"Ben Mevlana Değilim, Beni Germe" Sözünün Cuk Diye Oturduğu İnsan Tipleri Kimlerdir?

Ey cemaat-i KS!

Senin o güzelim hayatını cehennem eden insanları hayatında tutuyorsun da eline ne geçiyor? Doğru söyle yoksa ona katlanıyorsun diye bir yerlerden para mı alıyorsun?

Sakın bana "ne yapayım hümanistim, ne olursan ol yine de gel demek zorunda kalıyorum" deme. Sen Mevlana mısın? Nedir bu yüce gönüllülük hali? Kendine gelir misin lütfen? Bak elim ayağım titriyor, şekerim-tansiyonum-kalbim neyim zıplıyor =/

Senin motton "ben Mevlana değilim, beni germe" olmalı..

Hadi hadi acıdım sana ve ne tür insanlarla arkadaşlık kurmaman gerektiğini anlatacağım. Beni dört kulağınla dinle lütfen :D

Kimse beni sevmiyor; ölmek için yaratılmışım

"Ben Mevlana Değilim, Beni Germe" Sözünün Cuk Diye Oturduğu İnsan Tipleri Kimlerdir?

Durdurun uçağı, inecek var!

Ayyyy bak atlayasım geldi. Böyle insanlar resmen vampir. Olan bütün enerjini sömürür. Sana bir şey bırakmaz. Yine de yetmez bu onlara. Hala mutsuzlardır.

Bu tür insanlara göre onları kimse sevmiyordur. Sevmek için bir nedenleri de yoktur. Hayat zaten onlara çelme takmıştır, birde biz insanlar vuruyoruz.

Arkadaşlar lütfen böyle insanlarla olan ilişkinizi en aza indirin. Çünkü cidden size katabilecekleri olumlu bir şey yoktur. O kadar karamsarlar ki ne kendilerini sevebilirler ne de bir başkasını.

Selam! Ben dünyanın merkeziyim. Memnun olmadım ama sen ol

"Ben Mevlana Değilim, Beni Germe" Sözünün Cuk Diye Oturduğu İnsan Tipleri Kimlerdir?

Evet, biliyorum. Senin de hayatında bu tarz bir insan var. Her daim kendi istediği olsun ister ve utanmasa yemene, sıçmana bile karışabilir. Ağızlarından düşmeyen sözler de "ben söylemiştim" "cidden yapabildiğin en iyi şey bu mu yani" tarzı cümlelerdir. Yaptığınız hiçbir şeyi beğenmezler. Her şeye bir kılıf uydururlar.

Bu tarz insanlar kıskançtır. Hiçbir şeyi beğenmemelerinin nedeni de budur. Beğense bile bunu söyleyemez. Yediremez çünkü kendisine. Ona göre en güzel şeyleri o yapabilir. En iyi kıyafeti o seçer, seçtiği insanlar dünya markasıdır.

Evet canım #okuyan bu tarz insanları görünce ne yapıyor muşuz? "Hıııığ oldu ocakta yemeğimi unuttum. Sen beni önümüzdeki 20 yıl içinde arama, ben sana mutlaka dönerim" demek olacaktır :D

Hayır ne münasebet! Patavatsız değilim sadece açık sözlüyüm

"Ben Mevlana Değilim, Beni Germe" Sözünün Cuk Diye Oturduğu İnsan Tipleri Kimlerdir?

Aboww bu tarz insanların eline mi geçtin yoksa sen? Ölmeden, mezara girmişsin be yavrum =/

Bu insanlar saatli bomba gibidir. Durur, durur sonra bommmm! Öyle bir laf eder ki sana dayak yesen bu kadar acımaz öyle diyeyim ben sana. Kaç, kurtar kendini ya. Hiç mi sevmiyorsun kendini bre mazlum :D

Böylelerinin en güçlü kalkanları da "ben içimde tutamam,doğruları söylemek benim görevim" ..

Üzgünüm sen Doğrucu Davut değilsin; bir patavatsızsın. Kaba bir insansın. Senden uzak, Allah'a yakın. Anladın mı?

İster çirkin olayım, ister aptal. Sana mı kalmış bunları söylemek? Belki ben çok mutluyum bu halimle. Sanane sa-na-ne! Ayyy rahatladım he :D Sen içindeki kötülükleri dışarı vurup rahatlayacaksın diye ben senin bu patavatsızlıklarını çekmek zorunda mıyım?

Aaaa benim gibi değil! Hemen ona kötü davranmalıyım

"Ben Mevlana Değilim, Beni Germe" Sözünün Cuk Diye Oturduğu İnsan Tipleri Kimlerdir?

Eveeeet geldik mi dünyada görüp görebileceğiniz en zavallı insan grubuna..

Kusura bakmayın bu bölüm biraz nefret içerir. Yaşı 18'den küçük olanlar gözlerini kapatsın lütfen :)

Ya sen ne kadar kötü bir insansın böyle. Sırf dini, dili, ırkı, rengi, cinsiyeti ve maddi durumu seninle aynı değil diye bir insanı aşağılamaya çalışıyorsun. İster siyahi olsun ister sarı benizli. Bundan sana ne? Sana ne kötülüğü dokunabilir ki? Evsiz insanları hor görerek kendini tatmin mi ediyorsun? Savaştan kaçıp bize sığınan insanlara bile nefret kusuyorsun. Onlar çok mu istiyordu sanki hayatlarının tepetaklak olmasını? Birine 2. sınıf insan muamelesi yapmaya hakkın yok. Bunu yaparak eline bir şey geçmedi, geçmeyecek..

Yaratılan her şeyi sevmesen dahi saygı göstermek zorundasın. Empati yapmak bu kadar zor olmamalı.

Lütfen hayatınızda böyle insanlara yer vermeyin. O pis düşünceleriyle sizi de kirletmelerine izin vermeyin. Onları dışlayın ki dışlanmanın ne kadar berbat bir şey olduğunu anlayabilsinler.

Yalan söyleyerek 5 kavanoz bal ve derin dondurucu kazandım

"Ben Mevlana Değilim, Beni Germe" Sözünün Cuk Diye Oturduğu İnsan Tipleri Kimlerdir?

İşine gelmeyen bir şey mi var? Hemen yalana başvurur. Üzgünüm ama bu bir gerçek.

Öyle tilkiler döner ki zihinlerinde bir tanesinin bile kuyruğu birbirine çarpmaz. Kendini kurtarmak için yalan söyler, iftiralar atar. Bu onun için çok basit bir şeydir. Ona dokunmayan yılan bin yaşasın hem :D

Böyle insanları geri dönüşüm kutusuna bile atma. Tamamen def et onları hayatından. Sana zerre yararı dokunmayacaktır. Elbet bir gün sana da kötülüğü olacak. Sana henüz yalan söylememiş olabilir. Ama başkalarına yalan söylediğini mi fark ettin? Hemen soru işaretleri oluşsun kafanda. Bir başkasına çekinmeden yalan söyleyen sana neden söylemesin :D Seni harcamaktan çekinmeyecektir :)

Böyle insanlara diyebileceğiniz en uygun söz "boş ol, boş ol, boş ol"

Evet, benden bu kadar. Umarım bu amatör olan Bencem çok rahatsız etmez sizi :)

Merak ettim de bu özelliklerden herhangi birisi sizde de var mı? Kendinizi eleştirmeye ne dersiniz?

Sevgiyle ve güzellikle kalın..

#KürkMantoluHayri

"Ben Mevlana Değilim, Beni Germe" Sözünün Cuk Diye Oturduğu İnsan Tipleri Kimlerdir?
Cevapla