Çok Gülen ve Güldüren İnsanları Hafife Almayın

Çok gülen ve güldüren insanları bence çok fazla hafife almayın ve ciddiyetsiz olduklarını düşünmeyin sakın. Çok gülen ve güldüren bir insanın bilin ki içinde bir yerlerde unutamadığı bir yarası vardır ve onu silmek için gülmeyi insanları güldürüp mutlu olmayı tercih ediyor yarasını kanatmaktan çok. Bu tür insanları maddeler halinde anlatacak olursak eğer şöyle anlatırım kendimce.

Çok gülen insan güldüren insan ciddiyetsiz insan değildir

Genelde bu tür insanları pek ciddiye almazlar. Yaşı kaç olursa olsun fark etmez. Kalıbının adamı ol ya da az düz dur derler. Emin olun sizin dediğiniz gibi olursak kaldıramazsınız bizi çünkü çok yara aldık ve çok fazla yanlışlar yapıldı bize ama hepsini sineye çektik. Hiç bir zaman kin beslemedik ve kimseye kötülük etmedik etmiyoruz da. Bu gün başıma gelen şöyle bir olay oldu kısa bir özet geçeyim izninizle. İşimizi yapıyoruz iş yerinde arkadaşlarla tabi zaman geçirmek için gülüp eğlenmekte lazım o güldüren kişi ben oluyorum genelde ama bu karşımdaki insanın gözünde yanlış anlaşılıyor ve hani sanki çocuk aklı varmış bende gibi konuşmalara hakaretlere başlıyor. Kalıbının adamı ol dedi. Olursam eğer kaldıramazsın dedim. Neyse bu baktım çok fazla gevşek hareketler etmeye başladı ağzından çıkanları kulakları duymuyor.

Ciddi bir şekilde efendi ol karşında çocuk yok senin dedim. Üstüme yürümeye çalışınca yerimden kıpırdamadım ve üstüme gelmekten vazgeçti. Çünkü o an anladı ne kadar ciddi olduğumu ve gelirse neler olacağını. Demem o ki eğer böyle bir insanın ciddi olmasını istiyorsanız eğer bir kere daha düşünün çünkü cidden ciddi olursa kaldıramazsınız ve asla laf dalaşına giremezsiniz çünkü sizin sandığınızdan daha çok şeyler gördük biz. Kötülük olsun ihanet olsun yanlışlar olsun ne olursa.

Bizi herkes gibi yapmaya çalışmayın. Çünkü bizim maskelerimiz yok. Neysek oyuz.

Bu tip insanlara nasıl yaklaşılmalı?

Böyle bir insan görünce benden size tavsiye bırakmayın. Yanında olun sürekli. Ona akıl vermeyin ona akıl danışın hatta. Akıl danışırsanız eğer ciddi bir şekilde yaklaşıp sorunlarınızı anlatırsanız emin olun ki sizi dinler ve size yardımcı olmaya çalışır. Gerekirse siz sorun neden böylesin diye. Benim neden böyle olduğuma gelince. Ben çok erken yaşta büyüdüm gördüğüm zorluklar ve gördüğüm o kadar acı beni erken yaşta büyüttü. Ben çocukluğumu daha ilk okul 4.sınıfta bıraktım. Hanginizin babası gözlerinizin önünde iki kolunda polislerle götürüldü? Benim babam gözlerimin önünde polislerin eşliğinde götürüldü hemde okulun tam ortasında ki bana daha o olay olmadan önce gelip "Bana bir şey olursa ailene sen bakacaksın" dedi. Bu lafından sonra benim çocukluğum mu kalır? Neyse ki babam tutuklanmadı serbest bırakıldı. Neyse kendimden bahsetmek yerine konuya odaklanalım. Dediğim gibi bu tip insanlarla iletişim kurarsanız emin olun zarardan çok fayda görürsünüz. Bizim gözümüz ne parada ne de kadında kızda. Bizim tek derdimiz insanları tamamen mutlu etmek dertlerine ortak olmak başka hiç bir şey değil.

Bu tip insanlara nasıl yaklaşırsın?

