Neden Oyun Oynamalıyız?

Merhaba arkadaşlar, bugün neden oyun oynamamız gerektiğini göstereceğim, güzel Benceme hoş geldiniz. Her ne kadar haberlerde oyun oynamanın kötü bir şey olduğu gösterilse de, bunun aslında kötü bir şey olmadığını hep beraber burada göreceğiz.

Neden Oyun Oynamalıyız?

Oyun oynamak zeka gelişimini arttırır.

Neden Oyun Oynamalıyız?

Oyun oynamak çocukluktan başlar ve kimi çocuklar araba sürmeyi çok severken, kimi çocuklar ise barbie bebeklerle oynamaya bayılır. Bu konuda araştırma yapan bilim adamlarının oyun oynayan çocukların toplumsal anlamda daha dışa dönük olduğu gözlemlenmiştir.

Oyun oynamak olayları birincil şahıs olarak görmemizi sağlar.

Neden Oyun Oynamalıyız?

Hepimiz film izliyoruz veya kitap okuyoruz. Ancak olayları birincil şahıs olarak değil, olaylarda üçüncü şahıs ile yer alıyoruz. Kitap ve filmlerde olayları gözlemlerken, oyunlarda ise anı birebir yaşarız. Bu yüzden dünyada birçok insanın oyun oynamasının sebebi bu.

Oyun oynamak strateji yapmamızı sağlar.

Neden Oyun Oynamalıyız?

Birçok oyun sayesinde beynimizi yormamız mümkün. Strateji yapmak zeka gelişimini arttıran önemli unsurlardan bir tanesi. Bu yüzden oyun oynamamız gerektiğini belirtmiştim.

Oyun oynamak şiddete yol açmaz.

Neden Oyun Oynamalıyız?

Bilim adamlarının araştırmalarına göre oyun oynayan insanların daha sakin ve daha anlayışlı oldukları gözlemlemiştir. Oyun oynarken stres attıklarını belirten oyuncular, ''Oyun oynar iken kafamı dağıtıyorum. Gerçekten çok iyi oluyorum.'' sözlerini söylediler. Sonuç olarak bu durum haberlerdeki oyunlar şiddeti yansıtıyor haberlerinin de yalan olduğunu hepimize gösteriyor.

Evet arkadaşlar neden oyun oynamamız gerektiğini belirttiğim bu Bencemde, oyun oynamanın kötü bir şey olmadığını, aslında iyi bir durum olduğunu sizlerle beraber gözlemlemiş olduk. Ancak, her şeyin zararı da olduğu gibi, aşırı oyun oynamanın da zararları yüksek. Günde en fazla 2 saat oyun oynamanızı öneririm. Ayrıca oyun oynamanın yaş sınırının olmadığını belirtmek gerekiyor.

Neden Oyun Oynamalıyız?
2
2
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

En İyi Kız Görüşleri

 • Hâmuş94siteyedöndü2

  Evet haklısınız fakat ben de onların şekere bulanmış zehir olduğunu düşünüyorum.

  Sus çocuğum otur oyun oyna

  Aa ne kadar hareketlisin bak abin ne kadar uslu kıs abisi sen de şu oyunun sesini

  Barbielerin artık farklı formları modelleri de çıktı ama içeriğindeki maddeden, odaklanılıp zamanın umursanmamasından, bilinç altında savaşın zevk vermesinden tutun da birçok alanda zararlı

  Görüş hala geçerli mi?
 • delilerinbasi

  oyuna mı başlasak

  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşleri

 • coffeyyJohn

  Çocukların, gençlerin, yetişkinlerin oyun oynamaya belli bir süre ayırmasını kötü bulmuyorum. Çünkü oyun oynamak zeka gelişimini arttırır, el - göz uyumunu yükseltir. Bunun için çok uzun süre harcamadan oyun oynamak yararlıdır.

  Görüş hala geçerli mi?
 • Gizli Üye

  şu an oyuna teşvik ettin beni, eline sağlık.

  Görüş hala geçerli mi?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

00

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

YÜKLENİYOR...