Teknolojiye Ara Vermeniz İçin Bazı Nedenler

AydınFikirler

Kafa Yorgunluğu

Malum dünyada sürekli birşeyler oluyor kimisi bizi ilgilendirse de kimisi ilgilendirmiyor. Örneğin bu gün bazı ülkelerde olan politik olaylar sadece o ülkeyi ilgilendirirken İnternet sayesinde bizimde haberimiz olmuş oluyor bu şekilde tonla bilgi paylaşımına mağrus kalıyor gerekli gereksiz demeden merak edip saatlerimizi harcayıp kafamızı yoruyoruz bunun yerine daha aktif şeyler yapıp kafa yorgunluğunun önüne geçmiş olabiliriz.

Teknolojiye Ara Vermeniz İçin Bazı Nedenler

Kendimize Zaman Ayırmak

İnternet ve teknolojinin içindeyken özellikle haber ve video platformlarında zamanımızı tüketiyoruz. Bir bakmışız saatler geçmiş ve bu düzen sürekli devam ediyor ve kendimiz ve hobilerimiz hatta işimiz için bile vakit ayıramaz hale geliyoruz. Kendinize bir sınırlama koyun örneğin bu gün telefona en fazla 3 saat bakacam gibi eğer zorlanıyorsanız bununla ilgili programlar indirebilirsiniz. Bu zaman diliminde ise kendi hobilerinizi gerçekleştirin göreceksiniz ki aslında kendimizi geliştirmek için çok zaman var

Teknolojiye Ara Vermeniz İçin Bazı Nedenler

Fomo Gibi Rahatsızlıkların Önüne Geçmek

Fomo bir yeni medya rahatsızlık türüdür kısaca açıklarsak fomo sosyal medyadan gelen bildirimleri ve olayları geç öğrenme sorunudur ve psikolojik bir sıkıntı derecesine gelebilir.bu ve bu tür sorunlardan kurtulmalısınız sadece fomo da değil asında beğenilme, sürekli güncel kalma, diğerlerinin ne yaptığını sürekli merak etme gibi bu tip sorunlardan kaçınmak için teknoloji kullanımını azaltabilirsiniz. Emin olun azalttıktan sonra kendinizi daha da rahatlamış hissedeceksiniz ve artık kaygılarınız olmayacak.

Teknolojiye Ara Vermeniz İçin Bazı Nedenler

Ailemize Odaklanmak

Hep kişisel gelişim ve kendiniz değer katmaktan bahsediyoruz ama aile kavramından çok bahsetmiyoruz maalesef aile bu dünyada sahip olduğunuz en önemli şeylerden birisi. Teknoloji ise sizi evde ailenizden bile uzaklaştırıp evde size yalnızlık sağlıyor size kötü bir hayat gerçeği söyleyelim aileniz her zaman yanınızda olmayacak maalesef. O yüzden teknoloji ile ilgili zamanınızı azaltın ve ailenizle vakit geçirin çoluk çocuğunuz varsa onlarla eğer henüz yoksa ise büyüklerinizle vakit geçirin kendinizi bir süre sonra daha iyi hissedeceksiniz.

Teknolojiye Ara Vermeniz İçin Bazı Nedenler

Yeni Dostluklar Edinin

Evet artık sosyal platformlardan da arkadaş ediniliyor biliyoruz ama bu dostluklar kalıcı ve samimi olmuyor karşımızdakini canlı görmediğimiz için davranışlarını anlamıyor ve duygulardan uzak kalıyoruz. Bir diğer konu ise tamamen yalnızlaşıyor olmamız teknoloji ve hatta oyun bağımlılığı bizi kendimizle baş başa bırakıyor ve insan iletişimimiz zayıflıyor özellikle karşı cins le nasıl konuşacağımızı bilmiyor etkili iletişim kuramıyoruz. Topluluk içinde daha rahat olmak için topluluğa karışmamız gerekiyor şimdi o elinizdeki cihazı yere bırakın ve bir kurs ve kendinizi geliştirebileceğimiz ortamlarda bulunarak sağlam dostluklar edinin.

Teknolojiye Ara Vermeniz İçin Bazı Nedenler

AydınFikirler olarak hayatta herkese başarılar diliyoruz

Üniversite yazımız için linke tıklayabilirsiniz

https://aydinfikirler.wordpress.com/2020/11/14/universitede-kendimizi-gelistirmenin-yollari/

Teknolojiye Ara Vermeniz İçin Bazı Nedenler
2
0
Görüşünü yaz
Kapat

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

20
  • CerenKaaya
    güzel paylaşım evet bazen teknolojiye ara vermek ve kafa dinlendirmek gerekir :)
  • Dkflgjdsk
    Bu aralar uzaklaşmaya başladım zaten hem aileme hem kendime zaman ayırmak için
YÜKLENİYOR...