Burçları Sevimli Dostlarımızın Evrenine Uyarladık: Burçlar Bir Pokemon Olsaydı!

Ay bu giriş cümlesi beni bitiriyor. Takıntı haline geldi galiba farklı yazasım geliyor her seferinde. 😋 Benceme hoş geldiniz deyip, muhabbet faslını kısa tutarak direk konuya geçelim diye düşünüyorum. Çocukluğumdan beri izlemekten vazgeçmediğim ve artık aklımda burçlarla özdeştirdiğim, uzun zamandır yazmak istediğim burçları pokemonların hareketleri ile eşleştirdiğim benceye artık başlayalım. 🥳🥳

♈️ KOÇ ♈️

Charizard
Charizard

Koç burcunun ateş burcu olduğunu bilmeyen yoktur diye düşünüyorum. Ve bunu ateş diye ilişkilendirmedim. Tamamen tesadüf üzerine oldu. Charizard durmak bilmeyen, öncülük isteği ve cesurluğuyla bilinen bir pokemon. Asi tavırları ve sahibini dinlememesi ile bilinir. Umursamaz ve kendi başına hareket etmeyi sevse de ileride bunu bırakıp tamamen kontrol edilebilir bir hale gelmiştir. Asla pes etmeyen yapısı ve giderek öfkelenmesiyle çok güçlü ateşler saçabilir etrafına. Aynı zamanda ejderha ruhu onu asil biri haline dönüştürüyor. Her zaman önde durarak kendini en güçlü ilan etmeyi seviyor. Koç burçlarına en çok yakıştırdığım pokemon o yüzden budur. Birebir benzemektedirler.

♉️ BOĞA ♉️

Snorlax
Snorlax

Boğa burçlarına uygun pek pokemon bulamasam da bazı özellikleri ile uyumlu bulduğum Snorlax'ı sizlerle tanıştırayım. Boğa burçları gibi oda biraz pişkin ve tembel olabiliyor. Kendisi çok sabırlı ve güçlü biri. Hatta en güçlü ilk 10 pokemondan birisidir kendisi. Yemek ile alakalı her şeyi sever genelde. Panda ruhlu boğalar gibi uyumayı da sever. Güvenmediği kişilerin sözünü asla dinlemeyen bir yapısı var. Ani olan şeylerden nefret eder. Tabii ki olmazsa olmaz aşırı inatçı bir pokemondur kendisi. :)

♊️ İKİZLER ♊️

Totodile
Totodile

Ah ah gif'i atarken bile yoruldum bu ne enerji yahu diyorum. Bu pokemon hiç durmak bilmeyen bir türden. Enerjisi, mutluluğu hiç bitmeyecek nitelikte. Aşırı meraklı yapısı ile de biliniyor. Kendisini ikizlere benzettiğim bir çok yanı var tabii ki bu kadar değil. Bir bölümde totodile hiç bilmediği bir saldırı türünü öğrenmek için eğitim yapıyordu ve öğrenmeye açık yapısı ve neşesi hiç eksik olmaması da ikizlere benzettiğim noktalardan. Tabii hep olumlu olacak değil ya ciddi olmaması, sürekli neşeli tavırları karşısındakini bile şaşkına uğratabiliyor.

♋️ YENGEÇ ♋️

Togepi
Togepi

Ahh Togepi bitiyorum sana. Bu yavrucağın içtenliği ve duygusallığını birebir yengeç ile eşleştiriyorum. Aynı yengeç gibi oda tatlı ve sevimliliği ile dikkat çekiyor. Bebek ruhları onları karşı koyulmaz yapıyor diyebilirim. Sempatik yapısı ve duygusallığı ile size her şeyi yaptırabilecek niteliktedirler. Hayal gücü ile birçok şey yapması da benzer nitelikte. Ortalıktan kaybolmayı sever bir yapısı da var tabii ki. Kendini sözle değilde mimikleri ile ifade etmeyi seviyor diyebilirim. Sürekli ilgi bekleyen minnoş bir pokemon kendisi aynı yengeçler gibi.

♌️ ASLAN ♌️

Dragonite
Dragonite

Evet evet yine ateş ve ejderha yanlış hatırlamıyorsunuz. Koçlara nazaran çok farklı bir ateş türü bu tabii ki. Yine tam oturmuş bir bence olduğunu kanıtlar nitelikte. Tabii ki diğer ejdere göre bunu aslanlarla bağdaştırmam için farklılık gösteren bir çok özellik mevcut. Aynı aslan gibi bu ejderhada kendini yukarılarda görüyor olsa da en güçlü silahını sadıklığı ve sakinliğinden alıyor. Çabuk öfkelenmeyen yapısı resmen ben buradayım sizin yaptıklarınız beni pekte öfkelendiremez dedirten nitelikte. Diğer ejdere nazaran öfkesiyle değil de neşesi ve dostluğuyla dikkat çekiyor bu. Tabi biraz tembellikte yok değil. Sahibine olan sadakat ve koruyucu içgüdüsü ile aslana benzemeleri burada yer almasının nedeni.

