Günde en az kaç saatinizi telefon ve sosyal medyaya harcıyorsunuz?

Remzi68

Sosyal medya Bağımlılığı :

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte yaşantımız tamamen dijitalleşmeye başladı. Dijital hayatımızın en önemli parçalarından biri de ‘sosyal medya’. Sosyal medyayla birlikte bireyler arasındaki iletişim gücünün farkına vardık, yine sosyal medyayla birlikte insanlar kendi karakterlerini oluşturdu, kendi işlerini buldu, yeni meslekler ortaya çıktı, anlık haberler yaygınlaştı vs. Genel anlamda bakınca sosyal medyanın hayatımızdaki önemi çok büyük.

Peki hangi ülkeler sosyal medyada ne kadar zaman harcıyor:
Her kullanıcının farklı ağ hesaplarının olması, yorum yapmaları, reklamlara tıklamaları, bilgi ve haber erişimleri, arkadaşlık kurmaları, çeşitli sayfaların takip edilmesi, sosyal medyanın yaygınlığını ve etkisini vurguluyor. Sosyal medyanın kullanımları, yapılan araştırmalarda ülkelere göre farklılık gösteriyor.

We Are Social şirketinin araştırması:

*Dünya nüfusunun %54’ü kentlerde (Urbanisation) yaşamaktadır,

*Dünyanın yarısından fazlası artık en az 1 adet akıllı telefon kullanıyor,

*Dünya nüfusunun neredeyse 2/3’ü en az bir cep telefonu sahibi.

*Dünya nüfusunun %50’si olan 3.773 milyar kişi internet kullanıyor,

* Dünya genelinde internet kullanımının %50’sinden fazlası cep telefonundan yapılıyor,

* İnternet kullanan nüfusun 2.80 milyarı aktif olarak (Penetration) sosyal medya kullanıyor,

*Dünya genelinde mobil kullanıcı sayısı 4.92 milyar,

*Kullanıcıların 2.56 milyarı sosyal medyaya mobilden bağlanıyor,

* Dünyanın dört bir yanındaki mobil bağlantıların yarısından çoğu artık “genişbant” (İnternet erişimi yüksek hızda veri aktarımı sağlayan teknoloji),

*Dünya genelinde 1.61 milyar kişi e-ticaret kullanıcısı durumundadır.

Genel araştırmalara bakılmaya devam edildiğinde sosyal medyada en çok zaman geçiren ülke 3 saat 57 dakika ile ‘Filipinler’ olmuştur. Filipinlerden sonra Brezilya ve Endonezya geliyor. Türkiye’ de ise 2 saat 24 dakika sosyal medyaya zaman harcıyor. Türkiye’ de toplam 55 milyon internet kullanıcısı mevcuttur. Artı olarak Türkiye nüfusunun %61’ i aktif sosyal medya kullanıcısıdır. Bu oran giderek artmakta ve daha aktif sosyal medya kullanmaktayız.
Ben günde en az 10 saatten fazla zamanımı telefona harcıyorum çünkü her işimi telefondan hallediyorum, resmi olsun normal işler olsun. Ya siz?
Günde en az kaç saatinizi telefon ve sosyal medyaya harcıyorsunuz?
Güncellemeler
+1 yıl
Bi beğeni esirgiyorsunuz ya pes doğrusu..!
Günde en az kaç saatinizi telefon ve sosyal medyaya harcıyorsunuz?