11 gün önce

2019 Eurovision Şarkı Yarışması: Tel Aviv

Yarışma bu yıl Tel Aviv'de

2019 Eurovision Şarkı Yarışması: Tel Aviv

64.sü düzenlenecek olan Eurovision Şarkı Yarışması, bu yıl İsrail'in Tel Aviv şehrinden bizlere merhaba diyecek. Bilindiği gibi son yarışmayı kazanan ülkenin başkentinde yapılıyor yarışma. Bundan dolayı da 2018 yarışmasında 529 puanla birinci olan Netta, bu yıl ülkesinde bu heyecanı yaşatacak. Yarışma Tel Aviv Kongre Merkezi'nde yapılacak.

Yarışma tarihi

2019 Eurovision Şarkı Yarışması: Tel Aviv

14-16 Mayıs tarihlerinde önce yarı final performansları boy gösterecek. Büyük Final (Grand Final) ise 18 Mayıs tarihinde gerçekleşecektir. Yarışma 41 ülkenin katılımı ile gerçekleşecek olup oldukça ünlü ve iddialı sanatçıların yanı sıra görsel bir şölene de şahitlik edecek.

1. Yarı Final

San Marino temsilcisi Türk Asıllı SERHAT
San Marino temsilcisi Türk Asıllı SERHAT

1. Yarı Final'de Büyük Beşli'den Fransa, İspanya ve İsrail (ev sahibi olması nedeniyle) oy kullanıp şarkılarını tanıtacak.

1. Yarı Final'de ✮Kıbrıs Cumhuriyeti, ✮Karadağ, ✮Finlandiya, Polonya, ✮Slovenya, ✮Çek Cumhuriyeti, ✮Macaristan, ✮Beyaz Rusya, ✮Sırbistan, Belçika, ✮Gürcistan, ✮Avustralya, ✮İzlanda, Estonya, ✮Portekiz, ✮Yunanistan ve ✮San Marino sahne alacak.

Özellikle İzlanda, Yunanistan ve Portekiz temsilcilerinin sahnesi merakla bekleniyor. Tabi San Marino temsilcisi Türk asıllı Serhat'ı da unutmamakta fayda var.

2. Yarı Final

2019 Eurovision Şarkı Yarışması: Tel Aviv

2. Yarı Final'de ise Büyük Beşli'nin diğer üyeleri olan Almanya, Birleşik Krallık ve İtalya oy kullanıp şarkılarını tanıtacaklar.

Bu yarı finalde ise ❁Ermenistan, ❁İrlanda, ❁Moldova, ❁İsviçre, ❁Letonya, ❁Romanya, ❁Danimarka, ❁İsveç, ❁Avusturya, ❁Hırvatistan, ❁Malta, ❁Litvanya, ❁Rusya, ❁Arnavutluk, ❁Norveç, ❁Hollanda, ❁Kuzey Makedonya ve ❁Azerbaycan sahne alacaktır.

İşte bu yarı final ilkine göre çok daha iddialı yarışmacılarla dolu ve daha çekişmeli geçeceğe benziyor. Hatta yarışmanın favorisi olarak gösterilen Hollanda temsilcisi Duncan merak ve heyecanla bekleniyor. Kardeş ülke Azerbaycan'ın temsilcisi ise Chingiz.

Madonna da sahne alacak

2019 Eurovision Şarkı Yarışması: Tel Aviv

Gecenin sürprizi ise şüphesiz Madonna'nın sahne alacak olması. Madonna, iki şarkısı ve sahne şovları ile izleyenleri coşturacak. Madonna'ya katılmaması adına ciddi baskılar uygulansa da kararından vazgeçmeyeceği düşünülüyor.

Yarışmayı takip edebileceğiniz kanallar

2019 Eurovision Şarkı Yarışması: Tel Aviv

Bilindiği üzere ülkemiz 2012'den bu yana yarışmaya katılmıyor. Bundan dolayı yarışma ülkemizin devlet kanallarında da yer almıyor. Eğer bu görsel şölene ve müzik ziyafetine eşlik etmek istiyorsanız Eurovision Resmi Kanalı ve Eurovision Resmi Youtube Kanalı'ndan yarışmayı canlı ve naklen izleyebilirsiniz.

Sevgiyle kalın. :)

#süperbenn

2019 Eurovision Şarkı Yarışması: Tel Aviv
6
5
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşü

 • Eskiden büyümek ve ülkemi bu yarışmalarda temsil etmek isterdim, şimdi ise uzağız ama ben hâla yakınım. 😀

  Madonna efsanesi geri dönüyor, harika bir gece olacağına eminim. 👑

  süperbennceee. 💃

En İyi Erkek Görüşü

 • wvwvwvw

  Eskiden eurovisionu oturur canlı canlı saatlerce heyecanla izlerdik. Puanlamalar özellikle çok heyecanlı olurdu. Ama Manganın birinciliği gasp ettikleri zaman soğudum.

Senin görüşün nedir?

Senin görüşün nedir?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

54
 • _SuUu__

  Eskiden ne izlerdim, özellikle orta okuldayken 🙂 Eğlenceli gelirdi ama şimdi tadı yok hiç

  • Ondan da soğuttular :)

  • Evet yinede yarışma bitince güzelmiş dedikleri şarkıları sonradan dinliyorum 😅 İsvecin 2 şarkısı süperdi (Loreen ve Måns Zelmerlöw) ve Ukraina (Jamala)

  • Güzel olanlar da artık katılmıyor. Siz verdiğim linklerden izleyin bence :)

 • edatinaztepe

  Bu kadar büyük etkinliği yayınlayan kanal olmamasıda çok garip internetten mi izleyecez

 • ardarda01

  Bu yarismalara katilmak ve Tvden izlemek bizlere gurur veriyordu. Yarismalardan cekilme karari yanlis bir karar. Halen de bu yanlisa devam ediliyor. Tel Aviv de biz de olmaliydik.

 • elbasantava

  Hep çocukluğumu hatırlatıyor izlemekten keyif alıyorum o yüzden

 • MagRipOgLu

  Eskiden izlerdim. Lakin bununda modası geçti galiba :)

 • superpsikolog

  Gereksiz gördüğüm bir yarışma.

 • Onursuzluk

  biz neden katılmıyoruz hala aklım almıyor

 • whiteswan0

  Eskiden ne çok izlerdik

 • FundaKoc1

  Tel aviv...

Yükleniyor...