Her Şey Onunla Başladı: KizlarSoruyor'un Kurucusu, Başarılı Girişimci Tolga Tanrıseven ile Söyleşimiz Var

Geçirdiğimiz güzel vakitlerin, öğrendiklerimizin, öğrettiklerimizin ve belki de birbirimiz gibi olan veya olmayan pek çok insanı tanımaya vesile, velhasıl kelam yoğun bir hayat telaşesi içinde sosyalleşmemize yegane sebep. Aşk acımıza, kalp ağrımıza ilaç, hayatın adaletsizliğine isyan, derdi de, kederi de, ama en çok mutluluğu, eğlenceyi de dibine kadar yaşadığımız, canımız ciğerimiz KizlarSoruyor'umuz. İşte tüm bunları yaşamamıza sebep sitemizin kurucusu Tolga Tanrıseven ile bugün harika bir söyleşimiz olacak. Merak ettiğim çok şey vardı. Hepsini sordum ve 'Bence' efsane cevaplar aldım.

Hal böyle iken kısa kesip hemen söyleşimize başlayalım isterseniz. :)

Başlıkta da dediğim gibi. Aslında;

Her şey onunla başladı

Her Şey Onunla Başladı: KizlarSoruyor'un Kurucusu, Başarılı Girişimci Tolga Tanrıseven ile Söyleşimiz Var

Sevgili Tolga Tanrıseven öncelikle beni kırmayıp teklifimi kabul ettiğiniz için size çok teşekkür ediyorum. Siteye hoş geldiniz diyorum ama site zaten sizin. :) Ancak en çok bizler zaman geçirdiğimiz için bizim de sayılır öyle değil mi? :) Size çok sorum var ve sabırsızlanıyorum sormak için. Önce sizi tanımakla başlayalım. Tolga Tanrıseven kimdir?

Öncelikle teşekkür ederim Funda. İletişime geçmen, verdiğin bilgiler ve süreci bu kadar düzenli bir şekilde ilerletmen çok güzel. Senin gibi bir editörümüz olduğu için KS çok şanslı. Aslen Edirneliyim.1980 yılında Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde doğdum. Liseyi ve üniversiteyi İstanbul'da sırasıyla Eyüboğlu Lisesi ve Işık Üniversitesini bitirdim. Daha sonra master için Amerika'da St. Louis'e gittim.

"KizlarSoruyor fikri bir arkadaşımın bekarlığa veda partisinde doğdu"

Her Şey Onunla Başladı: KizlarSoruyor'un Kurucusu, Başarılı Girişimci Tolga Tanrıseven ile Söyleşimiz Var

Bugün hem kendi adıma, hem sevgili üyelerimiz adına en çok merak edilenleri sormaya çalışacağım size. Bunlardan biri de sitenin kuruluş hikayesi. Sahi nasıl karar verdiniz? Bir de sitenin adı çok sevimli geliyor insanlara. Burada pozitif bir ayrımcılık görüyorum. Site ismi nasıl oluştu?

KizlarSoruyor ilk olarak 2007 yılında GirlsAskGuys adı altında Amerika'da başladı. KS'de hem erkekler hem kızlar sorabiliyor olsa da, GirlsAskGuys'ta da KizlarSoruyor'da da bayanlar önde :) Fikir 2007 yılında tesadüf eseri çıktı. 8-9 erkek arkadaşım ile bir arkadaşımın bekarlığa veda partisi için dışarı eğlenmeye çıkmıştık. Tesadüfen o akşam herkesin ya kız arkadaşı ya eşi ya da nişanlısı vardı, herkesin başı bağlıydı yani :) O akşam dışarıdan dikkatli gözlemle fırsatım oldu ve fark ettim ki hem kızlar hem erkekler sosyal ortamlarda birbirleriyle kaynaşmak, konuşmak istiyor. Fakat kullanılan metotlar işe yaramıyor hatta artık bunlara taktik deniyor, sanki karşı cinsi yenmek gerekirmiş gibi bir algı var.Her Şey Onunla Başladı: KizlarSoruyor'un Kurucusu, Başarılı Girişimci Tolga Tanrıseven ile Söyleşimiz Var

