Gençlik ve Yaşlılık Hallerinin Fotoğraflarını Birleştirip Zamanda Yolculuk Yaşatan Bir Sanatçı!

Çocukluk, gençlik yıllarımızla yaşlılık yıllarımız arasında yüzümüzde ve vücudumuzda büyük değişiklikler meydana geliyor. Fotoğrafçı bu farkları belirgin hale sokmak ve zamanda yolculuk yaptırmak amacıyla eski ve yeni hallerini birleştirip bunu insanlarla paylaşmaya başlamış. Gördüğüm kadarıyla da çok güzel sonuçlar elde etmiş.

İşte sanatçının birbirinden güzel o zamanda yolculuk fotoğrafları...

İnsan zaman içinde ne kadar da değişiyor, benim tespit ettiğim şey bakışları hep aynı

Şu yaşlı adama bir bakın, çocukluk zamanında çektirdiği fotoğraf ile şimdiki halinin karşılaştırması ne kadar da ilginç. Sanki hiç yaşlanmayacakmışız gibi yaşıyoruz bu hayatı.

Oysa zaman o kadar hızla akıp gidiyor ki, gülüşler aynı, bakışlar aynı olmasına rağmen yüz hatları değişiyor, hücreler zamanla ölüyor ve geriye kalan yaşlılık oluyor

"Nasılım?" bölümünde paylaştığınız fotoğraflarınızı düşünün, "ne kadar güzelim, çok mu seksiyim, kaşım nasıl, yüzüm güzel mi?" diye sorulan sorularımız var, ama düşünmüyoruz ki bir gün biz de bu kadın gibi güzelliğimizi yitirip yaşlanacağız.

İşte sanatçı bu fotoğrafları birleştirerek bize, zamanın ne kadar yanıltıcı ve bizi yiyip bitirdiğini göstermek için yayımlamıştır.

Hayatın anlamını kavramalı, neden bu hayatı yaşıyoruz sorusunu sormalı, "doğru bir insan nasıl olabilirim?" diyerek kendimizi sınamalıyız.

Belki bu Bence hüzün dolu oldu, önceki Bencelerim gibi neşeli ve komik olmadı, ama hayatın bir gerçeği olan zamanın akıp gitmesi ve yaşlılık hepimizin aklının bir köşesinde durmalı. Hepinize güzel ve hayırlı ömürler dilerim...


5|5
1212
colkaplani34 KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

  • Bu basite kaçmak olmuş. Sanat demek zor.
    bir uygulama indirmiştim yaşlı halimi görmek için. Sanırım burada sormuştum

    0|1
    0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 11

Erkekler Ne Diyor 11

Yükleniyor... ;