Benim Açımdan Güçlü İnsan Profili Nasıl Olmalı?

Alfoo

Herkese selamlar,

Bu sefer güçlü insan profilini kendi gözümde sizlere aktarmak istiyorum. Maddelerle ilgili ilave benceleri de ekleyeceğim. İşte bu güçlü insan dediğim davranış ve modelleri sizlere detaylarıyla aktarmaya çalışacağım. Haydi başlayalım. :)

Okuyan ve Araştıran İnsan

Benim Açımdan Güçlü İnsan Profili Nasıl Olmalı?

Bana göre güçlü insanlar en başta burada diğerlerinden ayrılır. Çünkü kulaktan dolma bilgiyle güçlü olunmuyor. İyi bir zihin, araştırmacı bir kişilik gereklidir. Bildiği ile değil üstüne ekledikleriyle güçlenir insan. Bununla beraber bir amacı sabah uyanmak için. Bugün bunu öğrenmek bilmek istiyorum diye düşünür. Her istediğini alamayacak olsa da mücadeleci ruhu olmalıdır. Olay kitap okumakla bağdaştırılabilir ama tam olarak öyle değil. Makaleler, dergiler, benceler ( :D :D ) okuyan insandır.

Kötü İnsan Profillerinden Uzaklaşan İnsan

Benim Açımdan Güçlü İnsan Profili Nasıl Olmalı?

Kendine duygusal veya duygusal olmayan herhangi bir zararı olabilecek insanları çevresinden rahatça uzaklaştırabilen insan güçlüdür. Burada olay aslında tamamen kurban olmamaktan geçiyor. Kendini başkalarının istedikleri için kurban etmeyen, kendini olay ve durumlardan uzaklaştırmayı başarmış insan. Bununla beraber bu tür insanlara soğuk tanımlaması yapılabilir. Unutmayalım ki her besin doğru soğuklukta (sıcaklıkta) muhafaza edilir.

Bununla ilgili sebzeler benceme göz atabilirsiniz.

Net ve Kesin İnsan

Benim Açımdan Güçlü İnsan Profili Nasıl Olmalı?

İnsanlara zulüm etmek yerine fikirlerini, duygularını, eleştirisini, gerçekleri ve olanları direkt söyleyen insanlar bu kategoride. Belirsizlik yaratmak yerine kendini düzgün ifade edip doğruları söylemekten yana olmak her zaman güçlü kılar. Tahammülsüz seviyesini netleştirir ve kişilerle olan mesafeyi korur. Biri size bir şey demeden önce 2 kere düşünmek zorunda kalır. Aslında bu güzel bir şeydir. Netliğinizden çekinilmesi sizi güçlü bir insan olarak tanımlatır.

Bununla alakalı abimin yazdığı ve bir çok kişinin de içerisinde olan benceye göz atabilirsiniz.

İnsanları Anlayan ve Çözümleyen İnsan

Benim Açımdan Güçlü İnsan Profili Nasıl Olmalı?

Ah be Ramiz Dayı. Neyse konumuz bu değil bir an aklım gif'e gitti. :D Evet güçlü insanlar genel olarak insanlarla iletişimi iyidir. Az önceki maddelerde dediğim gibi netlik içeren insanlardır. Bununla beraber insanları iyi analiz eder, insanların anlatmak istediklerini anlarlar. Hem iyi bir dinleyici, bir o kadar da konuşmacıdırlar. Sorunlarınıza gerçek yanıtları onlar verirler. Bu beni neden anlayamıyor tarzında düşünmezsiniz karşılarında.

Bununla alakalı "İnsanlar Karşısındakini Neden Anlayamaz?" benceme göz atabilirsiniz.

Sonuç Odaklı Düşünen İnsan

Benim Açımdan Güçlü İnsan Profili Nasıl Olmalı?

Bir olayın, işin, görevin nedenini değil de potansiyel sonuçlarını irdeleyen insanlar güçlüdür. Nedenlerin soru işaretini kurcalamak yerine tek bir yöne hedeflenirler. Tek olayları sonucu görmek için emek vermek ve bununla beraber odaklanmaktır. Kişilerle olan olaylarda ise neden böyle oldu ki yerine böyle oldu bunu böyle kabul ediyorum diyenlerdir. Nedenler insan dahi olsa sonuçlar onsuz dahi olsa bununla günlerce savaşmazlar. Daha önemli olan kısım olan sonucu gerçekleştirirler.

Okuyan herkese teşekkürler bir sonraki bencede görüşmek üzere.

Benim Açımdan Güçlü İnsan Profili Nasıl Olmalı?
5
4
Görüşünü yaz
5Kız Görüşü
4Erkek Görüşü
Kapat

En İyi Erkek Görüşü

 • _ToxiCs_
  Seninle ne zaman bence yazıyoruz? Aklımdaki benceyi yazmışsın ayıp.. Eline sağlık kardeşim😃
  Görüş hala geçerli mi?
  • Alfoo

   Hemen yazalım :D Eyvallah abi :D

En İyi Kız Görüşü

 • invictu_s
  Ellerine sağlık gı 💫 sebzeler benceni tekrar okuyacağım 😅
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

43
 • Hissiz72
  Çok güzel bir yazı olmuş, sevdiğim konular... keyifle okuyorum cidden... emeğine sağlık
  • Alfoo

   Teşekkür ederim :)

 • SafaBerkayKolaçan
  Ben her zaman sonuç odaklı düşünürüm insanları anlarım ve çözümlemeye çalışırım net ve kesinimdir her zaman kötü insanlardan da uzak olurum
 • Bulasmayinbana88
  Eline sağlık katilıyorum sana
 • Catloverr_
  net ve kesin insan iste bu
 • kahveligünler_
  True👍🏻
 • LacivertGandalf
  Aynı ben😂
 • halocoin
  beautiful
YÜKLENİYOR...