Kadınlar mı daha zeki yoksa erkekler mi?

Son araştırmalar; kadınların zeka testlerinde, erkeklerin önüne geçtiğini gösteriyor. Doç. Dr. Serdar Dağ ise kadın ve erkek beyninin farklı yeteneklere sahip olduğu görüşünde: Kadın dil öğrenmede daha yetenekliyken, erkek matematikte daha başarılı..
Peki sizce?

• Kadınlar daha zeki yoksa erkekler mi?Erkekler Zekidir.
    A seç
  • Kadınlar daha zeki yoksa erkekler mi?Kadınlar Zekidir.
    B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

1|7
155265

En İyi Erkek Görüşü

• Bu konu kim ne söylerse söylesin hep aynı sonuç verir fakat insan beyni her zaman için yeni bilgiye açıktır, ne kadar çok bilgi o kadar çok zeki olduğunu göstermez, lakin insanın gelişim evresinde, zekilik seviyesi nasıl yetiştiğine bağlıdır... Umarım birazda olsa açıklayıcı olmuştur 😊

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ben çoğu hemcinsime göre matematikte daha başarılıyım yani sayısalda. Belki de okuduğum bölümün etkisi vardır. Ama sayısal mantığa sahip dersleri hemen anlıyorum. Bir cümle ezberle desen ezberleyemem.

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 264

• Ortalama IQ seviyesinin 80 olduğu bir ülkedeyiz çok kasmayın.

21|8
    1|2
  • Zeka ve cinsiyet arasında anlamlı bir ilişki yok.

16|9
    2|2
  • Çakallık, kurnazlık ve sinsilik vs. ile zekayı karıştırmayalım öncelikle

Yok işte erkek verilen selamı alıe geçer, kadın o selamı veren hakında yarım saat düşünür 😒

Bu bir zeka ile alakası olmayan bir şey sadece boşa geçen bir zaman 🤓

Erkek düz düşünürken kadın detaycı düşünür işte o yüzden kadın zekidir 😛
    Cem yılmaz yüzünden bu geyik hiç bitmez
    Yok işte bilim tarihine bakarsak erkeğin zeki olduğunu anlarız 😕
    La toplumda kadına verilen değer belliydi o zaman, kadını salmadılar ki düşünüp birşeyler ortaya koysun (O zaman bir kaç bilim kadını vardı ama azdı)

Yok işte "kadınlar bu kadar zeki ise neden aldıkları kıyafetleri bize neden soruyor" 😵 sanki elbise matematiksel formül ile beğeniliyor
    Zeka tek bir şey üzerinde de ölçülemez
    IQ, EQ ve SQ olarak zekâ üçe ayrılır (Yeni çıkan varsa bilmiyorum 🙊)

IQ mantıksal
    EQ Duygusal
    SQ Ruhsal
    Ve bu zekâ türleri geliştirir veya tam tersi geriletilebilir bir şeydir

cinsiyet de zekâyı etkilemez!
    (Çocuklar zekâyı anneden alır diye bir yanlış bilgi yayıldı bir ara 😒)

Erkek = Kadın (zeka bak altını çiziyorum kurnazlık ve sinsilik değil)

Zeka hem doğuştan kazanılan sonradan geliştirilen birşeydir

Yalan söylemek veya kurnazlık yapmak sizi zeki değil kötü bir insan yapar

1|0
    0|0
  • Erkekler zekidir. Niye mi? Böyle saçma sapan araştırmamsılara inanma oranı erkeklerde genel olarak daha düşüktür, ondan.

Ve iddia ediyorum, kadınlar, bunun küçümsemeyle ilgisi falan yok, genel olarak yetişme şeklinizden dolayı büyük çoğunluğunuz sandığınız kadar zeki değilsiniz.

Ha bana göre insanlar genel olarak biraz salak zaten, ama gene de, zeki olan taraf kadınlar değil.

1|1
    0|0
    • Dil öğrenmede daha yetenekliymişler, yurdum kadınları daha kendi dillerini doğru telaffuz edemiyorlar la, ne dil öğrenmesi?

