Bana bir kaç bir şey söyleyebilir misiniz?

Gizli Üye
Lütfen çok yalnızım, sizden sadece fikrinizi almak istiyorum. Uzun oldu kusura bakmayın ama lütfen yardım edin.
İçinde
bulunduğum durum ne tam anlamıyla bilmiyorum. Ama anlattığım kadarıyla psikolog depresyon demişti. Öyle biriyim ki aylar boyunca telefonumun arama kaydı boş, sadece dolandırıcılardan ve servisten mesaj gelen biriyim. Dünyada o kadar değersiz biri olduğumu, ölmek istediğim günler çok uzak değildi ama çok şükür ki böyle bir şey yapmadım. Bana verilen cana kıymaya hakkım olmadığını anladım. Allah rızası için savaşmalıyım dedim. En zor dönemlerimde en değersiz hissettiğim zamanlarda bir tek babam beni düşündüğünü hissettiriyordu. İntih@r etmekten onun için de vazgeçtim çünkü babam çok sessiz ve içine atan biridir evlat acısı yaşasın istemedim. Zor olsa da iyi olmaya çalışıyorum. Odamı toplamak bile çok zor geliyordu ve yaptım. Dışarıya normal bir izlenim veriyorum ama içim karanlık. Tam iyi olmaya çalışirken babam bugünlerde ellerinin uyuştuğunu ve göğsüne sancı girdiğini söyledi. Bekledikleri bir haber vardı annemle anneme belki görmem, kavuşmam dedi. Hani derler ya ölecek kişiler ölmeden önce hisseder diye ya öyleyse diye düşünüp çok üzülüyorum. Bu hayatta beni olduğum gibi kabul eden bir babam var, onu kaybetmek istemiyorum. Tabii ki hepimiz ölümü tadacağız ama yine de üzülüyorum.
1 ay sonra sınavım var ve ikinci kez gireceğim. Çalışmadım, çalışamadım. Keşke kazanıp babamı gururlandırsam diyorum ama umutlu değilim. Hiç bir sey zevk vermiyor, içimde sıkıntılar var ne yapmalıyım?
Güncellemeler
1 yıl
Allah razı olsun. Bazen uzaktaki insanlar en yakınlarından daha çok destek olur. Sizleri tanımıyorum ama dünyada hâlâ başkasına yardımı dokunsun diye çabalayan insanların varlığının kanıtısınız. Umarım hiçbir zaman güzel kalbiniz kırılmaz. Benim için bir kelime destek görüşü yazmanız bile kalbinizin temizliğini gösterir. Allah razı olsun. Umarım sevdiklerinizle sağlıklı, huzurlu, hayırlı berektli uzun ömürleriniz, güzel günleriniz olur. Çok teşekkür ederim.
Bana bir kaç bir şey söyleyebilir misiniz?