Türkiye alınan telefonu yurt dışında kaydettirme zorunluluğu var mı? Birde hangi telefon Pubg mobile için daha iyi?

__JustYou__
Ben yurt dışında yaşıyorum ve seneden seneye tatil için turkiyeye geliyorum hep. Şimdiye kadar kullandığım telefonlar hep yurt dışından alındı. Bir sonraki telefonumu gelecek sene türkiyeden almayi düşünüyorum çünkü yurt dışından gelirsem ve uzun süre burda kalmak istersem bir süre sonra telefonu parayla kaydettirmem gerekiyor. Şimdi benim ilk sorum şu; ben türkiyeden yeni telefon alsam yurt dışında kaydettirme para ödeme sıkıntısı olmadan kullanabilir miyim. 2. sorumda şu; hangi telefon Pubg mobile için daha uygun sizce? Böyle oyunu 90 fps oynayabileceğim, oyunun takılmayacağı bir oyun telefon lazım bana. Arkadaşlarım OPPO ge Xiaomi Redmi Note 9 senin işini görür hiç takılma yok ram de yeter sana diyolar. Sizce? Bilgisi olanlar cevap verirse sevinirim.
Türkiye alınan telefonu yurt dışında kaydettirme zorunluluğu var mı? Birde hangi telefon Pubg mobile için daha iyi?