İnanmayın böyle boş beleş şu şunda zeki, bu bunu daha iyi becerir saçmalıklarına.

Sizin üzerinizden prim yapmak isteyen şarlatanların uydurmaları bunlar.

• Beton yetmez,

• Karsi cinse erkeklerin kadinlarin erkeklere verdigi oydan 3 kat daha fazla oy vermesinin en buyuk nedeni aslinda mutevazilik olup karsi cinse bir sayginin isaretidir bende kadinlara verdim ama cevremdekilerin oranina bakarsak 10 erkek 10 kadin arasinda erkekler cogunlukta cikar

0|0
    0|0
  • Zeka bir topluluk ve ya cinsiyete bağlanabilecek bir durum değil. Zeka kişisel bir konu. Bu testlerin yapıldığı bölgeler, eğitim durumları, kültür durumları vs. gibi durumlar ön plana çıkar. O yüzden bir kesinlik içermez. Kesin bir yargı için tüm dünyaya uygulaman gereken bir test bu. Bu Soruyu tercihsiz bırakıyorum. 😂 😂 😂 😂

0|0
    0|0
  • Bu 'son araştırmalar' nelermiş onları da bir söyleseydiniz keşke. Köprü altı laboratuvarlarda yapılanları esas alıp bu yorumda bulunmuş gibisiniz çünkü. Bizim bildiğimiz, zeka belli miktarda genetik, belli miktarda da çevreseldir. Bunun kadını ya da erkeği yoktur. Ortaya bir şey atıyorsanız kanıtınızı da sunun, laf kalabalığı olmasın, değil mi?

0|0
    0|0
  • Kullanmasını bildikten sonra kadın erkek olmanın anlamı yok
    Ne cahil bilinen insanlar var sözde kültürlü ve IQ zımbırtısı yükseklere taş çıkarır
    Burada Doç. Dr Serdar Dağ a katılmıyorum ben 4 dil biliyorum ama sayıdalım mükemmel değil ne yani ben şimdi kadın zekasına mı sahibim bence alakası yok insan neye eğilimli olursa ve onun üzerinde çaba sarf ederse onu elde eder
    Yani uzun lafın kısası erkek kadın fark etmez sadece kadınlar düşünürken duyguları ile ortak hareket eder... Vesselam.

1|1
    0|0
  • İki tarafta da bolca mal var. İki tarafta da bolca zeki var. Ama bilimsel bir çalışmanın sonucu olarak kadınların erkeklerden daha zeki olduğu ispat edilmiş. Onlar bizim baş tacımız olduğuna göre bunu becermeleri için tabii ki akıllı olmaları gerekiyor.

1|0
    0|0
  • Sen yanlış anlamışsın zekiler değil, gözleri bozuk olanlar gözlük takar

1|0
    0|0
  • Erkekler daha çakal
    Kadınlar daha şeytan
    Zekilik değişir.

3|2
    0|0
  • Kadınla erkeğin beyni farklı alanlarda iyi çalışır. Çünkü erkekte testosteron analitik işlemlerden sorumlu bölgeleri geliştirirken dinleme vb sosyal alanları geri bırakır. Beyinler farklı alanlarda gelişeceği için aynı alanda yarıştırmak filin ağaca çıkma yeteneğine göre kıyaslanması gibi birşeydir. Sidik yarıştırmaya gerek yok. Toplumun iki cinsin beynine ve iki cinsin de kattıklarına ihtiyacı var. O sebeple oy kullanmıyorum :D

0|0
    0|0
  • Testosteron hormonu beyine cok etki eden ve körleştiren bir hormondur. Aşırı testosteron bulunan erkekler maalesef beyinlerini etkin olarak kullanamiyorlar :(

2|1
    0|0
  • Duruma göre degisiyor, bazi konularda kadinlar bazi konularda erkekler ama cogunluk kadinlarda ne diyordu cem yilmaz beyni yok fikri var 🤔 yani bazen yer degistirebiliyor erkeklerde 😅

1|0
    0|0
  • Bende matematikte berbatım. Dil öğrenme de kat kat daha iyiyim.