Benim ortaya attığım tez, istediğim kadar yaratıcı tavlama cümleleri bulayım, yine de bir bayana yaklaşırken en iyi tavsiyeyi başka bir bayandan alabilirim, o akşam farklı kişilerle ufak bir sosyal deney yaptım ve bir bayandan telefon numarası istemek için direkt yanına gitmek yerine, önce yine tanımadığım başka bir bayana gidip, beğendiğim kişiyi ona gösterip, ondan yardım istedim. Hem tavsiyelerini istediğim bayanlar yardım etmeye çok istekliydi hem de bana verilen tavsiyeleri dinleyip uyguladığımda telefon numarasını almak istediğim bayanlardan gelen yanıtlar çok pozitifti.

Tezim de doğru çıkmış oldu, ben birini beğendiysem, ona en iyi şekilde yaklaşmak için topluluğun ve karşı cinsin yardımını istemem başarı oranını oldukça arttırıyor. GirlsAskGuys da bu şekilde kızların ve erkeklerin karşılıklı olarak birbirlerine yardım edebileceği bir platform olarak başladı. İlk başta konular ilişkiler üzerineydi ama gördük ki kızların ve erkeklerin birbirine yardımcı olacağı çok daha fazla konular var.

"Dünyanın çeşitli ülkelerine dağılmış durumdayız"

Her Şey Onunla Başladı: KizlarSoruyor'un Kurucusu, Başarılı Girişimci Tolga Tanrıseven ile Söyleşimiz Var

Tolga bey, ben 30 civarı söyleşi yaptığım için ve bu kişilerle görüşmelerim esnasında sadece söyleşi yapacağım kişi değil, geri planda pek çok insanla daha iletişim halinde olduğum için biliyorum ki, yani bir yerde mini bir kamuoyu anketi gibi düşünün. KizlarSoruyor çok popüler bir site. Hani bazen bazı üyeler küçümsüyor ya, onlara çok kızıyorum. Birebir şahidim. Hiç aklınıza gelmeyecek kişiler dahi biliyor. Önemsiyor ve değer veriyor KizlarSoruyor'a. Bu bana ayrıca gurur veriyor ve benim de işimi kolaylaştırıyor. Özellikle son bir yılda çok değişiklikler oldu. Bu başarının arka planında çalışanları var elbette. KizlarSoruyor'da tüm bu mekanizmayı yöneten ve denetleyen kaç tane profesyonel çalışanınız var?

Tabii ki KS'yi ve GAG'ı yöneten harika bir ekibimiz var. Hem GirlsAskGuys hem EllasSaben hem de KizlarSoruyor'un ortak çalışanları da var. Dolayısıyla dünyanın çeşitli ülkelerine dağılmış durumdayız. İçerik, topluluk yönetimi, pazarlama, satış, ürün geliştirme, programlama gibi farklı rollerde 35-40 kişi arası bir ekibimiz var. İçimizde tam zamanlı çalışan da var part-time çalışan da. Bizim için önemli olan herkesin KS'yi daha ileriye götürmek için bir rolünün olması. Bu rolü nerede, ne zaman, ne kadar çalışarak yapıyor farklılık gösteriyor. Herkes evinden çalışıyor ve seyrek de olsa toplantılar için mümkün olduğunca bir araya geliyoruz.

"Bir sene önce üye olmuş, soru sormuş, yardım almış, sonra gitmiş bir kullanıcı da bizim için önemli."

Her Şey Onunla Başladı: KizlarSoruyor'un Kurucusu, Başarılı Girişimci Tolga Tanrıseven ile Söyleşimiz Var

Birde KizlarSoruyor'un en önemli parçası var. Başarının belki de en büyük pay sahiplerinden. Yani üyelerimiz. Şu anda kaç üyemiz var?

