#İstediğinGibi Bir Cinsel Yaşam İçin Hisleri Kabart!
Kapat

Modemle Alakalı Az Bilinen Bilinmesi Zorunlu Olan Bilgiler

yellowSpy

İnternet günümüzün en yaygın olarak kullanılan iletişim aracıdır. Artık hemen hemen her evde internet bulunuyor. Satın aldığınız internet paketiniz evinize modem aracılığıyla operatör görevlileri tarafından kurulduktan sonra ona hakim bir şekilde kullanmanız çok önemlidir.

Modem Yönetimine Giden Yollar

Başlat menüsünün arama kısmına çalıştır yazın ve gelen mini pencereye "cmd" kodunu girin ve tamam tuşunu seçin.

Çalıştır
Çalıştır

Açılacak komut ekranına "ipconfig" komudunu girin ve enter tuşuna basın.

İpconfig
İpconfig

Kırmızı ile belirttiğim yer yani 192.168.1.1 adresi benim modemimin yönetim paneline giden adrestir. Bu adres modeminizin markasına, operatör firmanızın hangisi olduğuna göre değişebilir.

Bu adresi internet tarayıcınızın adres kısmına yazarak enter tuşuna basın.

Panel girişi
Panel girişi

Kullanıcı adı, şifre ve Wifi şifresi bilgileri modeminizin arkasına ya da altına fabrikasyon olarak işlenmiştir. Bu bilgileri girerek oturum aç butonuna basın.

Modem bilgileri
Modem bilgileri

Panele başarıyla giriş yaptınız artık tüm kontrol sizde.

Admin paneli
Admin paneli

Bu bölgeden modeminizin Wifi'de görünen kullanıcı adını, şifresini, bu panele bağlandığınız arayüz şifresini değişebilir, ebeveyn kontrolü gibi birçok sınırlandırma özelliklerini kullanabilir, Wifi ağınıza bağlı cihazların hangi cihazlar olduğunu görebilirsiniz.

"Modem arayüzüne koyduğunuz şifreyi unuttum" diyorsanız korkmayın, sıfırlamak çok kolay...

Modem sıfırlama tuşu deliği
Modem sıfırlama tuşu deliği

Kimi modemde bu tuş dışarıdadır fakat bazı modemlerde içeriye gömülüdür. Bu içeriye gömülü kısma kürdan yahut toplu iğne gibi bir araçla 10 saniye kadar basılı tuttunuz ya da tuşu dışarıda olan modemlerde tuşa basılı tuttuğunuz taktirde modem ayarlarınız sıfırlanacaktır. Bu tuşu aç/kapa tuşu ile karıştırmayın keza bu tuşlar birbirinden farklıdırlar.

Bu işlemden hemen sonra modeminizin altında fabrikasyon olarak belirlenmiş kullanıcı adı ve şifresi geçerli olacaktır. Bu şifre ile arayüze ulaşıp, tekrar yeni şifre işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bunları bilmediğiniz taktirde modeminizin Wifi şifresine erişim sağlayabilirler ve güvenlik açığı bulunan portlarınız üzerinden cihazlarınıza erişim dahi sağlayabilirler.

Wifi
Wifi
Modemle Alakalı Az Bilinen Bilinmesi Zorunlu Olan Bilgiler
1
4
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

14
 • iSLaNDBaZaR
  Eline sağlık guzel paylaşım.. emek harcamissin
 • sanalsex06
  Bilgi için teşekkürker.
 • Gizli Üye
  Eyvallah kardeş
 • Gizli Üye
  Bunları bilmeyen yaşamasın😂 ISS'niz size modem şifrenizi söyleyebiliyor. Ayrıca teknik ayrıntılar panelinden de bir çok arayüze giriş yaparsınız. Benim gibi Türknetli olan normal internet kullanıcılarından 3-5 lvl üstün kişiler bu işleri çok daha kısa sürede ve zahmetsiz yapabilir.
 • Gizli Üye
  Bu bilgiler çok karışık
YÜKLENİYOR...