Bizim gibi insanlara rahatlıkla yaklaşabilirsiniz. Sıcak kanlı ve samimiyiz. Gözümüzün tutmadığını emin olun sevmeyiz en azından bende öyle ki şimdiye kadar ki tahminlerimde asla yanılmadım ve o insanlar beni asla yanıltmadı. Bizimle samimi olabilirsiniz çok kısa sürede ama öyle enseye tokat göze parmak olacak kadar değil yavaş deriz. Arkadaşız belki ama daha 1 2 gün geçmeden hayırdır diyebiliriz şaşırabilirsiniz belki ama öyle önce bir karşındakini tart ölç biç bir bak ondan sonra zaten raylar kendiliğinden oturur.

Çocukluk arkadaşlarımıza aşırı bağlıyız. Kardeş gibi hatta onlara zarar gelmesin diye kendimizi feda edebiliriz. Gözümüzü kırpmadan hemde. Bunda ciddiyim şaka yapmıyorum. En azından benim için öyle. Tek bir dostum var benim kardeş dediğim arkadaş olarak. Canımı istese verebilirim. Diğer insanları bilmem ama en azından benim için öyle.

Son olarak aşk konusuna değinmek istiyorum ve bir benceyi daha bitiriyorum.

Böyle insanlar nasıl sever?

Böyle bir erkek ve ya kız bulursanız hayatınızın sonu olsun derim size. Çünkü asla yanlışları olmaz. Sadık kalırlar ve sizden başka hiç bir şey görmez gözleri. Sizi korurlar, kollarlar ve sahip çıkarlar daha çok fazlası tabi. Ama en önemlisi yokluklarını yaşatmazlar yanınızda olmasalar bile. Mesaj atarken bile sanki yanınızdaymış gibi davranırlar o derece sıcak ve içtendirler. Ama siz onu terk ederseniz bilin ki o kişi karanlık bir kuyunun dibindedir. Annen karnından çıkar çıkmaz ailesiz kalmış bir bebek gibi hissederler kendilerini. Belki görmezsiniz duymazsınız ama emin olun bir köşede ağlarlar erkek olsun kız olsun fark etmez. Benim böyle bir insan olmamda 9 yıllık ilişkimizi tek kalemde ben askerde eli kolu bağlı bir şekilde beni terk eden sevgilimin de payı var tabi söylemeden edemeyeceğim. Bir başka erkekle evlenmek için askerdeki sevgilisinden vazgeçebiliyor bir insan çok örneğini gördüm sadece kendim için konuşmuyorum. Eğer bir gün böyle bir erkek ve ya kızla tanışırsanız sakın onu bırakmayın ve sonsuza dek onu sevin. Emin olun pişman olmayacaksınız.

Bir bence daha böylece bitmiş oldu. Şimdiden herkese teşekkür ederim zaman ayırıp okuduğunuz için. Sağlıcakla kalın iyi günler dilerim herkese.


7|0
51

En İyi Kız Görüşü

 • Abi ya tamamen beni anlatmissin ben küçükken bazılarını tam olarak hatirlamadigim travmalar gecirdim ve böyle biri oldum en azından fikrim bu insanları gerçekten güldürmek hosumuza gidiyor fakat onlar bize palyaço mumaelesi yapıyor bizleri küçük görüyorlar dalga geçiyorlar bizler ciddi olunca da önümüze gecemiyorlar

  0|1
  0|0
  • valla ben artık pes ettim kimseye dert anlatacak gücüm kalmadı kim nasıl istiyorsa öyle davranmaya devam etsin.

En İyi Erkek Görüşü

 • Kesinlikle çok doğru...
  Gülüyoruz, güldürüyoruz diye her şeyin çok yolunda gittiğini sanıyorlar, sanki biz hiç bir şey yaşamamışız o yüzden mutlu gözüküyoruz.
  Adeta bir kutuya içini açmadan bakıyorlar, yargılıyorlar.

  Ne yapalım sizler gibi maske takarak mı yaklaşalım, değil mi? :)

  0|1
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 4

 • normalde bana her yerde -özellikle sanalda- çok olgun derler ve kimse yaşıma inanmaz ama böyle her şeye güldüğüm yerde de beni hiç olgun görmediklerini söyleyenler var. insanlar tam olarak bundan ibaret.
  ellerine sağlık :)

  0|1
  0|0
 • Çok güzel anlatmışsın.

  0|1
  0|0
 • Çok faydalı bilgiler içeren güzel bir paylaşım. Emeğinize, yüreğinize sağlık.

  0|1
  0|0
 • Güzel anlatmışsın da anlayana 😉

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...