Sizce e-ticaret esnaf dükkanlarını kapatacak düzeye gelir mi?

N11 2 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaştı. Sizce e-ticaret dışarda gördüğümüz esnaf dükkanlarını kapatacak düzeye gelir mi? bir yerde okumuştum. Artık bazı şirketler fiziksel mağazaları kapatıp, online mağaza açıyorlarmış sadece.

0|1

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 44

• internet dünya genelinde yasaklanır umarım farklı dünyada yaşıyor resmen insanlar en nefret ettiğim şey azcık git yürü hava al alışverişini al döneceksen dön eve umarım gelmeZ

0|2
    0|1
  • Belli markaların kalıbı değişmediği için, ayakkabımı ve çantamı internetten alıyorum, zamanla buna o kadar alıstm ki makyaj malzemesinden, deterjandan makarnaya kadar internetten almaya başladım En fazla 20 yıl icinde ciddi bir sektör haline gelecektir.

0|0
    0|0
  • Benim için e ticaret kullanmak daha güzel. Herşeyimi internet ortamından alıyorum ama gittigidiyor aliekspres tercihim hem uygun hem yorulmuyorum

0|1
    0|0
  • E ticaret de pazarlık payı yok olmaz esnafın yerini tutmaz nonono

0|0
    0|0
  • Tamamen son verir mi? Sanmıyorum ama eczanesinden marketine her şeyi internet üzerinden satın alma imkanı varken esnaflar üzerinde etkisi hissedilir derecede olacaktır bence.

0|0
    0|0
  • Daha masrafsız oluyor hem alan için hem satan için benlik bir sorun yok dünya geliştikçe bir şeyler değişebilir asıl sorun biz görecek miyiz olur benim için bundan sonra.

0|0
    0|0
  • onlarda internetten satsın dükkanda dursun... koysun n11 e sahibindene gittiye

0|0
    0|0
  • Gelir belki

1|0
    0|0
  • Sanmam dukkanlar yıne olur

0|0
    0|0
  • İnsanoğlu üşengeç gidip almak yerine iki tıkla ayaklarına geliyor ürün ve kapatacak düzeye gelir gibi duruyor

0|1
    0|0
  • Olabilir

0|0
    0|0
  • Yok be ne zaman internetten bir ürün alsam üzerime teyzemi giymişim gibi oluyo denemeden almayanlar var oldukça bişey olmaz 😂

0|0
    0|1
  • şu an değil ama belki yıllar sonra..

0|0
    0|0
  • Gelmez ya o kadar da değil henüz e ticaretle tanımamış bir çok insan tanıyorum azimsanmayacak kadar fazlalar

0|0
    0|0
  • Bence benim gibi online alisveris yapmayan cok vardir. Asla guvenemem gidip bakarak almak tercihimdir 😊

0|0
    0|0
  • Valla bence de gelebilir bu noktaya. Zaten etrafta pek çok esnafın dükkan kapattığını görüyorum. Yakında bunlara kuyumcular bile eklenirse kimse şaşırmasın. Hepsiburada bile altın satmaya başlamış. Biraz önce finanstaksi.com/.../ bu haberi okuyunca tam ben de bu internetten alış veriş işi nereye gidiyor diye sormuştum.

0|0
    0|0
  • Büyük şehirlerde gelir. Küçük yerlerde bu değişime uğramak için zaman gerek.

0|0
    0|0
  • Zannetmem
    Belki popüler buyuk markalar olabilir de genelleme yapılamaz Hala dokunarak görerek alisveris yapmayi seven bisürü insan var

0|0
    0|0
  • Belki olabilir ama ülkemizde bir sektörün bir başka sektörü bitirmesi zor

0|0
    0|0
  • sanmiyorum

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    24

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 56

• Gelmez mutlaka devam eder

0|0
    0|0
  • 20-30 yıl sonra kıyafet mağazalarının kalacağını düşünmüyorum, bütün alışverişler internet üzerinden yapılır.

0|1
    0|0
  • .

Evet önümüzdeki yıllarda hızlıca oraya doğru evrilecek,

Bu kadar uçuk kaçık mağaza, personel dekorasyon giderleri olursa.

Başka yol kalmıyor zaten.

Ve Kickstarter gibi sistemler hızla yaygınlaşacak.

Üretimden tüketime ama istek üzerinde depoya değil.

.

0|0
    0|0
  • E ticaret zaten küçük esnafları bitirecek bunu tamamen diyemeyiz ama buyuk ölçüde olacak zaten biraz zamana ihtiyaca var. Ayrica su 2 milyar dolarlık ticaret tam bir felaket umarim vergi kaçırmıyorlardır son zmaanlarda kulagimiza fena şeyler geliyor.

