Emojiler İle KS Üyelerini Tanımak İster Misiniz?

Selam!

Adam akıllı cevap verecek soru göremeyince, ben de bir Bence patlatayım dedim. Hem deşarj oluyorum hem de keyif alıyorum. Kendi tespit ve tecrübelerime dayanarak KS üyelerinin kullandığı emojilere göre sınıflandırma yapmak istedim. Herkesi işaret etmese de, büyük bir çoğunluğunu kapsıyor diye düşündüm.

Buyurun beraber bakalım.

1-) Sinsi gülüş emojisi kullanan üye (🙂)

Sinsii.
Sinsii.

Benim görünce tansiyon'umu düşüren ve hiç sevmediğim emoji tipidir. Genellikle kullanan üyelerin, boyu kadar bir o kadar da yerin altında olduğunun işaretidir. Sessiz osuruk gibi sonradan acısı ve kokusu çıkar. Sevmediği ya da hoşlanmadığı söz veya davranış sonucu "🙂" emojisi kullanıyorsa sessizce uzaklaşın. Çünkü manası "sen şimdi naneyi yemedin mi?" oluyor.

2-) Sol eli nasırlı üyelerin emojisi (😉)

Kıps
Kıps

Bu emoji genelde iki üyeyi temsil eder. Birinci temsilcisi laf soktuğunu sanan üyedir. Üye sadece kendisinin anladığı ve alakasız olan cümlenin sonuna (😉) emoji'sini koyarak eşsiz bir zirve mutluluğu yaşar. İkincisi ise Afrika'nın ıssız savana'sında dişi ceylan kovalayan sırtlan üyeyi temsil eder. Bir üye paylaşımda "Yanıyoreem, hastayım galiba çözümü olan var mı?" dediği anda, üyeye anında "istersen penisilin var kıps😉" diye karşılık verilir. Dikkat etmekte fayda var!

3-) Aşko kuşko üyelerin emojisi (💅)

Aşko
Aşko

Yakın çevresi Merve'ler ve Berke'lerden oluşan bu üyemiz, genellikle (💅) emojiyi kullanır. Şekerli parfümü ile sorulara cevap yazarken, herhangi bir görüşte ağzındaki sakızı düşürmüş olabilir. Ya da fok balığı gibi konuştuğunu düşündüğünüz için balık atma isteğiniz oluşabilir. Herhangi bir zararları yoktur, siteye bakım konusunda katkı yapmaktadırlar. O yüzden rahatlıkla etkileşim kurabilirsiniz.

4-) +35 yaş erkek item emojisi (😛)

Lapalapa
Lapalapa

Skorsky helikopter gibi "lapalapalapa" diye dili dışarda dolanan bu üyemiz, yakın arkadaş çevresinde "lama Faruk" olarak nam salmıştır. Her görüşünde veya sorusunda görmek mümkündür. Genelde zararsız olurlar ama sürekli dili dışarda gezdiği için pek ciddiye alınmazlar.

5-) Facebook gülüş emojisi üyeler (🤣)

Hığağağaga
Hığağağaga

Gülmek ile yetinmeyip sağı solu deviren hatta ağzı yırtılan üyelerin kullandığı (🤣) emoji'yi, ben görünce "çok mu komik yav" diyorum. Facebook itemi olan bu emoji'miz genellikle orta yaş grubun kullandığı itemdir. Genellikle sadede kendisinin anladığı ve anlamsız olan espri sonucu kullanırlar. Bunlar da zararsızdır.

.
.

Daha da uzatacaktım ama üşendim.😄 Bunlar tamamen benim şahsi düşünce ve tespitlerimdir. Bu emojileri kullanan herkes böyledir anlamında değil, çoğunlukla böyledir anlamında yazdım. Kişiye göre tabi ki değişir. Sizin de varsa eklemek istediğiniz yorumlara ekleyebilirsiniz.

Kalın sağlıcakla!

Emojiler İle KS Üyelerini Tanımak İster Misiniz?
Cevapla