Yani öyle bir şey yok. Hocam kafayı sıyırmış başarılı doktor olacağım diye ve kalçasından uydurduğu görüşleri ile milleti yemekle meşgül.

0|0
    0|0
  • Farklı kategorilerde yarışıyoruz. Kadınların İQ seviyesi olarak öne geçmesi ise aynı anda bir kaç işi yapması sayesinde evrimsel bir süreç bu " çocuk bakmak, ev işi bir de meslek ve dahası " erkeklerse tek bir işte her zaman daha başarılıdır.

0|0
    0|0
  • Bence böyle bir soruya cevap aramak gereksiz. Öyle bir genelleme yapılamaz. Çok zeki kadınlar da var , zekası evde TV izlemekten öteye gidemeyen de. Erkekler için de aynısı geçerli..

0|0
    0|0
  • Dünyada tarih boyunca fetheden bir komutan kadın ya da büyük bir buluş yapan kadına şahit oldunuz mu elbette HAYIR.. küçümsemek haddime değil ama elbette erkekler, kadınlar sadece şeytani bir zekaya sahipler hepsi bu erkekler bu konuda önde bu gerçeği ister kabullenin ister kabullenmeyin gerisi boşa kürek çekmek

0|0
    0|0
    • Fetheden her komutan zeki mi oluyor? Insanlari buna göre mi siniflandiriyorsunuz? Her erkegin de bilgisayarin basindan kalkip bir yer fethettigini dusunmuyorum acikcasi. Bence cinsiyetlere gire iq olcmeyi birakip ne dediginizi bir düşünün

• Ergen degilim 2 ay sonra 19'um bu 1. Ikincisi egitim olarak uzerimde olabilirsin ama bu kendini butun kadinlardan ustun gormene yetmez bu iki. Ucuncusu de ben hemcinsimi korumaya degil sana haddini bildirmeye calistim. Egitim seviyeni 19 yasinda bir insanla karsilastiriyosan o da senin sorunun. Ve son olarak bu dunya ne eğitimli insanlar kaybetti ama hala donuyor kendini bir sey zannetme...

• Kendimi birşey zannetmiyorum emin olabilirsin ama yaşın itibariyle küçüksün sana hayatında başarılar ve mutluluklar dilerim, hadi bildirmeye gelince önce had bilmen şart elbette

• kadınlar erkeklere bir proje olarak bakmadıklarında yaşanacak kişi olarak baktıgında erkekler ve kadınlar eşit ama obur turlu erkekler low kadınlar high ama uzun omurlu ilişki de olmuyor tabiki

0|0
    0|0
  • Merak eden, soran, düşünen, kendini geliştirebilen ve bu yaptıklarını kendini gerçekleştirebilmek için kullanan her insan zekidir/akıllıdır. Kadın veya erkek diye ayırmak söz konusu değil.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    244

Kızlar Ne Diyor 154

• Zeka cinsiyete bağlı bir şey değil.

3|6
    1|0
  • Cinsiyetle zekanın alakası yok bence. Bir çok zeka türü var. Her iki cinste zeki olabilir.

0|0
    0|0
  • Zekanın cinsiyetle ne alakası var.

0|1
    0|1
  • Cinsiyetle alakası yok

0|0
    0|0
  • Neye göre ölçüyorlar çok merak ediyorum.
    Bayağı bayağı osur osur ipe düz bir bilgi gibi duruyor. Ha, direkt erkekler daha zeki deseydi de aynı şeyi düşünürdüm gerçi.

Benim bildiğim fark, kadın beyni daha küçük erkek beynine göre bu yani. Fazla araştırdığım bir organ değil kendisi.

