8 Mart Dünya Kadınlar Gününe Özel Kadın!

Kawasaki_Ninja

Ne kadına don biçelim ne de biçelim kefen! Ne karışalım dünyasına ne de çizelim ona evren, o isterse kalır isterse de gider. İsterse şehri, seni veya beni terk eder.

Sevgi.

Kadın
Kadın

İsterse sever, sevilir de tamamen onun seçimi. O da senin, benim gibi bir bilsek bir görebilsek içini! Sadece dinleyelim anlayalım onu ve ona ait olmalı öykümüzün, hikayemizin sonu.


Nefret.

8 Mart
8 Mart

Ne kadar çok öldü kadın, ne çok zamansız. Ne kadar da çok şiddet gördü ahsız zamansız. Erkeklik dediğimiz bir garip giysidir. Kadın malımızda değildir mülkümüz de değil. Şiddet uygulayanlar ise zavallılar ordusunun feyk süvarisi!

Eşitlik.

çiçek
çiçek

Eşitinin karşısında saygı duy, anneyse zaten önünde eğil. Kadın özgürdür seçiminde, yalnız dahi yaşar. Biz dokunmayalım, şiddet uygulamayalım ve öldürmeyelim yeter.

Mücadele.

Böcek
Böcek

Her zoru aşar kadın, geceyi gündüzü ver ona zamanı un eder kapına koyar. Güneşle ısıtır hayat aşını, yağmurla tam eder sen yeter ki çatma kaşını, deme börtü böcek papatya adın. Bırak kendi söylesin kadınsa kadın!

Adı Kadın.

kadınnn
kadınnn

Anlattıkça çoğalan, çoğaldıkça güçlenen, acılarla yoğrulan kadındır. Gözyaşlarını içine akıtan, eşinin şekillendirdiği kalıba girendir bazen sorgusuz sualsiz istenileni yapandır, küçücük bir kızken gelin edilen ve ne olduğunu anlamadan bebe karnına koyulan kadın. Küçük bir çocuk iken çocuk doğuran kadın, deryada kaybolan. Adı kadın...

8 Mart Dünya Kadınlar Gününe Özel Kadın!
40 Görüş