Üye sayısı milyonun üzerinde ama bizim için üye sayısı çok önemli bir istatistik değil. Bir sene önce üye olmuş, soru sormuş, yardım almış, sonra gitmiş bir kullanıcı da bizim için önemli. Eğer güzel bir yardım aldıysa biz onu da KS toplululuğunun parçası olarak görüyoruz. Ya da şu an üye olmayan ama ileride olup yardım etmeye, soru sormaya başlayan kişileri de :)
Önemli olan istatistik o gün ne kadar soru sorulmuş ve kaç üyemiz bu soru soran ya da Bence yazan üyelerimize görüş paylaşarak yardım etmiş. Bu yardımlar doğru olmuş mu? En iyi görüş sayısı kaç? Bunlar bizim takip ettiğimiz rakamlar. Her gün 6 bin soru soruluyor, 100'e yakın Bence yazılıyor ve bunlara 150 bin görüş geliyor.

"Sosyal değilim"

Her Şey Onunla Başladı: KizlarSoruyor'un Kurucusu, Başarılı Girişimci Tolga Tanrıseven ile Söyleşimiz Var

Tolga Bey bence çok başarılı bir girişimcisiniz. Milyonlarca sitenin olduğu derya gibi bir sanal dünyada, bir site alt yapısını oluşturmak çok zor olmasa gerek. Ancak bunu uzun yıllar devam ettirmek ve üstüne bir şeyler koyup sürekli ileriye taşıyarak bugünlere getirmek. Türkiye'nin en çok ziyaret edilen 10. sitesi yapmak ancak bir girişimcilik başarısıdır diye düşünüyorum. Buna karşın çok izole ve mütevazı bir yaşantınız var gördüğüm kadarıyla. Bu da sizin aile hayatınıza, kendi huzurunuza çok değer verdiğinizi gösteriyor. Nasıl birisiniz peki normal hayatınızda? Sinirli, sakin, yaratıcı, duygusal, vs? Çok güzel bir eşiniz ve çok güzel bir evliliğiniz var. Allah mutlu mesut etsin. Evliliğiniz nasıl gidiyor?

Teşekkür ederim. Nasıl biriyim, sinirli değilim sakinimdir. Yaratıcı da değilimdir ama disiplinliyimdir. Mühendis kafası biraz. Apple Mac değil Microsoft Windows kullanıyorum mesela :) İzole de sayılmam ama 20 tane yüzeysel muhabbet yaptığım arkadaş yerine 2 tane dolu muhabbetim olan insanı yeğlerim. Dolayısıyla izole olmasa da sosyal değilim pek. Evlilik çok güzel gidiyor, doğru kişi hayatınıza sevginin yanından huzur da getiriyor. Sadece bende mi bilmiyorum ama bence erkekler gerçekten huzura çok önem veriyor.

"KizlarSoruyor şu an ilk başladığında geleceğini düşündüğüm noktadan daha iyi durumda."

Her Şey Onunla Başladı: KizlarSoruyor'un Kurucusu, Başarılı Girişimci Tolga Tanrıseven ile Söyleşimiz Var

KizlarSoruyor şu an istediğiniz noktada mı? Kafanızda neler var? İleride birkaç yıl sonra nasıl bir KizlarSoruyor olacak?

KizlarSoruyor şu an ilk başladığında geleceğini düşündüğüm noktadan daha iyi durumda. Fakat bu daha iyiye gitme yani daha çok kişiye ulaşmamız ve insanların bir araya gelince nasıl birbirlerinin hayatlarına pozitif etki yarattıklarını görmemiz bize daha da iyi olabileceğimizi hatta olmamız gerektiğini gösteriyor. KizlarSoruyor erkeklerin ve kızların bir araya gelip birbirine yardım ettikleri bir topluluk platformu. Bu böyle kalmaya fakat o yardımın gücünü büyütmeye devam edeceğiz.

