Youtube İzlenme Sayısını Artıracak 15 Öneri!

BenTecna

Sosyal medya ağlarının kitleler üzerindeki etkileri giderek artıyor. Youtube platformu, video paylaşımlarına yer vererek, kişilerin eğlenmesini ve bazı konularda bilgilenmelerini sağlıyor. Youtube izlenme sayılarının artması, video paylaşımı yapan hesabın popüler olmasını ve maddi kazanç elde etmesini sağlıyor.

Bunun için her kullanıcı, izlenme sayısını artırıcı yöntemleri kullanmaya ve yapılan önerileri dikkate almaya çalışıyor. Profesyonel kullanıcılar, deneyimleri ile bazı önerilerde bulunarak, diğer kullanıcıların da hedefledikleri başarılara ulaşmalarını sağlıyor.

Youtube İzlenme Sayısını Artıracak 15 Öneri!

Youtube İzlenme Nasıl Arttırılır?

Youtube izlenme arttırma işlemleri, kullanıcının içerik üretmeye başlaması ve yayınlaması ile gerçekleşiyor. Video içeriklerinin kalitesi, süresi, yayınlama zamanı ve hedef kitle izlenme sayısı için önemlidir.

İzlenme oranlarını artırabilmek için video içeriği hakkında açıklama yapılması ve içeriğin dikkat çekici, bilgilendirici olması gerekiyor. Youtube kullanıcıları, abone sayılarını youtube abone yöntemiyle artırarak, farklı kullanıcıların etkileşimde bulunmasını sağlayarak ve videoların daha fazla görüntülenmesini gerçekleştirerek izlenme sayısını artırabilirler.

İzlenme Artıma Önerileri

Youtube hesabını oluşturmuş olan kişi ve kuruluşlar için izlenme sayıları önemli bir ölçü olmaya başladı. Binlerce videonun paylaşıldığı platformda, videoların belirle oranda izlenmesi ve önerilen videolar arasında yer alması hesap sahipleri açısından çok önemlidir.

Youtube izlenme kasma gibi yöntemler dışında her kullanıcı için önerilen bazı yöntemler
vardır;

 • Kaliteli video kullanmak
 • Video sürelerini ayarlamak
 • Video başlık belirleme
 • Video açıklamaları
 • Görsel efekt kullanımı
 • Video kategori seçimi
 • Video için etiket kullanımı
 • Kullanıcı etkileşimi oluşturma
 • Kendi kitlenizi oluşturun
 • Diğer platformlardan reklam yapın
 • Yarışma ve kampanyalar düzenleyin
 • Youtube izlenme satın al yöntemini kullanın
 • Videolara yapılan yorumlara cevap verin
 • Seo tekniklerine uygun içerikler oluşturmak,
 • Profesyonel içerik üreticilerle işbirliği yapmak,

Bu öneriler, kullanıcıların daha kaliteli içerik üretmesini, doğru zamanlama ile paylaşım
yapmasını ve hedeflenen izlenme sayısına kısa sürede ulaşılmasını sağlar.

Kaliteli Video Kullanmak

Youtube izlenme sayısı artırma önerileri arasında her zaman kaliteli içerik üretimi ilk sırada yer alır. Videoların kaliteli olması önemlidir ve kullanıcılar, konuyu belirlerken ve çekim yaparken kaliteye önem vermelidir.

Görüntü ve ses kalitesi iyi olduğunda görüntüleme sayısı daha fazla olacaktır. Kullanıcılar, kaliteli videoları uzun süreli ve defalarca izlemek isteyebiliyor. İzlenme sayısının beklenen oranda artması için ses ve görüntü kalitesinin, içeriğin her zaman en iyi olması gerekiyor.

Video Sürelerini Ayarlamak

Paylaşılacak videoların uzunlukları izlenme oranları açısından önemlidir ve kullanıcıların videoda kalma süresini belirler. Video yayını üzerinden para kazanmak istiyor ve reklam alacaksanız, içeriğin en az 30 saniye, en fazla 1 dakika olmasına dikkat edilmelidir.

Video süresini ayarlarken 1 dakikadan uzun olmamasına ve içerikte kısa bilgilere yer verilmelidir. Eğitici videolarda, içerikler bilgilendirici ve ilgi çekici konulardan oluşuyorsa, video uzunluğunu 5 dakika olarak ayarlayabilirsiniz.

Videolarda gereksiz ve tekrarlanan bilgiler yer almamalıdır. Youtube izlenme süresi 30 saniyeden sonra izlenme sayısı olarak hesaplanmaya başlanıyor.

Video Başlık Belirleme

Videoların izlenme sayısını artırabilmek için yapılan tüm öneriler dikkate alınmalıdır. Video başlığını belirleme ve ekleme, kullanıcıların videoyu bulması, izlemeye başlaması açısından önemlidir. Videonun içeriğine uygun başlıklar belirlenirken doğru anahtar kelimeler kullanılmalıdır.

Başlıklarda en fazla 60 karakter kullanılmalı, içerikte yer alan konularla ilgili kelimeler başlık olmalıdır. Youtube ve Google arama motoru algoritmaları, kullanılan başlıklara göre videoları gösteriyor, üst sıralara çıkmasını sağlıyor. İyi bir başlık, kullanıcıların kolay bulmasını ve merak uyandırarak izleme yapılmasını sağlar.

Video Açıklamaları

Video açıklamaları ile ilgili yapılan öneriler her zaman dikkate alınmalıdır. Her video için içerikle alakalı açıklamalar eklenmelidir. Kullanıcılara, videonuzun içeriği ile bilgi vermelisiniz. Çok sayıda kullanıcı, önce açıklamayı okur ve aradığı konu ile ilgili olduğunu gördüğünde videoyu izlemeye başlar.

