Masal 2: Nezaket!

AlmanPrens

Bugünkü Bencemizin Konusu: Nezaket!

Günümüzde gerçekten yanlış davranış biçimleri etrafımızı sarmış durumda … kaba, bencil, anlayışsız bir Toplum olduk. Kimsenin kimseye, hiçbir şeye tahammülü kalmadı. İçimizdeki çocuğu unuttuk, masallara inanmıyoruz artık… Halbuki çocuklardan öğrenecek çok şeyimiz var Bence!
Belki de masallar, çocukların hikayelerinden çıkaracağımız dersler var….

Masal Dünyasına Hoş geldiniz️😄 🌟

Nezaketin Gücü
Nezaketin Gücü

Bir varmış bir yokmuş. Uzak bir beldede yakışıklı bir çocuk Yaşarmış. Dedesi onu iyi insan olsun ve dünyayı güzelleştirsin diye yetiştirmiş. Bir gün bunalıp Sırt Çantasıyla Dünyayı Gezmek için yola çıkmış. Dinlenmek için kaldığı köyde ona bir Efsane anlatmışlar, bir Hazineden bahsetmişler. Daha önce de Dedesinden duyduğu bu hikaye… Yüreğinde bir Merak uyandırmış. Notlarından bu Hikayeyi ve gizemli bir hazineye işaret eden bir Haritayı bulmuş. Hoş Sohbet İstirahattan sonra Cebindeki Harçlığını gizlice o Misafirperver Köylülere bırakmış ve Hazineyi bulmak için yola koyulmuş.

Masal 2: Nezaket!

Yolda Torunuyla beraber kaybolmuş bir Yaşlı Amcaya rast gelir. Aç ve bitkin düşen bu Dede torun istirahat ettiği Köye varamamış yolda kalmışlardır. Yakışıklı Çocuk Erzağını onlar verip açlıklarını giderir… Atını da Köylerine sağ salim varmaları için onlara verir ve yoluna yayan devam eder.

Nezaketle açılan yollar, en büyük maceraları aydınlatır
Nezaketle açılan yollar, en büyük maceraları aydınlatır

Haritadaki beldeye girmek isterken oradaki Köprünün yıkıldığını, Beldeye gitmenin mümkün olmadığını görmüş. Açlığın da verdiği yorgunlukla da dinlenmek için Göl kenarında uyuya kalmıştır. Uyandığında bir Kedi ceketinin üstünde uyuduğunu fark eder. Kediyi rahatsız etmemek için çantasındaki makasla Ceketini keser ve balık tutmak için Göle doğru yönelir. Bu halini orada yaşayan Kedinin de Sahibi bir Huysuz bir Balıkçı görür. O kadar hoşuna gider ki Yakışıklı Çocuğun Kendisine Hareketi… Huysuz ve cimri bilinen bu ihtiyar balıkçı… ona yemek ikram edip … ufak teknesiyle Karşıya, Hazinenin bulunduğun Adaya, geçirir.

Yakışıklı Çocuk Balıkçıya teşekkür edip Adadaki Ormanın Derinlikleri'ne doğru yola çıkar. Yolda, kuş sesleri ve ormanın huzur verici kokusu eşliğinde ilerlerken, doğanın güzelliklerine ve zorluklarına tanıklık ediyor, Yol boyunca, gizemli yaratıkların ve doğanın engellerinin üstesinden geliyordu.

Sonunda bir mağaranın girişine vardığında, önünde devasa bir ejderha belirdi. Ama ejderha ona dostça yaklaştı ve içeriye davet etti. Mağaranın içinde, gizemli koridorları ve sırları keşfederken, yakışıklı Çocuk cesaretini toplayarak ejderhaya doğru adım attı ve , "Beni niye içeriye aldın? Benimle neden dostça konuşuyorsun?" diye sorar.

Ejderha, derin bir nefes alarak şu manidar cevabı :"Biz Ejderhalar vahşi yaratıklar olarak bilinsekte… Biz eski zamanlarda Nezaket İmparatorluğu'nun huzurlu ve mutlu Ejderhalarıydık. Ama nezaket bitti, Nezaket İmparatorluğu yıkıldı. O imparatorluktan kalan tek miras bu Hazine … ama sen Nezaket kokan bir insansın."

SON️

Büyümeyin!

Herkese Teşekkürler

Masalın Devamını herkes faklı yazabilir …. sonunu farklı Yazabilir …


Gerçek hazine, saf sevgi ve anlayışın derinliklerinde gizlidir. Nezaketle açan çiçekler elbet bir gün açar ve hiç solmaz.

Ve unutmayın ki bir ortama girdiğinizde en zeki insan en Nezaketli olan insandır!

Masal 2: Nezaket!
16 Cevap