Tolga bey son ve net sorulara geldi sıra. Ancak onlara geçmeden önce beni tanıyor musunuz merak ettim. Hiç yazdıklarıma rast geldiniz mi?

Tabii senin yaptığın röportajlardan biliyorum. Haberim oluyor.

Her Şey Onunla Başladı: KizlarSoruyor'un Kurucusu, Başarılı Girişimci Tolga Tanrıseven ile Söyleşimiz Var

Son olarak 3 minik sorum var. Cevapları kısa da olsa önemli. Benim kanaatime göre KizlarSoruyor'un başarısında 3 etken var.


- Tolga Tanrıseven
- Bu mekanizmayı denetleyen ve yöneten profesyonel çalışanları
- Üyeleri (fenomen, editör vs hepsi dahil)


Sizin başarı sıralamanız nasıl olur? İlk sıraya kim oturur, neden?

İlk sırada bu işi yürüten ekibimiz. Richard Branson'in ünlü bir lafı var; "Önce müşteriler değil, çalışanlar gelir, çalışanlarınıza özen gösterirseniz, onlar da müşterilerinize özen göstereceklerdir". Ekibimiz üyelerimizin mutlu, samimi ve yardımsever olacağı bir platformu yürütüyor, onlara iyi bakarsak onların da üyelerimize iyi baktığını biliyorum.

"Bazen gizli kullanıcı olarak soru soruyorum"

Her Şey Onunla Başladı: KizlarSoruyor'un Kurucusu, Başarılı Girişimci Tolga Tanrıseven ile Söyleşimiz Var

Siz KizlarSoruyor'da normal bir üye olsanız veya Tolga Tanrıseven olarak ne sormak isterdiniz?

Ben arada girip soruları soruyorum gizli kullanıcı olarak bazen yapıyorum :)


Ve son olarak üyelerimize mesajınız, son sözünüz ne olur?

KizlarSoruyor topluluğu bu platformu buraya getirdi, hepimizin gurur duyabileceği bir yer haline geldi. Teşekkürler.

Çok teşekkürler Tolga Bey!


Ben de teşekkür ederim Funda. Bu arada çok güzel sorular hazırlamışsın. :)

Bugün KizlarSoruyor'da, yani kendi kurduğu sitede son derece başarılı bir girişimci, iş insanı Tolga Tanrıseven'in bilinmeyen yönlerini, KızlarSoruyor'u ve hayata dair bir çok şeyi konuştuk. Siteye bir kez bile girip soru soran, aldığı yanıt ile belki hayatına bir dokunuşta bulunan tek bir üyeden, zamanının çoğunu burada geçiren üyesine kadar herkes adına bu güzel, 'bence' olağanüstü siteyi bize kazandırdığı için kendisine teşekkürlerimi sunuyorum.


Sevgiyle..

Her Şey Onunla Başladı: KizlarSoruyor'un Kurucusu, Başarılı Girişimci Tolga Tanrıseven ile Söyleşimiz Var

6|15
52101
Funda_a KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşleri

 • Çok güzel bir söyleşi olmuş. KizlarSoruyor ailesine dahil olmak çok güzel bir duygu.

  Sitemizin kurucusunun sözleri dahi çok doğru bir platformda olduğumuzu gösteriyor.

  Emeğine sağlık, güzel söyleşilerinin devamını merak ve heyecanla bekliyoruz Funda. Sevgiler 🌸❤️

  1|2
  0|0
 • Çok keyifli olmus Funda, eline saglik. Ben hep diyorum size KS evimiz Tolga babamiz 🤗

  Moderatorlere not: gizli kullanicilarin sorulari gizlerken bir duşunun derim hahaah

  3|3
  1|1

En İyi Erkek Görüşleri

 • Sohbet Benceleri başladığında yaptığın çalışmaları gördüğümde acaba ne zaman? diye kendime soruyordum geç oldu ama güzel oldu. Bu keyifli sohbet için teşekkürler aydınlandık biraz olsa :)

