Bu Kış Konfor Ve İpeksi PÜRÜZSÜZLÜK Bir Arada!
Kapat

YÖK Başkanı Yekta Saraç Açıkladı: YKS Tarihi Ertelendi! İşte YKS'nin Yapılacağı Yeni Tarih

Tugrul Turcan r
YÖK Başkanı Yekta Saraç
YÖK Başkanı Yekta Saraç

YÖK Başkanı Yekta Saraç gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Üniversitelerin tatilinin uzatıldığını belirten YÖK Başkanı Yekta Saraç, YKS'nin de 20 Haziran'dan 25 Temmuz'a ertelendiğini açıkladı.

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsü, hayatları etkilemeye devam ediyor. Koronavirüs sebebiyle birçok organizasyon iptal edilmişti. Son olarak YÖK Başkanı Yekta Saraç, YKS'nin ertelendiğini açıkladı. 20 Haziran'da yapılması beklenen sınavın 25 Temmuz'a ertelendiğini açıkladı. Konu ile ilgili açıklamada bulunan YÖK Başkanı, "Soruların kapsamı ve alanları Milli Eğitim Bakanlığı ile uyum içinde, onlardan gelen tekliflere göre şekillenecek. Sınava girecek öğrencilerimiz rahat olsun, daha önce yapılan çerçevede bir sınav olacaktır." diye konuştu.

Baha Dönemi Üniversiteler Sadece Uzaktan Eğitim Verecek

Üniversitelerin bu dönem yüz yüze eğitim vermeyeceğini açıklayan YÖK Başkanı Saraç, "Bu sene bahar dönemi eğitim öğretim sürecini sadece uzaktan eğitim, açık öğretim ve dijital öğretimle sürdürmeye karar verdik." ifadelerini kullandı.

YÖK Başkanı Yekta Saraç, devamında şöyle konuştu:

"Uzaktan eğitim, açıköğretim ve dijital öğretimle sunulamayacak program, ders ve uygulamalı dersler yaz aylarında tamamlanacak. Üniversitelerde bahar döneminde yüz yüze eğitim yapılmayacaktır. Bu, eğitim öğretimin tüm düzeyleri için geçerli. Lisans, ön lisans ve lisans üstü için geçerli. Bu hususta asla ihmalkarlık olmasın istiyoruz."

Son Güncelleme: 27 Mar 2020 / 21:03
YÖK Başkanı Yekta Saraç Açıkladı: YKS Tarihi Ertelendi! İşte YKS'nin Yapılacağı Yeni Tarih
2
5
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

25
 • baybars15
  Boktan hayatımın boktan üyesi sınavlar!!! Keşke girmeden tahtalı köyü boylasam!!
 • susayacıı
  Allahım sen ölmeden şu sınava girmeyi nasip et
 • Haftalardır bekledım haber buydu çok şükür 😂
 • biradetmehmet
  herşey erteleniyor
 • 456Yaren564
  İşte buuuu🤩🤩🤩🤗🤗
 • AÖF üniversite sınavı ertelendi mi acaba?
 • Gizli Üye
  Durum hiç iyi değil. elimizden tek gelen moralleri yüksek tutmak için müzik dinlemekhttps://www.youtube.com/embed/zRU2mtKZxtU
YÜKLENİYOR...