♍️ BAŞAK ♍️

Chikorita
Chikorita

Bu kadim dostu başak ile bağdaştırmamın bir çok nedeni var. Kendisi hayatın sorunlarına karşı odaklanmış bir tavır sergileyen bir pokemon. Aşırı becerikli ve çalışkan bir yavrucak kendisi. Bazen kendisi ilgiye ihtiyaç duyup, karmaşalara neden olsa da içinin temizliğine aynı başaklar gibi inanıyorum. Arkadaşlarına yardım konusunda hep en önden atılan bir vasfı var. Hep kahraman olma çabalarına giriyor ve bazen anlaşılması güç bir şey oluyor. Aynı başaklar gibi oda bir doğa tutkunu ve güzellik meraklısı. Kendisi zaten bir çimen yani doğa pokemonu.

♎️ TERAZİ ♎️

Jigglypuff
Jigglypuff'

Eveet bu çılgın pokemon tam bir afet diyebiliriz. Terazi burçları ile bağdaştırdığım noktalarına geçelim hemen. Bu pokemon şarkı söylemeyi, insanların onu dinlemesini isteyen bir pokemon ve onlar onu dinlemediği zaman sinirlenip şarkısını söylüyor ve herkesi uyutuyor. Uyuttuktan sonra o mikrofonun altından çıkardığı kalemiyle herkese türlü şakalarda bulunup yüzlerini boyuyor. Sevmek ve sevilmek istiyor ve birde ilgi diyebiliriz. Sevimli yapısı ve cana yakınlığı ile de biliniyor. Adaletsizlikten nefret eder ve bunu herkesi uyutarak önler. En sevdiği şey bağırıp şarkılar söylemek evet evet. :D

♏️ AKREP ♏️

Gliscor
Gliscor

Bu akrebe benzeyen gizemli pokemon akreplerle benzer niteliklere sahip. Onlar aslında yürüyen libido değillerdir. Doğrucu ve iyiliksever yapıları vardır her zaman. Sabırlı yapıları duygusallığa pek direnç gösteremese de kendileri olmaktan vazgeçmezler. Sevdiği kişilere karşı aynı akrepler gibi ani bir saldırıda bulunabilecek niteliktedirler. Bu pokemon da aynı akrepler gibi gizemli bir dünyaya sahiptir. Ve ani hareketlerine anlam veremeyebiliriz bazen. Duygularının saf olduğunu düşündüğüm nadir pokemonlardan, aynı akrepler gibi.

♐️ YAY ♐️

Skörtıl
Skörtıl

Eveet en cool karakter yaya yakışırdı zaten. Aynı yaylar gibi bu karakterde coşkulu ve havalı. Kendisini bir ekip olarak daha güçlü hissederler. Diğerlerine olan davranışları hep cömert ve yardımsever nitelikte. Ruhu ve kişiliği ile espri ve komiklik seviyesi gelişmiş düzeyde. Bazen saldırıları ve olaylara bakış açısı ile fazla ciddilik yaratsa da aslında öyle bir kişiliğe sahip değildir. Sürekli farklı macera arayan bu dostumuz yayları açıklar nitelikte.

♑️ OĞLAK ♑️

Noctowl
Noctowl

Bu korkusuz pokemonun gerçekliğe bakış açısını oğlaklarla benzer niteliklerini saymakla bitiremem belki ama biraz değinelim. Bu pokemon gerçek olmayan varlıklara karşı bakış açısı her zaman negatif ve korkusuzca. Bir çok gözlem yeteneğine sahip kendisi. Disiplinli yapısı ve somurtkanlığı ile de benzerlik göstermekte. Karşısındaki güçsüz rakipleri küçümseyebilir. Her zaman bildiğini yapmak ister. Dikkatsizliği asla sevmez ve kontrolü asla elinden bırakmak istemez. Dışarıdan bakıldığında sert ve soğuk bir havası vardır. Mantık ve hisleri ile davranır. İyi bir izleyicidir.

