Annesinin sözünden çıkmayan erkeğin kişiliği oturmamış mıdır?

Osmanlı-Beyefendısı
Annesinin sözünden çıkmayan erkeğin kişiliği oturmamış mıdır?
Türk kadınlarının en sevmediği erkek tipi annesine düşkün ve onun sözünden çıkmayan erkeklerdir. Hepsi olmasa da birçoğu bu tip özellikte birini sevmiyor.

Peki bu kişiliğin oturması veya oluşmaması için bir kriter midir, bu özellikte birinin karakteri oturmamışmıdır?

Veya arada ince çizgi varsa nedir?
Annesinin sözünden çıkmayan erkeğin kişiliği oturmamış mıdır?