Kendi Mini Yaz Dizimi Oluşturdum: Tesadüf-i 1. Bölüm

Mayıs ayının ortalarıydı ve bende son beş günüm kaldığını bilerek, işten falan ayrılmıyorum! Sadece yazın başlarında şirketimiz için yeni iş alanları keşfetmek için bazı yerlere tatile çıkıyorum, kalktım kahvaltımı yaptım, içmem gereken ilacımı içtim ve koyuldum yola. Şirkete giderken, yazın gideceğim tatil yeri için biletlerimi falan hallettim, otelcilik sektörünü araştırmak için şirin bir tatil kasabasına gidecektim ve biletleri alırken bir sürprizle karşılaştım ki ailemle gidiyormuşum. Her zaman ki gibi şirkete gittim masama oturdum ve çaycımız Nurgül abla bana çayımı getirdi, şirket evraklarını inceliyorum derken bir anda telefonum çaldı ve arayan babamdı:

Haziranı beklemeden Alaçatı'da Bilemediki Resort Otel'de olman gerekiyor!

Kendi Mini Yaz Dizimi Oluşturdum: Tesadüf-i 1. Bölüm

Ailemiz daha sonra gelecekmiş, apar topar neden böyle olduğunu sorduğumda ise; otel sahibi Sabahattin Bey'in bir haftaya yurt dışına çıkması gerektiği ve yapacağımız iş görüşmelerini bir an önce yapmamız gerektiği cevabını aldım. Cevabını aldım diyorum çünkü babam her ne kadar babacan biri olsa da iş konusunda gayet net ve ciddi biri.

Otele geldiğimizde bizi tam bir beyefendi karşıladı.

- "Merhaba hoş geldiniz ben Zafer, Sabahattin Bey'in oğluyum."

dedi naif bir sesle, sesinin naifliği ile Zafer Bey'in görünüşü bir birine uymuyordu. Uzun boylu, geniş omuzlu ve kalıplı biriydi ve gerçekten karizmatik biriydi. Zafer Bey ile laflarken kız ve erkek iki kardeşi olduğunu öğrendim. Kız olan babasının yanında şirket işlerini öğrenip işlerin çoğunu eline almış olan Tuğba Hanım, erkek olan ise sağda solda sürten biriymiş adını öğrenme gereği de duymadım zaten. ilk gün dinlenmek istedim ve odama çekildim. Yarın işlerin başındaki adam Sabahattin Bey'i görecektim. Saat gece on iki olduktan sonra derin bir uykuya dalmışım. Sabah uyandım...

Acaba Sabahattin Bey nasıl biriydi?

Aslında çevremden duyduğum kadarıyla, iş ahlakını son derece önemli tutan, çalıştığı kişilerin karakterinden emin olduktan sonra hareket eden biriymiş. Kendimce düşünceler içindeydim;

- "Şimdi Zafer Bey en az yirmi beş yaşında olursa, Sabahattin bey nereden baksan kırk beş yaşında falan." derken;

Çalan kapı ile irkildim, oda servisi olduğunu öğrenince rahatladım. İçeri giren oda servisi hanıma nazik bir şekilde gülümseyip, teşekkür ettim ve odadan çıktı. Kahvaltımı yaptım ve her zaman ilaçlarımı koyduğum, ceketimin içindeki özel cebimde ilaçlarım yoktu, valizime baktım hemen ve orada da yoktu anlaşılan bir yerde unutmuştum. Bir günden bir şey olmaz dedim ve çok üstelemeden boş verdim. Ah ah keşke o an ilaçlarımı bulsaydım keşke ama buraya sonradan geleceğim. Kapım tekrar çaldı ve bu sefer gelen Sabahattin Bey'in danışmanıydı. Sabahattin Bey, beni bekliyormuş ve danışmanı bana eşlik edecekmiş.

- "Peki gidelim danışman bey!" dedim ve özel odasına doğru ilerlemeye başladık.