♒️ KOVA ♒️

Treecko
Treecko

Bu çılgın dostumuz asla yerinde durmayı sevmez ve özgürlüğüne her zaman düşkün bir pokemon. Kovada olduğu gibi havalı ve kafasına göre takılmayı sever. Normalde tek başına yaşamaya alışkın bir pokemon olsa da kendine dost edinir ve kuralsız yaşamayı ister. Ani çıkışları ve taviz vermeyen bir yapısı vardır. İçten içe biraz alıngan ve duygusal yapısı olsa da daldan dala zıplayarak bunu saklamayı başarabilir. İlgi çekmeyi pek sevmeyen bir izlenim yaratmıştır her zaman bende ve yalnızlık meraklısı bir pokemondur kovalar gibi.

♓️ BALIK ♓️

Psyduck
Psyduck

Bu pokemon hep göz ardı ediliyor ama bu özelliği bile balık burçlarına benzer nitelikte. Aynı bu bencede yazdığım gibi özellikleri bakımından çoğunlukta sona atılan burç. Aslında geç olsun güç olmasın gibi bir düşünme yapıları vardır. Biraz deli dolu olan balıklar bu ördek gibi kendilerine zarar verebilirler bazen. Kafasında sürekli fikirler dolanır ve kendilerini farklı bir algıda hissederler çoğu zaman. Çok güçlü bir zihne sahip olmalarına rağmen bunu zor durumlarda belli ederler dışarı. Bu pokemon gibi zihin gücü ile alakalı güçleri vardır. İnsanlara karşı hep önsezili davranırlar. İçten ve saf bir ruh halleri vardır.

Yazdığım en zor bencenin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Burç analizleri yapmak ne kadar kolay görünse de bunları bir pokemon ile bağdaştırmak oldukça zor oldu. Acaba hangi bölümde ne yaptı diye düşüne düşüne yazdım sizlere. Tabi ilk baştaki fikrim sadece sevimli pokemonları koymaktı ama durum öyle gelişmedi. Okuyan herkese teşekkür ederim. Daha eğlenceli içeriklerde görüşmek üzere.

Burçları Sevimli Dostlarımızın Evrenine Uyarladık: Burçlar Bir Pokemon Olsaydı!
31
12
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • Sun_shine_
  Sabah kalkar kalkmaz okudum. Değişik bir şey olmuş, bence olmuş. Eğlenceli de.
  Aslan burcu için Dronogite miydi🤣 pekte sevimli yavrucak.
  Başakşarın dünyanın dertleriyle mücadelesi🤭
  Hiç yabancı gelmedi.
  Emeğine sağlık.
  Görüş hala geçerli mi?
 • Canım akrep :)


  Verdiğin emek çok güzel, yorumların analiz olarak doğruyu yansıtıyor. Eline ve emeğine sağlık dostum.
  Görüş hala geçerli mi?
  • Alphonse55

   Teşekkür ederim abi gömmedim akrebi bazıları çıldıracak :D

  • ToxiCs

   Sen adamsın! 😁

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

3110
 • _maybe_one_day_
  Okurken aklıma tek tek o burçtan tanıdığım insanları getirdim ve çok doğru analizler olmuş. Emeğine sağlık diyorum.
  • Alphonse55

   Teşekkür ederim getirebildiysem ne mutlu bana :)

 • invictus16
  Ah Togepi sana bitiyorum derkendeki gizli anlamı anladık ve helal olsun sana diyorum 😎 eğlenerek sıkılmadan okuduğum nadir bencelerden olmuş emeğine sağlık togii💫
 • LEYYA_GS
  Kova analizi çok yerinde ve eğlenceli olmuş 💫
  Emeğine sağlık 🦋
 • Kova pikaçuları sevelim onlar iyi pikaçulardır. Pokemon yazacaktım pikaçu yazmışım bjkljk öyle kalsın
 • Uslannmaz
  Yaptığınız analiz doğru ve yerinde olmuş, ayrıca buradaki emek de göz ardı edilemez, okurken eğlendim. Ancak şu togepi analizi beni benden aldı, karmakarışık bir burç olsa da yengeç olmaktan her daim gurur duymuşumdur, burda bir kez daha hissettim bu gururu. 😊
  • Alphonse55

   Teşekkür ederim yorumunuz için togepi ayrı bir dünya içimde olmayan yengeç var gibi :D Oğlak olmama rağmen :D

  • Uslannmaz

   Oğlakların da yengeçler gibi olaylara önce sert yaklaşımları var ve de oğlaklar da duygusal burçlar, o yüzden kendinizi yengeç gibi hissediyor olabilirsiniz😉