  2|1
  0|0
 • başarılı paylaşımların var hepsine yorum yapmasam da okuyorum
  devamını bekliyorum:))

  1|2
  0|0

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

5099
 • Bence diye buna derim, harika bir sohbet olmuş. Gizliden soru sorup / sormadığını merak ediyordum bak asdghj

  Tolga bey aşırı sempatik ya. Emeğine sağlık Funda

  2|1
  0|0
 • Bir çatı altında bizleri buluşturan ev sahıpliği yapan ve sonrasında siteyi bizlere emanet eden Tolga beye sonsuz teşekkürler.

  Diğer taraftan Tolga bey ve KS hakkında güzel bilgileri almamızı sağlayan size ayrıca teşekküler

  Yaşamak tek ve hüç bir ağaç gibi ve kardeşçesine bir orman gibi

  0|1
  0|0
 • Cok guzel bir bence olmus sizleri tebrik ederim.

  Tolga Beyin gizliden soru sorup yorum yaptigini ogrendik artik her sorum ve bencede gizli uyeye acik yapacagim bakarsin Tolga Bey sorumuza gelir 😃

  2|1
  0|0
 • yeni gördüm ben ya eline sağlık funda güzel şeyler yapıyosun👏

  1|0
  0|0
 • Hani insan istiyo ki kalabalığın içindeki en değerli kişi, onca milyon kişinin içinde gözleri yine de seni görsün. Bunu ben gibi her üye düşünür ve kalben çok ister.

  Övünülmektir bu, değer görmektir, belki de naz yapmak.. 😌

  Misafirine kendi evindeymiş gibi hissettirmek çok ayrı bir buud. Teşekkür ederim sana, Tolga Bey ve tüm gönüldaşlara!

  Bilmiyorum ya.. İşte kalbim kelebeklendi 🙃

  3|0
  0|0
 • @Funda_a harika bir söyleşi olmuş. Keyifle okudum. Öyle bence paylaşımları hazırlıyorsun ki bizleri şaşırtıyorsun. Emeğine sağlık. ☺️ Büyük patronun bilinmeyen yönlerini bizlerle buluşturduğun için teşekkür ederim. 🌺

  1|0
  0|0
  • Çok teşekkür ederim güzel yorumların için. :) Benim içinde farklı ve güzel deneyim oldu. Tolga beyi tanımak benim içinde büyük keyifti.

 • Yine bomba bir söyleşi.👍

  Tolga beyin gizli kullanıcı olarak soru sorması ilginçmiş😊

  Güzel bir söyleşi olmuş eline fikrine sağlık. Beğendim ben 😊👍

  1|0
  0|0
  • Çok teşekkür ediyorum. Beğenmen önemli. 🙏

  • Rica ederim. Verdiğin önemin farkındayım çok sağol. Kesinlikle harika, bencelerin arasında ilk 3 te diyebilirim 👍😊

 • Keyifli olmuş ama en çok gizliden soru sormasına değil de bunu itiraf etmesine şaşırdım.
  Çok güzel cevaplamış hepsini, kaçak göçek cevaplar değil ve gayet samimiydi.

  Tolga beye teşekkür ederiz Ks’yi bize kazandırdığı için. Gerçekten senelerdir vazgeçilmezim ve bir şeyi merak ettiğimde ilk baktığım site burası oluyor. Umarım hep birlikte daha iyi günleri de göreceğiz. 🌸🤡

  2|2
  0|0
 • Hem şaşırarak hem de zevkle okudum fenomeni olduğum sitenin kimin olduğunu öğrenmek ilginç eline sağlık hem site sahibimize hem de sana teşekkür ediyoruz 🙏😇😍