0|1
    0|0
  • Kadın. Çünkü kadın gençken ailesinden dolayı bişy yaparken hep kurgulayarak hareket ediyor. Yalan söyleme ve inandırma gücü bunu zeki yapıyor ve hızlı düşünmesini sağlıyor. Ama erkek öyle mi. Nerde sin oğlum burdayım anne tak bitti. Lafı çevirmesine ve düşmesine gerek yok

1|0
    0|0
  • Cinsiyetle pek alakası yok bunun fakat genel olarak kadınların daha zeki olduğunu düşünüyorum. Fakat maalesef, yetiştirilme tarzları, büyüdükleri ortam, aldıkları eğitim vb. zekalarını köreltiyor ve kadınlarımızı aptallaştırıyor.

0|0
    0|0
  • Bence Kadinlar Zeki, erkekler Çakal yanı boş işlere beyinlerini yoruyorlar gereksiz çakalık peşindeler tabi herkes icin geçerli değil ama bir çoğu icin :)

1|0
    0|0
  • Bilim Kadınına mı daha alıskınız yoksa bilim adamına mı? Yüzüne gözüne kimyasal süren saatlerce ayaklarını 1 karış topukluyla felç eden kendi kendine işkence eden bir topluluk ile rahat bir hayat sürenler mi daha zekidir?

0|1
    0|0
  • Kadına bedeninde bir can taşıma, onu 9 ay boyunca içinde büyütme, doğurma ve ona herşeyden daha iyi bakma görevi yüklenmiş. Bütün bunları yapıp üstüne erkeklerin yapabildiği işlerin çoğunu yapabiliyoruz. Bence tartışmaya açık bir konu değil bu, kapatalım gitsin ☺️☺️☺️

1|0
    0|0
  • Aslında erkeklerde potansiyel daha yüksek ama onlar ömür boyu dinlendirme moduna aldıklarından ve zeka da geliştirilebilen bişey olduğundan kadınlar daha zeki. Biz var olanı daha iyi kullanıyoruz

2|0
    0|1
  • Zekanın cinsiyetle bir alakası olmamasına rağmen kafamızda en zeki insanlar bile ''bilim adamı'' adındadır. Erkekler daha zeki olmalı ama çalışmıyorlar

0|0
    0|0
  • Yani ikisede zakidir ama kadınlar daha cin fikirdir herşeyi en ince ayrıntsana kadar düşündüğü için herşey aklına geliyor iç güdüsel olarakta daha iyi erkekker düz gittikleri için fazla öyle akıllıkları yoktur o yüzden kadın bir kişiye göre daha zeki oluyor deniliyor ama bir erkekte kafayı çalıştırdımı bir kadını kandırma yeteğinr sahiptir

0|0
    0|0
  • Bence zeka cinsiyet ile alakalı bir durum diildir. Zeka daha cok kalıtsal etki ve çocukluk dönemindeki çevresel etki ile alakalıdır. Benim erkek ve kiz öğrencilerim var zeka düzeyleri cinsiyet olarak suana kadar etki etti diyemem

0|0
    0|0
  • Kadınlar çünkü kadınlar daha çok düşünce, fikir odaklıdır. Erkekler işleve bakar. Mesela bir erkek bir erkeğe selam verirse erkek selam verir geçer ama bir kız bir kıza selam verirse kız selam verir ve o kız hakkında birsürü şey geçirir kafasından. Kızlar deşmeyi severler, araştımacıdırlar bu da onları zeki kılar😉

0|0
    0|0
  • Kadinlar zeki evet o arastirmaya katiliyorum erkekler ise genel olarak zaaflarina düşkün saftriklerdir.

1|0
    0|1
  • Kadın zekasının üstüne zeka tanımam. Kimse debelenmesin.

2|1
    0|0
  • Kadınların beyin kıvrımları daha fazla olduğu için kadınların daha zeki olduğu bilimsel olarak açıklandı zaten😊

1|0
    0|0
  • Alakası dahi yok. Kim daha çok kendini geliştirirse o daha çok zekidir.

0|1
    0|0
  • Zekayı cinsiyete göre sınıflandırılmış bir soru bu kadar düşünüp gündeme getiren bayan soran sizce hangisi yanlış soruyu sormussunuz...

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    134
Yükleniyor...