  • Alphonse55

   İçimde bir yengeç saklı ama dışarı çıkmıyor diyelim buna :D

  • Hepsini Göster
 • mцzlцsцfle
  Hani ben chikoritaydım😂😂 togepi oldum şimdide😂Burçları Sevimli Dostlarımızın Evrenine Uyarladık: Burçlar Bir Pokemon Olsaydı!Kader bizi karşılaştırmış meğerse haberim yok😂😂
  Ellerine sağlık çok güzel olmuş
 • MinikKiraz
  Charizard adamım! :)) İzlerken de favorimdi. Burçlarla ilgili bilgim yok, ilgilenmiyorum açıkçası ama tespitler yerinde olmuş diyebilirim. Emeğinize sağlık.
 • Balzacc
  Ya oğlak olanın tipi çok çirkin 😂 ben ikizler, başak ya da terazi olmayı yeğlerim.. Özellikle terazi aynı domuza benziyor. Ellerine sağlık tatlı olmuş bence
  • Alphonse55

   Tipe göre ayarlamıyorum :D teşekkür ederim :D

  • Balzacc

   Biliyorum tabii 😃 rica ederim

 • Direkt başak kısmını okudum ve gayet mantıklı olmuş.
  Ellerin dert görmesin togepi, güzel Bence.😄👏
 • tatlişşey
  Yaa yeni gordum super ikizleri benden esinlenerek yazdin dimi cnmnya rol model benim tabi imza veremem sıra al esjcjzhxzhc
 • Clodopera
  Totodile chikoritanin önünden geçiyor başak burçlarının kaderi ikizler burçları ile uğraşmak herhalde yıldık
 • Walterin
  Akrep yürüyen libidodur. Gerçekten doğru tespitler emeğine sağlık hacıt hepsini okudum. 🥳
  • Alphonse55

   Ahaha hacıt ne yeni kelime mi? Teşekkür ederim.

  • Walterin

   Ufaklığın sevgi gösterisi abisi o

 • DilaOrann
  Analizler çok doğru. Özellikle başak burcunun😅. Emeğine sağlık..
 • PandacıkD
  Yay.. Emeğine sağlık gerçekten sıkılmadan okudum, doğru analizler olmuş. 😊
 • LonelyWalker
  Oğlak çok doğru olmuş yaa güzel benzetme çok beğendim : D
  Ellerinize sağlık)
 • AçarakŞah
  Yay, Squirtle'a denk geldi ya acayip mutluyum şu an.
  • Alphonse55

   Ahaha şans :D

  • Valla burçlara inanan biri değilim ama sikörtıl favorimdir acayip sevindim ya sağol cidden.

  • Alphonse55

   Burcuna uyduğu için koydum aslında benzetme yaptım hepsine :D

  • Hepsini Göster
 • 1_seda_1
  Bu kadar güzel yazma giydirecek bir şey bulamıyorum :D Ellerine sağlık :)
 • Barııışşşşşşş
  Pikachuyu gözlerim aradı Balık burcunda olabilirdi bence
 • SenacCc
  Treecko Pokemon olan Kova burcuyla guzel uyum sağlamış 💫
 • ÖndeZeytinAğaçları
  Pikachu ve balbazarr nerdeeee?
  Küstümm ben oynamıyorummm
 • armada
  bir boğa olarak katılmakla beraber tanımadığım pokemonlar da varmış :
 • Acımadıkihehee
  Yaaa keşke pikaçu olsaydımm çok tatlıı en sevdiğim heh
 • karavanlagidelim
  Çok tatlı bir Bence 💖🌸
 • hadi_ordan
  Ben pikacuuyu merak ettiydim de goremedim😁
 • ZimaMavisi
  Teraziyle ilgili olanı sevdim ama ben hiç izlemedim bu çizgi filmi
 • zehradimi
  oo bu işi bâyâ kapmışsın tebrik ederim 😀💅
 • Akrep, doğru. Eline emeğine sağlık.
 • Dansedenarı
  treecko mu hehe
 • baldedikdemi
  Skörtıl 😎
 • Yayayayyayyyyyaaaaayy.. begendim emeğine sağlık..
 • maavera
  Aslanı da ne güzel anlatmışsın tebrik ederim
 • Çoksel olmuş eline sağlık
 • TheCeketli
  Dragonite
 • El_miram04
  Psyduck'mışım
 • GökyüzündekiGriBulut
  Harika
 • tuğbageldii
  Aslan favorim oldu cok guzell
 • _--kaan--_
  ilginç içerik olmuş
 • Sonsuzcax
  Teşekkür ederim
 • K0MAND0
  Yay da sevmeyen ne bileyim 😁😊😃
 • sedatksk
  Burclar degilde hayvanlar Pokémon olmali
 • Gizli Üye
  Pikaçu
YÜKLENİYOR...