  2|2
  0|0
 • Bir çırpıda bitti :D
  Bu kadar hızlı bitmişse uzun bir yazı eğlenceli geçmiş demektir :)
  Geçmişi iyi olan yazının içeriği de iyi olur :D
  Sitenin sahibini tanımak çok iyiydi :)
  İçten ve disiplinli bir insan :D
  Sende çok iyi işler ortaya çıkarıyorsun. Senin bu söyleşilerin çok samimi oluyor. Sen sormaya devam et biz okuruz :D
  Emeğinize, dilinize sağlık :D
  HAyırılı geceler :D D

  3|0
  0|0
 • Ben çok başarılı buluyorum sizleri, bence her kanalda reklamı yapılan o koca şirketlerden çok daha iyi bir site. Aynı destek nedense bizim olan, bizden olan sitelere verilmiyor.
  Bence tv kanallarının, halk ile iletişim bölümü de olmalı. Meselâ tv kanallarının haberlerin aktığı, oraya üyelerin yorum yaptığı bir bölüm de olabilir, anlaşılan kanallar alt yazıların da, KS adresini de verir. Bu da siteye çok iyi uansıya bilir. Benim ki sadece bir fikir.

  2|0
  0|0
 • Kurucusu bumuymuş? Yolda görsem tanımam. Bence siteyle daha çok alakadar olmalı. Bir sürü hakaret, küfür içerikli paylaşımı şikayet ediyorum hala silinmeyenler var. Amaç nedir bilemiyorum artık. Ama Funda hanım harika söyleşi yapmışsınız. Tebrikler diyorum. :)

  1|0
  1|0
 • Gerçekten kim kurdu bu siteyi diyordum. Funda bu işe bir el atmalı artık demiştim geçen gün 😊😊güzel sohbet güzel bence 💕

  1|0
  0|0
 • Aha
  Bir gizli deşifre oldu
  Tolga Bey neler sordunuz gizli gizli 😃😂
  Teşekkürler Funda
  Güzel bir iş çıkarmışsin yine
  Tebrikler..
  Cevaplar okunacaktir eminim
  O yüzden buradan Tolga Bey'e not birakayim 😃
  KS, nik/hesap çöplüğü gibi
  Bir çok nik alınmış ama hesap kapanmış oluyor çoğu kere. O yüzden; eski nikleri yeniden alabilmek ve hesap/nik taşımak... Bunu yapabilir misiniz? @pentin ile daha önce konuşmuştuk bunu, hatırlıyordur umarım...

  1|0
  0|0
 • Yıllardır takipte olduğum soru-cevap okuyan biriyken, artık dayanamayıp üye olup soru soran tarafa geçtim.. Kendisine bu site-atmosfer için teşekkürler, gerçekten kendini bilen nezih insanlar mevcut.. Sizin de emeğinize sağlık, teşekkürler 🙏🌼

  2|1
  0|0
 • Adamın profili linkedin'de mevcut neler yaptığı hakkında bilgi alabilirsiniz ekstra olarak. iş ilanı linki koymaları lazım siteye ayrıca madem ekip büyüyor :D

  1|0
  0|0
 • Paylaşımların çok güzel ve sohbette çok samimi olmuş.

  1|1
  0|0
 • "Önce müşteriler değil, çalışanlar gelir, çalışanlarınıza özen gösterirseniz, onlar da müşterilerinize özen göstereceklerdir"

  Patron bunu benimsemeseydin şu an çok farklı yerlerde olurduk :) @TolgaTanriseven

  1|1
  0|0
 • Çok hoş bir söyleşi olmuş.
  Bizimlesiniz Tolga bey, şey pardon sizinleyiz Tolga bey 😂
  Emeğine sağlık, yine orjinal bir çalışma 😊🌺

  2|3
  0|0
 • Harikasın Funda.
  Emeğine sağlık :))
  Bence, hakkını almış :)

  2|0
  0|0
 • Artık umarım şu soruyu görmeyiz;
  “Burası KizlarSoruyor ama sitede neden erkekler var?”
  Bu bencede cevabı bulunuyor çünkü o soruları görmekten ciğerim soldu :D

  1|0
  0|0
 • Senin yazılarını okurken gazete de sohbet köşesi okuyor gibi hissediyorum.

