Yeni Şarkılar Tanıyın: Ahmet Enes ve Şarkıları

Gizli Üye

Selam müzik severler! Nasılsınız? Kaç yıl önce olduğunu hatırlamıyorum ama günün birinde Beyaz Show programına katılıp bir şarkı söylemesi ile bu adamı tanımıştım ve o zamandan beri ara ara dinlediğim ama her dinlediğimde yine aynı hazzı aldığım şarkıları olan bu adamın bir kaç şarkısını sizlere aktarmak istedim. Beğenip beğenmeyeceğinizi bilemiyorum. Yeni arayışlar içinde olanlara belki biraz yardımım olur diye umuyorum. Beğenmeniz veya beğenmemeniz son derece olabilir bir şey. Haydi Başlayalım...

Ahmet Enes Karaçam

Yeni Şarkılar Tanıyın: Ahmet Enes ve Şarkıları

18 Aralık 1984 tarihinde Erzurum'da dünyaya gelen Ahmet Enes Karaçam, bestecilik ve söz yazarlığının yanı sıra seslendirme ve radyo programcılığı da yaptı. Üniversiteye başlayan Ahmet Enes, aynı dönemde radyo programları yapmaya başladı. Seslendirme alanında da çalışmalar yapmış ve bir çok tanıtım filmi ve reklam filmini seslendirmiştir. Belgesel ve film müzikleri besteleyen karaçam, ayrıca 2007 yılında yaptığı program ile “Yılın En İyi Radyo Programı” ödülünü almıştır.

Ahmet Enes - Cennet

Beyaz Show programında dinlediğim şarkı bu şarkıydı. En başta normal bir şekilde dinledim etkilenmemiştim ama daha sonra sözlerini yarım yamalak kendi kendime tekrarladığımı fark ettim ama bir sorun vardı, ne adamın adını biliyordum ne de şarkının adını ve aklımda kalan üç beş kelimeyle falan zar zor buldum. Her zaman keyifle dinleyeceğim bir şarkıdır.

Ahmet Enes - Dön Gel

Dön gel, akıyor geçiyor gidiyor diye başlayan ve hakikaten akıp geçip giden bir şarkı bence. Akılda kalan anlamlı sözleri ve güzel ilerleyen ritmiyle sevdiğim bir şarkıdır. Bence bu şarkı çok daha tanınan biri tarafından söylenseydi biraz daha hızlı bir aranje ile popüler bir şarkı olabilirdi ama maalesef bu adam pek tanınmıyor.

Ahmet Enes - Az Çok

Sözleri adeta bir tekerleme olan bu şarkı favorilerim arasındadır ve favorim olmasının nedeni ise şarkının, nakaratı dışında kendini neredeyse hiç tekrar etmemesi ve aşağı yazdığım sözleri dinlerken gerçekten keyif almam.

 • " Tutmuşum şu koca dünyayı, sığdırmışım da şarkılara / Kapatmışım yorgun kalbi, yorulmak nedir anlamayanlara / Bezmişim cahil adetinden, sığınmışım kuytulara / Ve de kalmışım hep dünle bugün, hayal ve gerçekler arasında "

Ahmet Enes - Sır

Dinlemeye başladığınızda şarkının sakin ama her an sakinliğini bozabilme potansiyeli olan haline kendinizi kaptırıp gidiyorsunuz. Nakaratı dışında kendini tekrarlamayan bu şarkıda adamın söz yazma konusundaki başarısını diğer şarkılar gibi göze vuruyor.

Ahmet Enes - Sevdim

İlk duyduğumda sevmeyip daha sonra dinlediğim şarkılardandır. Kalbimde kimse olmadığı halde etrafta;

" Sevdim ben hep seni sevdim / Aklıma geldiğince / Yüreğim yettiğince / Elimden geldiğince çok sevdim. "

sözleriyle kendi kendime söylemeye başladığım bir şarkıdır.

Bu şarkıları beğenirseniz diğer şarkılarını da merak edip dinlersiniz diye düşünüyorum. Bir kaç parçası hariç çoğu şarkısını severim ayrıca dinlemedim ama Youtube kanalında söylediği bazı şiirlerde vardır. Size bir sanatçıyı tanıtmaya çalıştım ve güzel bir bence yazdığımı düşünüyorum.

Hoşça kalın... Mutlu kalın...

Yeni Şarkılar Tanıyın: Ahmet Enes ve Şarkıları
4
0
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

40
 • __ynbznd__
  Elinize sağlık, güzel bir bence olmuş. Daha önce hiç dinlemediğim ve denk gelmediğim bir sanatçıyı ve şarkılarını sayenizde keşfetmiş olacağım.
  • Gizli Üye

   Rica ederim...
   İnşallah insanların hoşuna gider.😊

 • Bütün şarklılarına hastayım
 • ʟεтнε
  Cennet şarkısı gerçekten güzel :)
 • Gizli Üye
  Ooo hemşehrim hemde ayıp ettin dinlemez miyiz yakuşuklu uşakmış yaa bize nasip olmaz işte bu tipler
YÜKLENİYOR...