Sinemanın Efsane Maskeleri- 2

Sinemanın Efsane Maskeleri- 2Batman Serisi - JOKER
Joker, çizgiromandan uyarlanan Batman serisinde Batman 'in en büyük düşmanıdır. 1989 tarihli Batman filminde Jokeri Jack Nicholson gibi usta bir isim canlandırmıştır. 2008 tarihli Kara Şövalye filminde ise Joker karakterini, film çekimleri bittikten sonra hayatını kaybeden Heath Ledger canlandırmıştır. 1989 tarihli Joker rolüne oranla daha çok şiddetten yana ve karanlık tarafı ağır basan yenilenmiş bir Joker'i oynamıştır. Hatta Ledger bu rolü ile oscar kazanmış lakin ölmüş olduğu için bizzat alamamıştır. Bu arada ölümü beni üzen tek ünlü olabilir kendisi. Neyse devam edelim biz...

Kingdom of Heaven (Cennetin Krallığı) - King Baldwin ( 4. Baudoin )
Ridley Scott 'ın çektiği 2005 tarihli filmin konusu Haçlı Seferleridir. Bu arada cüzzamlı IV. Boudouin, Kudüs Kralıydı. Gerçek olan bu karakteri filmde Edward Norton canlandırmıştır. Filmde maskesi hiç çıkmayan efsane karakterlerden biridir.

Friday the 13th (13. Cuma)- Jason Voorhees
Jason Voorhees, Victor Miller tarafından yaratılmış kurgusal bir karakterdir. Jason 13. Cuma serisinin başlıca antagonistidir. Jason psikopat bir seri katildir ve cinayetlerini genellikle Kristal göl'de Cuma günleri işler. Jason hokey maskesini serinin üçüncü filminde kullanmaya başlar. Orijinal seride yaklaşık 8 tane film vardır. Toplamda 12 film vardır bunlardan en yeni çıkanı ve en iyisi 2009 yılında yapılmış 13. Cuma filmidir. Seride Jason karakterini filmden filme göre birçok oyuncu canlandırmış olup, bu isimler şöyle;

Steve Daskawisz

Richard Brooker

Ted White

Kane Hodder

Spider-Man (Örümcek Adam)
Örümcek Adam, David Koepp'in yazdığı ve Sam Raimi'nin yönettiği Marvel Comics'in süper kahramanı Örümcek-Adam'ı sinemaya taşıyan film serisinin ilkidir. Sony Pictures'ın prodüksiyonluğunda gerçekleştirilen filmde Örümcek Adam/Peter Parker karakterini Tobey Maguire canlandırmıştır. Kendisi bu film için yanlış hatırlamıyorsam 15 kilo vermişti.

Saw (Testere serisi) - Jigsaw / John Kramer
Testere, 2004 yılı yapımı bir psikolojik gerilim filmidir. James Wan tarafından yönetilmiş, James Wan ve Leigh Whannell tarafından yazılmıştır. Filmin ünü artık kendini aşmıştır. Birçok espirinin konusu haline de gelmiştir. Özellikle "I want to play a game" ve "Make your choise" replikleri :) Konumuza dönersek, filmde karakteri Tobin Bell canlandırmıştır. Bir de aslında maskeli olan karakterin kendisi değil kullandığı bisikletli oyuncaktır.

İlk bence linkini şöyle paylaşıyorum:

Sinemanın Efsane Maskeleri - 1

Talepler ve araştırmalarım doğrultusunda hazırladım bunu. 3. de olacak, keyifli okumalar efendim :))


1|1
1433

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 32

Kızlar Ne Diyor 13

Yükleniyor...