  Kimsenin yapmadığını yaptın yine.👏

  1|0
  0|0
 • Bir aile olduğumuzu düşünüyorum ve bu ailenin bir parçası olmayı çok seviyorum. Tolga Bey resimlerde olduğu kadar, cevaplarına da oldukça sempatikmiş. Herkese sevgiler... 🙂

  1|1
  0|0
 • Öncelikle paylaşımınız için çok teşekkür ederim güzel oldu Site kurucusunu tanıma fırsatımız oldu yakın'dan, İnsanlar için gerekli bir site haline dönüştü Tekrar'dan teşekkürler 🙏

  1|0
  0|0
 • Bu sohbet benim için çok önemliydi. Çünkü üniversite ödevim vardı girişimcilik dersinden. Bu sayede yapmış oldum. Teşekkür ederim emeğinize sağlık...

  1|0
  0|0
 • Bu sitenin kurucusu olan Tolga beyi, daha yakından tanimak gerçekten çok hoş, 😍bu güzel söyleşin için sana da ayrıca teşekkür ederim fundacım..💐💐 💐

  1|1
  0|0
 • Funda sitenin söyleşi sorumlusu oldu bu artık çok net:))
  Suyun en başına Tolga Tanrıseven'e sorulan sorular ve cevapların derlenmesi ise senin dilinle ve bilgilendirici olmuş her zamanki gibi.
  Teşekkür ediyorum, keyifle okudum.

  1|0
  0|0
 • Bize Tolga beyi tanıma fırsatı sunduğun için teşekkür ederim :)

  1|1
  0|0
 • Yaah hemşerimmiş 😄
  Sorduğu gizli soruları çok merak ettim ama sdfhshd

  1|1
  0|0
 • İyi adammış samimi geldi
  İnşallah gizli sorduğu sorulara denk gelmem kesin banlar beni :D

  2|0
  0|0
 • ilginc bir sekilde fikir edilip hayata gecirilmis guzel ve samimi bir cevap :)
  belki herkesin aklında olan interneti kullanarak nasil para kazanırımı da gerceklestirmis bir kisi buda zekice :)
  site gercekden soru sorup bilgi yardim alma yerimi bir sosyallesme yerimi cok emin degilim fakat zaman zaman insanlarin eglendigi keyif aldigi bir yer diyebilirim :)
  ayrica herkesin neden gizli kullanicilar varki sorusunun da en guzel yanitida verilmis olmus :)
  cok iyi dusunup iyi sorularla kisa bir site ozeti olmus ve guzel olmus herzamanki gibi tebrikler :)

  2|0
  0|0
 • fundacım emeğine sağlık artık seni de yönetici olarak alsalar diyorum çok emeğin var bu sitede :)

  1|0
  0|0
 • Sıcak aile ortamı tadında bir platform ve değerli paylaşımlar teşekkürler 🙏🏻🌺😊

  2|0
  0|0
 • helal olsun sana.
  çok güzel bir paylaşım olmuş.
  yeni bir üye olduğum için bu site hakkındaki kurucusu hakkındaki bilgi isteğimi tamamladı.
  ellerine sağlık. 😀

  1|0
  0|0
 • Röportaj güzel de en sona koyduğun resim çok komik 🙈

  1|0
  0|0
 • Böyle bir site aklına gelip de kurduğu için kendisine teşekkür ediyorum.

  1|0
  0|0
 • Aaa sitenin Türkiye'nin en çok girilen 10 da oldugunu bilmiyordim öğrenmiş oldum 😅

  1|0
  0|0
 • Süper bir paylaşım olmuş, teşekkürler. Çok sevdiğimiz ve bağlandığımız bu sitenin kurucusunu tanımak, hakkında bilgi edinmek, sitenin başlangıcını öğrenmek hoş oldu. Eline sağlık.

