Hayat neden filmlerdeki gibi olmuyor?

kir_papatyasi__
Hayatımız boyunca yüzlerce film izliyoruz, bazılarından o kadar çok etkileniyoruz ki aylarca etkisinden çıkamıyoruz. Oradaki karekter gibi olmak, hayatın öyle aksiyon dolu olmasını, onun gibi giyinmek, onun gibi konuşmak istiyoruz.. Her akşam saat 8 olduğunda hemen tv yi açıyoruz bugün hangi dizi var diye soruyoruz saatlerce nefessiz onu izliyoruz. Bugün tıp okumuş, bilmemne masterı yapmış bi adamdan daha çok para kazanan bi insan topluluğu varsa, oyuncular oluyor. Haftalık 50-60 milyar kazanarak.. Bunca para nereden geliyor, yine bizden, izleyenlerden. Peki hiç sorduk mu bizi bu gerçek olmayan hayatlara bu kadar bağlayan şey nedir diye? Cevabı bana göre, hayat açlığıdır. Hepimizin öyle dandik, öyle monoton hayatları var ki, oradaki insanları izleyip kendimizi onların yerine koymak bizi herşeyden daha çok heyecanlandırıyor. Gerçek hayatımız okadar sıradan geçiyor ki, dizide bir karekter ölüm döşeğine geldiği zaman 1 hafta onu düşünüyoruz ölecek mi acaba diye.. Neden? Çünkü kendi hayatımızda bu kadarcık bile heyecan yaşamamışız şimdiye kadar. Hayata, tecrübeye, yaşanmışlıklara açız hepimiz.. Doğuyoruz, büyüyoruz, ilkokulda ortaokulda lisede önümüze bir şey koyuyorlar ve bunu ezberle diyorlar, ezberliyoruz. Sorgulamıyoruz. Neden niçin nasılı unutmuşuz. Sonra bir meslek seçeceksin diyorlar. Kim hayalindeki mesleği yapıyor ki şimdi? Ben yapamıyorum mesela, ve ömür boyu yapamıyıcam da bunu biliyorum. Aile baskısı, para durumu, gelecek korkusu hepimizi istemediğimiz bi hayat için zorluyor. Sonra evleniyoruz, çoluk çocuk, kadınsan ve mesleğin yoksa elinde daha zor zaten, evlendikten sonra hizmetçisi oluyorsun erkeklerin. Neden? Sadece kadın olduğun için. Öyle de cahil bi toplumda yaşıyoruz işte. Herneyse. Bu hayatta bize ait olan ne kaldı öyleyse? Bu benim hayatımdı, ama hiçbir şey istediğim gibi olmadı? Çabalasam bile olmadı çoğu zaman. Ama bazı insanlar var ki doğuştan birşeylere sahip oluyor.
Güncellemeler
8 ay
Padişahın çocuğu olarak doğuyor, o bize film gibi gelen savaşlarda gerçek mücadele veriyor, ya da doğuştan bir olağanüstü güce sahip oluyor, hayatı buna göre aksiyonlu ve değişik bir şekilde ilerliyor. Bizim bunlardan neyimiz eksik? Sağlığımız sıhhatimiz yerinde şükürler olsun tamam ama, beni şu an dağlarda hayat mücadelesi veren, birşeyler için, hayat için mücadele eden biri olmak bile daha mutlu ederdi belki.
Güncellemeler
8 ay
Çok uzun oldu farkındayım, çoğu okumayacak ama yazmak istedim. Fikirlerinizi merak ediyorum, teşekkürler
Hayat neden filmlerdeki gibi olmuyor?
13 Görüş