Tertemiz Çamaşırların Sırrı Çözüldü! Öğrenmek İçin Bize Katıl!
Kapat

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Bu Akşamdan İtibaren Şehirler Arası Otobüs Seyahatleri Kısıtlanacak"

Tugrul Turcan r
İçişleri Bakanı Süleyman Soyludan açıklama
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan açıklama

Koronavirüs ile mücadele kapsamında yeni bir karar daha alındı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şehirler arası otobüs seferlerinin bu akşamdan itibaren kısıtlanacağını belirtti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, koronavirüsle mücadele ilgili aldıkları kararları açıkladı.

Şehirler arası otobüs seyahatlerinin kısıtlandığını belirten Bakan Soylu, "Bu akşam bir tedbir daha getireceğiz. Tüm seyahatlerinin bir birileriyle otobüs seyahatlerini tamamen kısıtlıyoruz. İznin dışında otobüs seyahatlerini kısıtlamak için çalışıyoruz. Tüm otogarlardaki otobüs seyahatleriyle ilgili izne bağlı olmadan, mücbir sebep olmadan, emniyet jandarma olacak, zorunlu sebep olmadan sefer yaptırmayacağız" ifadelerini kullandı.

Hafta sonu piknik ve sahillere de yasak geldiğini belirten Bakan Süleyman Soylu, "Bu geceden itibaren tüm Türkiye’de geçerli olmak üzere Cumartesi-Pazar günleri sahil kenarlarında koşmak, yürümek, balık tutmak, park ve mesire yerlerinde piknik yapmak yasaklanacak. Hafta sonu için gelecek yasak hafta içi de uygulanabilecek" dedi.

OHAL ile ilgili açıklama yapan Bakan Soylu, "OHAL'e gerek yok demem. Bulaşıcılığın hangi ölçekte ve nasıl yayılacağı konusunda tahminlerimiz olabilir ama bugünden bir şey söylemek sadece tahmindir. 65 yaş üstü büyüklerimize sınırlama koyduk. Kimsesiz bırakmadık ama. Sosyal devletin bütün unsurlarını ortaya koymaya çalışıyoruz. Vefa Sosyal Destek Hattı diye bir hat oluşturduk" diye konuştu.

Ayrıca fiyat artışları ile ilgili konuşan İçişleri Bakan Süleyman Soylu, "Bu konuda acımasızız, önümüzdeki bir kaç gün içerisinde el koymaları kamuoyuyla paylaşacağız" cümlesini kurdu.

Son Güncelleme: 30 Mar 2020 / 13:03
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Bu Akşamdan İtibaren Şehirler Arası Otobüs Seyahatleri Kısıtlanacak"
3
18
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

318
 • Bioeasy
  Hükümetin alacağı kısıtlamalardan ziyade toplumun bilinçli hareket edip kendisini kontrol etmesi gerekli olduğunu düşünüyorum. Hükümetin aldığı kararların bazıları üzerinde pek bir caydırıcılığı yok maalesef ne yazık ki her türlü yasak deliniyor. Sonumuz hayr olsun.
 • Metalhead7
  şaka gibi tedbirler... burası ortadoğu ülkesi, insanlar yaptırım olmadan kurallara uymaz... hergün neredeyse katlayarak gidiyor vaka sayısı, böyle giderse durum vahim...
 • muhteremzat61
  Geç bile kalındı. Böyle sıkı tedbirler uygulanmadığı sürece kurallara uyulacağı yok. En azından şu yayılmayı kıralım.
 • çarliabiniz
  Peki şahsi araçlar onlar ne olacak. Türkiye de herkes otobüs ile yolculuk yapmıyor malum
 • Önlemleri en başta almak yerine hep iş işten geçince alıyoruz.
 • Bence. otobüsler tamamen kaldırılsın sadece tahlil sonucu. elinde olanlar yıkıcılık yapacak şekilde düzenlensin
 • ozelguvenlik4545
  Virüs Türkiyeye geç girdi hiç birşey görmedik daha ben tahminden ibaret diyordum bilim kurulunun ikinci ihitimali gerçekleşmek üzere bugün 2 bin 69 vaka geldi 5 698 toplam vaka oldu iki günde 3 bin vaka yapıldı yayılım türkiye genelinde hızlı bir şekilde yayılıyor halkımıza defalarca yetkililer uyardı uymadılar... günlük 2 ile 4 bin vaka gelirse ki umarım gelmez Mart bitimine kadar 10 veya 15 bin Mayısa kadar 50 bin hatta 75 bin vaka gelebilir bu 100 bin de olabilir Kontrolü Kaybetmemiz lazım İtalya da böyleydi şu an Dünya da İtalya, İran, Almanya, ABD, İspanya En riskli ülkeler bizde farkı kapatmak üzereyiz umarım azalır
 • ImpossiblePrincess
  yapılması gereken sokağa çıkma yasağı ile virüsün daha çok bulaşmasını önlemek.
 • Asilb3y
  saçma sapan önlemler... sokağa çıkma yasağı gelmeden vaka sayısı artması engellenemez... her geçen gün sayı artacak ve bunun sorumlusu hükümet olacak...
 • hakannet55
  Marketleri de kapatsınlar, Millet ayaklanacak en sonunda
 • WinterBoy
  Sokağa çıkma yasağı olmalı artık hergün geometrik bir şekilde artıyor vaka sayısı
 • sijofreni
  geç bile kalındı
 • sevda760
  Doğru bir karar
 • bugencyazar
  çok geç kalındı buna da.
 • Renat88
  Doğru karar
 • Aksamm
  bir zahmet artık
 • Gizli Üye
  Aga b kaynanamla aynı evdeyiz bugün postalacam inş
 • Gizli Üye
  Evde toplanan parti yapan ve kalabalıkta gezen çok var sokağa çıkma yasağı vermıyonuz nedennn çünkü kaldıracak gücümüz yok tahtımız sallanıyor devrildi devrilecek millet için bırıktırdınız afet paraları noldu eeeey akparti yaratan sormazmı hak yiyenleri hesabını durmayacak boşa kürek çekiyoruz yok olup gıdecez önümüzdeki 2021 de daha zor günler bekliyor bizleri tabi yaşarsak.
 • Gizli Üye
  Daha once yapilmasi gerekiyordu
 • Gizli Üye
  Tabi ki tedbir bunlar şu an için bir şey demiyorum gerekli ama siyasi olarak kalıcı olmaz ve kısıtlayan bir devlet politikasına dönüşmez umarım bu konuda herkes uyanık olsun gelecekte. Bu tür sağlık gerekçeleri ile insanlar basit bir köle gibi yönetilip mum gibi evde oturtulmaz umarım. Bu konunun herkes takipçisi olmalı özgürlük zor gelir kolay gider.
 • Gizli Üye
  Otobüs seyahatlerinin kısıtlanması, en doğrusu olacaktır. Bir de sokağa çıkma yasağı gelirse iyi olabilir.
YÜKLENİYOR...