Kendinizi Mutlu Etmenin Birkaç Yolu!

Neveaşıkbiri u

Selamlar güzel insanlar ☘️ İlk kez kişilik & karakter konu etiketinde bence paylaşacağım umarım hoşunuza gider. Bu hayata bir kez geliyoruz ve ne kadar mutlu olursak o kadarı bizim için kardır diye düşünüyorum. Bu bencemde de küçük ama insanı mutlu eden birkaç öneri sunacağım sizlere. Hadi şimdi başlayalım.

Kendinize hediye alın

Kendinizi Mutlu Etmenin Birkaç Yolu!

Nedense hediye denilince hep bir insanın başka insana vermesi gelir akla ancak bence insan kendisinede hediye alabilir. Hem bizi bizden daha iyi kimse tanıyamaz ve sevip sevmeyeceğimiz şeyleri de en iyi yine biz biliriz. Bu sayede bize en güzel hediyeyi de yine kendimiz alırız. Sizde kendinize güzel bir hediye alarak şımartabilirsiniz.

Kendinize en sevdiğiniz yemek, tatlı ve içeceği ısmarlayın

Kendinizi Mutlu Etmenin Birkaç Yolu!

O günü kendinize ayırın ve başlıkta da dediğim gibi kendinize en sevdiğiniz yemeği, tatlıyı ve içeceği ısmarlayın. En mutsuz olduğumuz zamanlarda bile keyfimizi yerine getirecek şeylerin başında yemek geliyor. Belki çoğu zaman önemsemediğiniz, geçiştirdiğiniz bu şeyi bir günlüğünede olsa yapın ve kendinizi mutlu edin.

Bakım ve masaja gidin

Kendinizi Mutlu Etmenin Birkaç Yolu!

Sağlıklı kafa sağlıklı vücutta olur demiş Mustafa Kemal Atatürk. Bakım ve masajda sağlık için atılmış birer adımdır. Sizde hem kişisel hijyeniniz hem sağlığınız için bakım ve masaja gidebilirsiniz. Bu sayede yorgunluk, stres, huzursuzluk gibi olumsuzluklardan da kurtulmuş olacaksınızdır.

Birkaç günlük tatil kaçamağı yapın

Kendinizi Mutlu Etmenin Birkaç Yolu!

Şu sıralar neredeyse herkesin ihtiyacı olan şey biraz olsun çevreden uzaklaşmak ve tatil yapmak sanırım. Eğer imkanınız varsa asla ertelemeyin ve en kısa sürede bir tatile çıkın. Bu sayede kendinizi arınmış, yenilenmiş, rahatlamış hissedeceksinizdir ve tüm zamanın yorgunluğunu bir nebzede olsun üzerinizden atmış olacaksınız. İlla ki haftalarca sürmesine gerek yok 2 günlük hafta sonu tatili bile yeterli olacaktır sanıyorum.

Yapmayı bıraktığınız bir hobinizi tekrar yapın

Kendinizi Mutlu Etmenin Birkaç Yolu!

Çoğu zaman kendimizi özellikle hobilerimi, sevdiğimiz şeyleri yapmayı geri plana atıyoruz. Sizde geçmişte yapmaktan zevk aldığınız, mutlu olduğunuz, sevdiğiniz bir hobinizi tekrar yapmaya başlayabilirsiniz. Çok büyük ve abartılı, zahmetli bir şey olmasına da gerek yok. Bir kitap okumak, bir film izlemek bile olabilir.

Kendinizi Mutlu Etmenin Birkaç Yolu!
30 Görüş