0|0
    0|0
  • Zor ya çünkü tüketmeyi seven bir milletiz ne kadar arz o kadar talep

0|1
    0|0
  • Bir cek yasasını cilardilar herkese kazik attilar dolandirilan dolandirilana hiçbir hak edemiyorsun esnaf ya kredi karti ya da nakit mal almak zoruda kaldi veresiyeler artti tek calisan sektör yemek sektörü birde kozmetik büyük holding mazalar kisacasi esnafı bitirdi. daha etken çok allah yardimcisi olsun küçük esnafin

0|0
    0|0
  • Gelebilir.

0|0
    0|0
  • Gelir. Çünkü çağ, internet çağı ve millet her şeyi hızlı bir şekilde internet üzerinden halletmek istiyor. Mağazaya gidip seçmesi, alması vs çok uzun sürüyor. İnternet üzerinden 2 dakikada beğeniyor, adresi yazıyor, ödemesini yapıyor, 1-2 gün sonra ürün kapıda beliriyor.

0|0
    0|0
  • Mumkun degıl cunku cogu esnafta artık oralarda ılan verıyor bu kıstas degıl urun alımı depolama sevkıyat vs dıkkate alınmalı

0|0
    0|0
  • Gelir. Bunun yanında marketler zinciri de bir etken. Örnek; Bim, A101, düşünün tencere tavadan tutun da oyuncağından hafıza kartına kadar herşey satılıyor. Bu, biz tüketiciler için iyi birşey ama sadece bu işten geçinen insanlar, bu marketler yüzünden işlerini kaybedebiliyorlar.
    Bim gibi firmalar sadece hazır gıda ürünü satmalı, devlet bu duruma el atmalı.

0|0
    0|0
  • Surekli buyuyen bir pazar... her evde neredeyse bir bilgisayar birden fazla cep teli var... insanlar hem zamandan kazanmak hemde usengec oldugundan hemde internet alisverisinde secenek ve indirim bol oldugundan cazip geliyor...

Kesinlikle E-Ticaret buyume gerceklestiriyor... muhim olan bizim bunun neresinde olacagimiz... benim bazi fikirlerim var... okul bittiginde uygulamaya baslayacagim uzerinde calisiyorum

0|0
    0|0
  • işte amerika ve avrupa nasılsa öyle oluruz. mesela millet ayakkabıyı da internetten alıyor. son senelerde nike ayakkabıları ufaltmış herkes şikayetçi olmuş. bence özellikle giyilebilen şeylere standart gelmeli veya boyutları ayrıntılı olarak yazmalı.

0|0
    0|0
  • Çünkü e-ticaret daha ucuz. Ama e-ticaret kontrolü tamamen ele alınca fiyatlar yükselecek. Ortada esnaf kalmayınca mecburen alacağız.

0|0
    0|0
  • O düzeye geldiğini düşünüyorum zaten. Bırakın e-ticareti, finans öğeleri bile artık dijital değerler üzerinden yürümeye başaldı. Bitcoin örneği.

0|0
    0|0
  • Gelecek internette 😅öyle işler var ki aklın hayalin durur
    Hiç birşey yapmadan 180 250 hatta aylık 50 milyon tl kazanan insanlar var elini dahi kaldırmadan bak
    Bunlar 40 bin tl ile işe atılmış adamlar 120 makine var 700 bin dolar aylık getirisi var tesis 😅

0|0
    0|0
  • E ticaretten ziyade avm sayısı arttıkça civar semtlerdeki esnafları bitiriyor. Yakınımda migros carrefour bim şok a101 var , şimdi ben napayım mahallenin bakkalını. Marketler daha ucuz, kıyafetlerde ise normal esnaf kaliteli ürün satamıyor , garantiside yok zaten. Ben nasıl destekleyim esnafı bende zengin değilim sonuçta.

0|0
    0|0
  • Turkiye icin dolandiricilara yeni bir pazar olur

0|0
    0|0
  • Evet gıda hariç neredeyse tüm alışverişimi internet üzerinsen yaparım hayatta artık gıdaları bile ordan almayı tercih eder oldum

0|0
    0|0
  • Ben çok ilerisini bilemem ama şimdilik öyle bir şeyin söz konusu olduğuna kesinlikle inanmıyorum. işadamları bile bu soruya şimdilik öyle bir risk söz konusu değil derler.

0|0
    0|0
  • esnaflar nete yönelebilir evet.

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    36
Yükleniyor... ;