Video açıklamaları için 1000 karakter sınırlaması vardır. En az 100 karakterden oluşan ve içerisinde anahtar kelimeler bulunan açıklamalar yazmalı, kullanıcılarda merak uyandırmalısınız.

Görsel Efekt Kullanımı

Video içerikleri üretilirken bazı görsel efektleri kullanmaktan geri kalmamalısınız. Görsel efektler, videonuzun, diğer videolardan farklı olduğunu gösterecektir. Arka planda kullanacağınız efektleri doğru belirlediğinizde, videonuzun ilgi çekiciliğini artıracaksınız.

Kullanıcılar, görsel özelliğe önem veriyor ve izlerken keyif almakta istiyor. Kullanacağınız görsel efektleri, video kategorisine ve içeriğine göre belirlemelisiniz.

Video Kategori Seçimi

Youtube algoritması ve Google arama motoru, yapılan aramalarda videoların üst sıralarda gösterilmesi için çeşitli kriterleri kullanıyor. Video paylaşımı yaparken, youtube kanalında kategori seçimi yapmalısınız.

Eğlence, eğitici, yetişkin, çocuk gibi kategori bölümlerini seçerek hedef kitlelerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. İnsanlar, kategoriye göre seçim yaptığı için sadece seçtikleri kategorideki videoları görüntüleyebiliyor. Kategori ile alakalı olmayan videolar ilgi görmeyecek ve izlenmeyecektir.

Video İçin Etiket Kullanımı

Paylaşım yapılan videoların yazılım sistemi ve algoritmalar tarafından doğru indekslenebilmesi için kategori ve etiket ayarlarının yapılmış olması gerekiyor. Youtube videoları için kullanılan etiketler, arka planda çalışan sistemler tarafından, videonun kolay bulunmasını sağlayacaktır.

Doğru etiketler kullanıldığında, kullanıcı dikkatini çekecek, tıklanma ve izlenme sayısını artıracaktır. Etkili etiketlerin kullanılabilmesi için yapılan önerilerin dikkate alınması ve profesyonellerle işbirliğinin yapılması önemlidir.

Kullanıcı Etkileşimi Oluşturma

Youtube platformunda gerçekleşen kullanıcı etkileşimleri, videoların daha üst sıralara çıkmasını sağlar. Kullanıcılar, görüntüledikleri videolarla ilgili, beğeni, yorum, youtube abone olma gibi etkileşimlerde bulunduğunda, videonuzun üst sıralara taşınmasına yardımcı olacaktır.

Üst sıralara taşınan videonuz daha fazla kullanıcı tarafından görüntülenecek ve izlenme sayısını artıracaktır. Etkileşim oluşturabilmek için videolarınızın kalitesine önem vermelisiniz.

Kendi Kitlenizi Oluşturun

Youtube kanalında videoların görüntülenme sayısını artırabilmek için hesap kategorinize göre kitleler oluşturmalısınız. Bu sayede hedef kitlenizi oluşturmuş olur ve videolarınızı kitlelere göre hazırlayabilirsiniz.

Kendi kitlenizi oluşturduğunuz zaman bu kitleler, paylaştığınız tüm videoları görüntüleyecek ve izlemeye başlayacaktır. Farklı kitleler oluşturarak, videolarınızı farklı konularda oluşturabilirsiniz. Bu daha fazla kişiye ulaşmanızı ve ulaştığınız kişilerin paylaşımlarınızı izlemesini sağlayacaktır.

Diğer Platformlardan Reklam Yapın

Youtube paylaşımlarının izlenme sayısını artırabilmek için diğer sosyal medya platformlarından faydalanabilirsiniz.

Diğer platformlarda oluşturmuş olduğunuz kullanıcı hesaplarında, youtube video paylaşım linkini paylaşarak, farklı kullanıcıların erişim yapmasını ve izlemesini sağlayabilirsiniz. Link paylaşımını doğru yapmalısınız.

Yarışma ve Kampanyalar Düzenleyin

Youtube hesabında yarışmalar ve kampanyalar düzenlemek, kanalınızın en iyi şekilde tanıtılmasını sağlayacaktır.

Tanınma oranı yüksek olan kanalınızda paylaşılan videolar, erişim yapan tüm kullanıcılar tarafından görüntülenecek ve izlenecektir. İzlenme sayısını artırmak için etkili olan yöntemlerden birisidir ve yarışmaların basit içeriklerle yapılması önemlidir.

İzlenme Satın Alma Yöntemini Kullanın

Abone sayısı düşük olan ya da yeni açılan hesaplar için en iyi yöntem, youtubemarket.net sitesi erişimi yaparak izlenme satın alma işlemidir.

Her video için 100.000 izlenme sayısına kadar farklı paket seçenekleri sunuyor. Telafi garantili paketleri satın alanların videolarına izlenme sayıları güvenli bir şekilde ekleniyor ve videonun üst sıralara çıkması sağlanıyor.

Videolara Yapılan Yorumlara Cevap Verin

Youtube kullanıcıları, izledikleri videolarla ilgili yorumlar yaparak, hesap sahibine taleplerini iletebiliyor. Yapılan yorumlara cevap vermek, hesabın güvenilir olmasını sağlarken, kullanıcıların takip etmeye ve farklı etkileşimlerde bulunmasını sağlıyor.

Yorumlara cevap verirken, kullanıcı memnuniyetine dikkat edilmeli ve kullanıcıların abone olması, videoları sürekli izlemelerini sağlamaya dikkat edilmelidir.

Youtube İzlenme Sayısını Artıracak 15 Öneri!
16 Cevap