Kendi kendine konuşmak bir hastalık mıdır?

Gizli Üye
çoğu zaman kendi kendime konuştuğumu farkedip napıyorm ya diyorum sizce depresyon gibi hafif psikolojik bi durum mudur bu ?
Güncellemeler
+1 yıl
birde şu var ben çok takıntılı ve stresli biriym bunlarda sebep olabilirmi acaba rahat olamadığım için kendi içimde zıt kutupların verdiği bi savaş olabilirmi bu sonuçta kendi kendine konuşmak düşünmek değil sadece kendinle konuşmaktır sohbet eder gibi ve rahatsız oluyorum artık stres kaynaklıysa stresten arıma yolları nelerdir nasıl kurtulabilirim bedenimi rahat ve huzurda hissedebilirim ?
Kendi kendine konuşmak bir hastalık mıdır?