Sinemanın Efsane Maskeleri Ardında Kimler Var Dersiniz?

Sinemanın Efsane Maskeleri Ardında Kimler Var Dersiniz?

V: V for Vendetta filminin efsane maskeli karakteri. İngilteredeki despot rejimi çökertmeye çalışan V adlı gizemli maskeli direnişçi, kısa sürede gerçek hayatta da anti-demokratik ve anti-kapitalist direnişçilerin simgesi oldu. Filmdeki V karakterini Hugo Weaving canlandırır. Kendisi aynı zamanda "The Matrix" filminde "Ajan Smith" ve "The Lord of the Rings/Yüzüklerin Efendisi" filminde "Elrond" karakterlerini icra etmiştir.

BATMAN: Milyarder iş adamı ve mucit Bruce Wayne'in Batman'e dönüşüp Gotham şehrini kötülüklerden arındırma maceralarını anlarır. Batman yarasa imgesinden yola çıkarak dizayn edilmiştir. Şahsen en sevdiğim Batman canlandırması Christopher Nolan ın serisidir. O seride de Batman karakteri Christian Baledir.

MASKE: Jim Carey'nin canlandırdığı, yeşil karakterlerin en ünlüsü, "The Mask/Maske" filmindeki Stanley Ipkiss'ti. Şanssız ve ötelenen bir kaybeden olan Stanley, büyülü yeşil maske yüzüne yapıştığında çekilmez bir süper-manyağa dönüşüyordu.

HAYALET SURAT : "Scream/Çığlık" serisinde gençlerin canına okuyan seri katilin taktığı maske kısa sürede kütleşti. Serinin her filminde katil değiştiği için maskenin altındaki yüzler de farklı idi.


0|0
1325

En İyi Erkek Görüşü

 • Çok eksik var. En vurucu olanı çoğu kişinin bilmediği Kingdom of Heaven filminde King Baldwin isimli karakteri (cüzzamlı adil kral) canlandıran oyuncu Edward Notron'du.
  Bu karakterleri oynamak çok zordur çünkü sizi kurtaracak ve rolünüzü en iyi şekilde icra etmenizi sağlayacak yüz mimiklerinden mahrum kalıyordunuz. V for Vendetta filminde Hugo Weaving (kendisi efsane oyuncular kategorisindedir gözümde) ve yukarıda belirttiğim King Baldwin karakterini canlandıran Edward Norton en iyileridir bu kategoride.

  0|0
  0|0
  • Çok eksik dedin bir tane ekledin.

   Ha bir de bu benim bencem bu konudaki ilk bence, ilerleyen zamanlarda seri devam edebilir 😉😉

  • İlk aklıma geleni yazdım sadece. Devamını sen yaz bence :)
   Devam emesi güzel olur. Hayırlı olsun.

  • Calisiriz vakit bulunca :))

En İyi Kız Görüşü

 • V for Vandetta o kadar ilginç ki... Adamın film boyunca tek bir an bile yüzünü görmedik. Sıfır mimikle film bitti ve öyle para aldı.

  Ya şimdi türk kafası oldu da :D Alalede biri de oynardı bunu diye düşünürdüm hep. Baba bir seslendirici koy, adam oynasın. Çok mu zor, bence değil.

  İmza: cimri bir yönetmen, peh :D

  2|0
  0|1

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 24

Kızlar Ne Diyor 12

Yükleniyor... ;