En sonunda Sabahattin Bey ile görüşme zamanı geldi çattı

Kendi Mini Yaz Dizimi Oluşturdum: Tesadüf-i 1. Bölüm

Sabahattin Bey'in odasına girdiğimizde gayet sade ama bir o kadar da şık bir oda karşılıyordu bizleri. Sabahattin Bey koltuklarda oturuyor ve bizi bekliyordu. Yaşına göre gayet genç duran, fit ve nazik biriymiş. Konuşmasından, gayet dinamik biri olduğunu ve işine net bir şekilde bağlı olduğunu anlamıştım. Aslında iş ahlakını ve çalıştığı kişileri iyi seçen biri olduğunu akşam evine gittiğimizde bir kez daha net bir şekilde anlayacaktım ama evet doğru tahmin ettiniz oraya sonra geleceğim. Babamın amacı şimdi az çok anlamıştım bu yazı burada otel işleriyle ilgilenerek geçirip tecrübe kazanmamı istemişti herhalde tabi bende zaten hep tatil hep tatil diyen biri değilim o yüzdem bu fikir benimde hoşuma gitmişti. Görüşmeden sonra ailemi hava alanından almaya gittim, Sabahattin Bey bizlere bir yemek tertip etmişti ve evlerine doğru yola çıktık.

Sabahattin Bey'in evine gelmiştik

Aslında Sabahattin Bey'in ailesi ile bizim ailemiz birbirine benziyordu. Eşi Hülya Hanım annem gibi sevecen ve misafirperver biri, oğlu Zafer'de bana benziyordu. diğer oğlu da benim kardeşim Fırat gibi aylak biriydi. O sırada merdivenlerden inen biri vardı ve bize yaklaştığını arkamdan gelen ayak seslerinden fark edebiliyordum. Tam o sırada Sabahattin Bey;

- "Tanıştırayım, biricik kızım Tuğba." dedi.

Dönüp baktığımda donup kalmıştım ama şaşkınlığımı belli etmemem lazımdı. Her ne kadar normal davransam da Sabahattin Bey'in ailesi de benim ailem de şaşkınlığımı anlamıştı ama aralarındaki tek fark Sabahattin Bey benim neden şaşırdığımı gayet iyi biliyordu.

1. bölüm sonu... Kendimce bir hikaye oluşturdum. Güzel bir his oluşturmuş olmayı çok istiyorum. Okuyan herkese teşekkür ederim. 2. bölümde görüşmek üzere, hoşça kalın.

Burada geçen kişi ve kurumlar tamamen bir hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kuruluşlarla oluşabilecek herhangi bir benzerlikle en ufak bir alakası bulunmamaktadır.

Kendi Mini Yaz Dizimi Oluşturdum: Tesadüf-i 1. Bölüm
7
2
Görüşünü yaz
Kapat

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

72
 • saçmabirkişilik
  İlk paragrafı okuyabildim sadece otobüsteyim, inmem gerekiyor. Ama tamamını okuyup yorum yazacağım.
 • ԃαɱαTϝҽɾιT____
  Çok güzel olmuş teşekkürler , elinize sağlık.. ✍️🙏
 • Balzacc
  Bilemediki Resort Otel’de beni de ağırlar mısın? Ellerine sağlık ikinci bölümü bekliyorum merakla 😃
 • Guzel hikaye askitom.
 • Sarıkanarya_
  Okumadım yine elinize sağlık
 • bensherlock
  Aa watpadd tarzı bence.. Çok ilginç
 • Süle Tuğba kim ikinci bölümü bekleyemem
 • Omaar
  Maşallah okurken yoruldum 😁
 • Gizli Üye
  İyi yazmışın qral, ama tek sorun burası bunun yeri değil. Wattpad daha iyi bir seçenek, sen bilirsin yine de.
YÜKLENİYOR...