Ondan Sonrası Var Mı?

meftun35

1. Kendini kandırdığın evre!

Ondan Sonrası Var Mı?

İlk zamanlar çok sevdiğinden ayrılmak ve kopmak sana acı verecek. Bir de üstüne artık onun gibi biri olmayacağını düşünecek ve yeni ilişkilerinde hep onu arayacaksın! Neden ondan kopamıyorsun? Ben söyleyeyim. Kendini kandırdığın evrenin içindesin. "Nasıl yani?" Kendine bir iç dünya oluşturmuşsun ve orada sabit duran bir fikir asılı, üstünde de "Onsuz Olmuyor" yazıyor. Her gün kafanı o iç dünyana sokmuşsun ve gözün sabit o yazıda "Onsuz Olmuyor". O kadar kendine bunu inandırmışsın ki sadece kafanı bir kaldırıp etrafa baksan yalan dünyandan çıkacaksın!

"Ne kadar kolay anlatıyorsun" diyorsun bana, bizzat ben bunları yaşadım dostum. Burada tecrübemle anlatıyorum sana ki sende bu yanlışa düşme! Bir gün karşına o unutamadığın insan gibi hatta daha iyisi karşına çıkacak. Sadece sen bu yalanının üstünde durma yeter! O yalan iç dünyandan bir an evvel çık!

2. Bittiğini kabullenmek!

Ondan Sonrası Var Mı?

Sevdiğin insan ile zamanında birçok şeyi paylaştın. Belki de bundandır onu özlüyor ve yerini dolduramıyorsun ama bilmen gereken bir durum var. Artık o hayatında değil ve bunu kabullenip. Onunla nasıl ilişkinizin bittiğini hatırlayıp, sonrasında ona artık veda edin. Bu aşamayı yapmazsanız, onun yokluğunu yaşatıp, kendinize daim olacak acı çektirip ileriye bakamazsınız. Bu yüzden gerçekte veda ettiğiniz gibi yokluğu ile de vedalaşın.

3. Birileri var!

Ondan Sonrası Var Mı?

Aslında bunu 1. maddede anlatmıştım ama yine detaylı değineyim. Hayatında sadece o insan yok ve hayat tek o insandan ibaret değil. Karşına bir gün elbet onun gibi olan veya ondan bile daha iyi insan ve insanlar karşına çıkacak. Bu insanlar belki sevgilin belki de dostun olacak. Onlar sana bu hayatta tek o insandan ibaret olmadığını kendi halleriyle istemeden gösterecekler. Farkına varmaya başlayacaksın! Gerçekten de ona benzeyen insanlarda varmış diyeceksin. O anda şu yalan uykundan uyanacaksın!

4. Neler geçirdiğini hatırla!

Ondan Sonrası Var Mı?

Bu madde ilişkinde neler yaşadığını hatırla demiyorum yanlış anlama! Düşüneceğin şey şu yaşına kadar hayatına (arkadaş, sevgili, dost) kaç kişi girip gittiğini ve kaç tane geçmez dediğin dertlerin bittiğini düşünmeni istiyorum. Fark ettin mi ne dert ne de insan kalıyor! Sorduğumda unuttuğun insanları ve dertlerini hatırladın ve şu an onlar senin için bir şey ifade etmiyor. Tıpkı ilerde bu unutamadığın insan da sana bir şey ifade etmeyecek. Ara ara sana uğrayacak ama artık eskisi gibi senin canını yakmayacak!

5. Düşüncelerini daha verimli kullan!

Ondan Sonrası Var Mı?

Gün içinde o insanı düşünmek yerine ileride sana bir şeyler katacak şeyleri düşün. O insan her aklına geldiğinde direk "o bitti ve artık yok hayatımda" diyerek düşüncene karşılık ver. Anında da o insanı direk aklından çıkar ve olumlu düşünceler ile yeni hayatına yeni bir şeyler kat!

6. Artık onu konuşma!

Ondan Sonrası Var Mı?

Bitmiş olan ilişkini arkadaşına/ailene artık anlatma ve ondan söz etme. Yeni ilişkinde bile karşına bu bitmiş olan insanı anlatma. Her sen onu anlattıkça bir yerde hayali seninle yaşayacak. "Olsun yaşasın hayali varmış" diyorsan o öyle hayali değil bil isterim!

7. Yeni bir yol çiz!

Ondan Sonrası Var Mı?

Sonuca bakarsan artık o insan yok ve gelmeyecek de! Haydi sende kendine yeni bir yol çiz ama önce sen bunun altından kalkacak bir birey olduğunu bil! Şu zamana kadar saydığım maddelerde fark ettiysen kendini duygusal olarak kandırıp, yalan düşüncelerinle kendini oyalıyorsun! Haydi eline al kalemi ve hedeflerini yaz ve yeni hayatında neler istediğini de :)

Sana desteği olacağını düşündüğüm bu konu ile alakalı önceki 2 Bencem :) Bir göz at :)

Sevdiğini Kaybedince İnsan Gerçekten Biter Mi?

Aşk Acısına Dayanamıyorum, Ne Yapmalıyım?

Yeni Bencem'de görüşmek üzere :)

Ondan Sonrası Var Mı?
12 Cevap