  1|0
  0|0
 • Çok güzel bir sohbet olmuş, gizliden soru sorma bunu sevdim.

  1|0
  0|0
 • Çok güzel bir röportaj olmuş. Gizli kullanıcı olarak soru sorması beni şaşırttı. Teşekkürler 👍

  1|0
  0|0
 • Gerçekten merak ediyordum kendisini. Harika bir bence olmuş ellerine ve yüreğine sağlık. Böyle bir çatı altında milyonlarca insanı bir araya getirdiği için Tolga Beye teşekkür ederim 🐾🌺🍓

  1|0
  0|0
 • Sayende siteyi kuran Tolga beyi birazda olsa tanıdık öğrendik merak etmiyor değildim güzel ve keyifli bir sohbet olmuş emeğine sağlık funda 😊🌹

  1|1
  0|0
 • Okudum güzel de buldum.
  KS bence daha kaliteli bir site haline gelecek.
  Bir çok değişiklik, yenilik geldi.
  Dünya değişip geliştiği gibi KS de ilerliyor.
  Benden öncesini bilmiyorum ama ilk uyelik tarihim 2014 yılından bu yana çok daha fazla tanınıp daha kaliteli bir site haline geldi.
  Çok daha özel bir yere geleceğine de inanıyorum.
  Nasıl feysbuk, instgram güçlü bir marka haline geldiyse onlar kadar olmasa da KS de benzer etkili olacaktir..

  Gençlik, enerji, bilgi, yardımlaşma, eğlence, dostluk bir çok şey site de var.
  Daha farklı şeyler de ortaya çıkacak belki çok daha farklı yere doğru da gidebilecektir..
  Ama su an KS geçmişten daha iyi ve kaliteli bir yerde..
  Üstelik insanların kendini yetenekler konusunda da ortaya çıkarmasıni da sağlıyor..
  Editörlük konusu gibi :)

  Tebrikler ve başarılar..

  2|0
  0|0
 • Bence diye buna derim, harika bir sohbet olmuş. Gizliden soru sorup / sormadığını merak ediyordum
  Tolga bey aşırı sempatik ya. Emeğine sağlık Funda Abla

  1|0
  0|0
 • Biri bey diyor öteki ismen hitap ediyor... Aklıma gelen şeyi daha geçen gün sormuştum.. :))

  Evet imla hatası var biliyorum..

  Makam meyvi güç karşısında yamulur musunuz? ↗

  0|0
  0|0
 • Karşı cinsin birbirleriyle konuşması, sorular sorması , birbirinden öğrenmeleri ve birbirlerine yardımcı olmaları çok doğru bir tez. Tebrikler.

  Bir sürü insanın , insan gibi sormak kaydıyla, sordukları sorulara yanıt verip yardımcı oldugumu hissettim bu sitede. Ben de bir çok şey öğrendim.

  Tabi ki sırf geyiğine " ay bu gece uyumayanlar kimler?" gibi sorular soranlar da oluyor ya da birbirini ezikleyen ego tatmini yapanlar da oluyor ama , yine de site, hakkını veriyor ve asıl amaçladığı "birbirine danışmak ve birbirine yardımcı olmak" gayesine hizmet ediyor. Teşekkürler, tebrikler.

  1|0
  0|0
 • Güzel bir söyleşi olmuş. Site günden güne gelişirken yıllar çok şey alıp götürmüş.

  1|0
  0|0
 • #gizlikullanici sorularina daha dikkatli yorum atacagim artik :)

  Eline saglik :)

  1|0
  0|0
 • Teşekkürler Tolga bey sayenizde O’nu tanıdım O’na aşık oldum

  1|0
  0|0
 • Fikrinize sağlık da keşke ortam seviyesini magmanın köküne indiren arkadaşları filtreleyeck bir sistemde gelişse

  1|0
  0|0
Daha Fazla
99
Yükleniyor...