Arkadaşlar acil yardım lazım, zor durumdayım. ona açılmalı mıyım?

Arkadaşlar benim 9 aydır birlikte çalıştığım bir kız var. Kendisiyle oldukça samimiyiz. O 22 ben ise 29 yaşındayım. Onu ilk zamandan beridir seviyorum. Fakat abisiyle de oldukça yakınım. Öyle ki abisi beni evine aldı, ailesine soktu. Kıza açılsam abisine söyleyebilir ve bu durumda abisiyle, kızla ve arkadaş ortamımla aram bozulabilir. Kızdan emin olmak istedim fakat o bana hiç net olmadı. Bu süre içerisinde birçok kişiyle görüştü. Hatta bana bile anlattı. Ben ona bir arkadaştan daha yakın davrandım. Zaman zaman ona mesaj yazmak istesem de o muhabbeti fazla uzatmadı, aynen, öyle diyerek muhabbeti kısa kesti. Son zamanlarda bunca şeye rapmen ona hala ilgi duyuyorum. Fakat o yanımda başka erkeklerle ve arkadaşlarıyla konuşuyor. Sorduğumda tanıyor da olsam, arkadaş diyor. Mesajlaşırken gülümsüyor, diyorum hayırdır. Mesajlarıma gülüyorum diyor. Hep bir soru işareti.. geçen hafta da bir arkadaşıyla gezmeye gitmişti ve instagramda paylaştı gün boyu. Dün otobüste giderken karşılıklı oturduk ve telefonda görüntülü arayan kişiyi kapatıp normalden aradı, karşımda başka biriyle konuşması, kahkahaları beni delirtti. Sonra bütün yol boyunca otobüste modum ve yüzüm düştü. Hatta bir ara inmek istedim. Ertesi gün bana tavırlıydı. Dedim neden böylesin, bana dediki sen bana böyle tavır yapıyorsun. Dün ne güzel eğlenerek gidiyorduk sonra biranda yüzün değişti. Bana neden olduğunu söylersen bende birdaha yaparım veya yapmam derim sana. Öyle olunca da senle konuşasım gelmiyor dedi. Sonra yumuşadı. Ya ben ne diyebilirdim ki ona o an? Sana aşığım kıskanıyorum mu? İşyerindeki ablayla çok yakınlar. Konuşma arasında ben bişey söyledim o da, akşam ince işlerim var dedi. Benle aramızdaki sohpet artık eskisi gibi değil. Kırgınlık ve yorgunluk var artık. Bir taraftan açılmak istiyorum, diğer taraftan da nasıl olur kısmındayım. Sizce kız benden bunu bekliyor olabilir mi? Lütfen yardım
Arkadaşlar acil yardım lazım, zor durumdayım. ona açılmalı mıyım?