde röportajını bekleriz
 • erkann29
  Sayenizde yeni dinledim son zamanlarda müzik dinlemeye uzak kaldım
 • HzLuciferr
  Yerli David Guetta'mız 👌
 • Denizdibindeinciiii
  Yakışıklı ve güzel şarkı söylüyor harika ⚘
 • papatyacan
  paylaşım güzel olmuş teşekkürler
 • bayansebastiyan
  Çok iyi
 • Dkflgjdsk
  İbrahim Tatlısesi istiyoruz dhdjd
 • Alarasmin
  Hoşgelmis allah yolunu açıketsin
 • gokmenn19400
  Iyı bu adam
 • gbanshee
  Adam cok iyi işler yapıyo cidden
 • IAmarPresterAen
  Güzel bir söyleşi olmuş emeğine sağlık Funda
 • UGUR46R
  Çok başarılı çalışkan takdir ediyoruz
 • mavibideniz
  Yeni şarkımı daha dinlemedim muhakkak göz atacam
 • Драгон_Кинг
  Güzel olmuş, eline sağlık..
 • Kesinlikle dinlemeliyim
 • KhalTrex
  Aleyna <3
 • marcus26
  valla bilemedim ama güzel çalışmaları var
 • eresbosss
  güzel şarkı
 • barışkonya
  Güzel şarkı
 • Yusuffl
  aleyna tilki ile başladı her şey vay be
 • ykp35
  Şarkıları güzel dinliyorum
 • Paylaşım için teşekkürler
 • BADLOWE3461
  Allah yolunu açık etsin
 • darkleyl96
  Güzel müzikler yapıyor
 • Metamortan
  Harika
 • El_miram04
  Çok başarılı
 • Aynen aynen çok güzel olur
 • Mutsuzkiz000
  Sevgilisi kim peki
 • reversengineer
  Türkçe sevmiyorum.
 • ErenEnd
  Aleyna Tilki Sayesinde Doğruya Doğru
 • obirrocky0
  Çok güzel ülkemize milletimize hayırlı olsun..
 • ElcinQulusoy
  Adam işinde her açıdan başarılı
 • Yalniz__cicek
  Guzel sarkilari dinlenir
 • AbazanıSavar
  başarılı bir adam
 • karsiyakaliali
  Paylaşımınız için teşekkürler.
 • orge49
  Hoş gelmiş 🙂
 • Şeymaşeval
  Azına emeğine sağlık çok güzel olmuş
 • devilish_humanity
  basarılarının devamını dılıyorum
 • Evlikadınlariseverim
  Guzel
 • GizliProfillişahis
  şarkıları güzel dinlemeye değer
 • Daha Fazla (11)
YÜKLENİYOR...