Dalgalı Saçları Kontrol Altında Tutmak Artık Çok Kolay, Belirsin Bukleler!
Kapat

Sosyal Medya Düzenlemesinde Detaylar Belli Olmaya Başladı

Tugrul Turcan r
Sosyal Medya Düzenlemesinde Detaylar Belli Olmaya Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü açıklamalarından sonra AK Parti'nin meclise sunacağı sosyal medya taslağında detaylar ortaya çıkmaya başladı. Sosyal medyada yapılacak olan düzenlemeler için Avrupa'daki örnekler de incelendi.

AK Parti kurmaylarının sosyal medya için yapılacak düzenlemede üzerinde çalıştığı ilk şart temsilci zorunluluğu oldu. Bu düzenlemeye göre Twitter, Facebook ve Instagram gibi platformların Türkiye'de temsilci bulundurması gerekiyor. Konu ile alakalı görüşmeler sosyal medya platformları ile yapılmaya başlandı.

Bir diğer düzenleme ise zararlı içeriklerin kaldırılması. AK Parti kurmayları bu konuda Avrupa'daki örnekleri incelemeye aldı. Zararlı içeriklerin kaldırılması konusunda Almanya veya Fransa'da uygulanan yasaların örnek alınabileceği ifade ediliyor.

Almanya'da 2018 yılında kabul edilen yasaya göre Facebook, Twitter, Reddit, Youtube gibi platformlarda zararlı içeriğin 24 saat içerisinde kaldırılması gerekiyor, aksi taktirde 50 milyon Euro'ya varan cezalar verilebiliyor.

Fransa'daki yasaya göre ise din, ırk, cinsiyet ve engellilik gibi konularda nefret söylemi olan içeriğin 24 saat, çocuk istismarı ve terör propagandası gibi içeriklerin ise en fazla 1 saat içerisinde yayından kaldırılması gerekiyor, kaldırılmadığı taktirde her paylaşım için platform 1 milyon 250 bin Euro ceza uygulanıyor.

Son Güncelleme: 10 Tem 2020 / 07:07
Sosyal Medya Düzenlemesinde Detaylar Belli Olmaya Başladı
5
6
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

56
 • hayatadayir
  VAllahi bana farketmez kardeş. Benim için önemli olan iletişimdir. Ama watsap ama telefon ama sms. Bir şekilde karşı tarafa ulaşıp derdimi anlatabiliyorsam sıkıntı yok. O yasakları saçma salakkk paylaşımlar yapıp niye hiç beğenilmiyor diye bunalıma giren gerzekkler düşünsün. Biz facebook suz da yaşarız.
 • DilaraMilara
  Açıkçası Instagram'ın kanseri bir millet haline geldi Türkler. 15-16 yaşındaki çocuklar boş hesaplarla her yerde her istediğini yazabiliyor. Bunun önüne geçilecek ise ne âlâ. Ama kullanıcıların kimlik bilgilerini vs. Devlet kafasına estiği gibi denetler ise durum vahim.
 • HakanErcanÖztürk
  Küfür hakaret hiç sevmem sosyal medyada çok maalesef. Terör destekçisi de ceza yesin.
 • kadesbostany
  Kendileri için çok iyi karar, halk için kötü bir karar olmuş, umarım eleştirme haklarımız zamanla elimizden alınmaz...
 • bensherlock
  Artık eleştiri de yapamayız
 • Donsuzbirdonjuan
  Yapılsın
 • İnt3gral
  Yapılması gerek cıvığı çıktı bazı şeylerin
 • pinkyworldnesaçma
  Sonunda gereken yapılıyor
 • Gizli Üye
  şu Twitter da cik cik yapan küfürlü tekerleme yapan ya da küfürlü ask sözleri yapan kişileride tek tek bulunup ceza kesilse daha iyi olur..
 • Gizli Üye
  İnstagram butikler haric tüm sayfalar kisisel hesaplar kapatilmali. Twitter zaten kökten kapatilmali. Youtube de prno vb hesaplar silinmeli erisime açilmamali. Tiktok kökten iptal edilmeli zaten. Facebook sınırlandirilmali. Evlilik tanisma vb sacma siteler eksort siteleri kökten silinmeli!
 • Gizli Üye
  Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızı destekliyorum. İnşallah daha huzurlu bir duruma geliriz.
YÜKLENİYOR...