Hobi Edinmek Bize Ne Katar?

Türk toplumunun genel sorunu aslında. Hobi edinmek nedense farklı geliyor bize. Monotonluk daha hoş geliyor. Kimse kendini yormak istemiyor. İşten eve, evden işe. Okuldan eve, evden okula. Peki neden hobi edinmeliyiz? Bu hobiler bize ne katar?

Boş zamanlar değerlendiriliyor.

Hobi Edinmek Bize Ne Katar?

İş, okul, ev işleri vs. yapıldıktan sonra illaki boş vakitler oluşuyor. O arada ne yapılacağı düşünülmüyor. Arkadaşlarla, sevgiliyle buluşmak güzel tabi ancak onlar da olmadığı zaman ne yapılacak? Sosyal medyada zaman geçirmek insana hiç bir şey katmıyor. Hem yanlış bilgiler veriliyor hem de bağımlılık yapıyor. En iyisi bu arada hobiyle uğraşmak.

Kişisel Gelişim

Hobi Edinmek Bize Ne Katar?

Bir şeye ilgiliysek onunla uğraşmak hoşumuza gider. Uğraştıkçada kendimizi geliştirmiş oluşuruz. Bununla uğraşırken insanlarla iletişim de gelişir. Sonuçta illaki birileriyle iletişime geçiliyor. Kişisel gelişim isteyen biri harekete geçmek zorunda. Bir şeyler yapmak zorunda. Bunu da hobi edinerek yapabilir.

Yeni İnsanlar Tanırız

Hobi Edinmek Bize Ne Katar?

Sevgili ya da arkadaş arayışına girdiysen hobi çok güzel bir yöntem. Tabi bu hobi toplulukla yapılan bir aktivite olursa bunun için daha kolay olur. Bunu yaparken farklı insanlarla karşı karşıya gelindiği için yeni kişilerle tanışma fırsatımız olur. Ayrıca orada edinilen arkadaş ya da sevgili daha garanti olur çünkü ortak bir paydada toplandınız en başta. Sohbet konuları da çoğunlukla burdan açılır.

Seni Monotonluktan Kurtarır

Hobi Edinmek Bize Ne Katar?

Sürekli aynı şeyleri yapmak insanı sıkar. Yenilikler görmek isteriz hayatımızda. Yeni şeyler bizi mutlu eder. Dümdüz bir hayat yaşamak birisini nasıl eğlendirebilir ki? Hobi edinmek bunu aşmanın güzel bir yolu. Onu yaparken başka hobi de edinilebilir sonuçta. Bu da daha hareketli bir yaşam demek.

Kimileri de ne yapacağını bilmiyor. Aslında yapılacak bilinen o kadar uğraşı var ki duyunca şaşıracaksınız. En basiti bile akıldan geçmeyebiliyor. Gelin birkaç hobi tavsiyesi veriyim.

Enstrüman Öğrenmek

Hobi Edinmek Bize Ne Katar?

Herkesin aklında illaki öğrenmek istediği bir enstrüman vardır ancak bu genelde hayalde bırakılıyor. Harekete geçmek zor geliyor. Öğrendikten sonra belki yeni iş fırsatları, yeni etkinlikler ve yepyeni bir hayat vs. neden olmasın. Ne olacağını hiç tahmin edemezsin.

Saksıda Bitki Yetiştirmek

Hobi Edinmek Bize Ne Katar?

Ben yapmıştım. Evcil hayvanınız varmış gibi hissettiriyor. Her geldiğinizde boy atıyor. Gelişiyor ve siz ona suyunu veriyorsunuz. Gerçekten güzel hissettiriyor.

El Sanatları

Hobi Edinmek Bize Ne Katar?

Boyama olur, nakış olur, işlemecilik olur herhangi birini seçebilirsiniz. Bu el becerinizi de geliştirir. Çok fazla zaman ayrılabilen bir seçenek bu. Zamanınız dolu dolu geçer. Ayrıca yaptığınız eşyaları kullanadabilirsiniz.

Spor

Hobi Edinmek Bize Ne Katar?

Spor deyince aklınıza sadece spor salonları gelmesin. Basketbol, futbol, voleybol, tenis vs. de spor kategorisinde. İyi olmak zorunda değilsiniz. Amatör çok fazla sporcu var zaten. Hoşunuza giden herhangi birini seçebilirsiniz.

Dans

Hobi Edinmek Bize Ne Katar?

Dansa da farklı gözle bakılabiliyor. Kızlar yine sever ancak erkeklerin bakış açısı farklı. Dans etmek bir aktivitedir. Genel de halay ya da oyun havasından başka bir seçenek akla gelmiyor. Onlar da olabilir ancak diğer dansları da keşfetmek lazım.

Daha bir sürü hobi var tabi ancak hepsini sığdıramam buraya. Ben genel olarak bilinen ve kolay yapılabilecekleri hatırlatmak istedim. Bunlara bakıp 'Bunları zaten biliyorum.' diyenler çok oluyor ancak icraat olmuyor. Bunları gözden geçirmekte fayda var.

Benim diyeceklerim bu kadar. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Mutlu ve sağlıklı günler dilerim. İyi bayramlar.

Hobi Edinmek Bize Ne Katar?
Cevapla