Bu Kış Konfor Ve İpeksi PÜRÜZSÜZLÜK Bir Arada!
Kapat

Ekrem İmamoğlu: İnanın Maliyetlerin Çok Altında Bir Zam Yaptık

Melike Gozence r

Ekrem İmamoğlu İstanbul'da toplu ulaşıma yapılan zam hakkında konuştu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İnanın maliyetlerin çok altında bir zam yaptık diyebilirim." açıklamasında bulundu.

7. Uluslararası CNR Kitap Fuarının açılışı, Bakırköy'deki CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleşti. Açılış programına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı.

İmamoğlu, ulaşım zammıyla ilgili soruya, "Vatandaşımızın zamma tepki göstermesi kadar doğal bir şey yok" dedi.

Ekrem İmamoğlu, "3 yıldır, 2017'nin mayıs ayından beri zam yapmayan bir İstanbul ulaşımı var. Otobüslerimiz 3 yıldır zam yapmıyor ama Türkiye'deki bu zam fırtınasına bizim dayanma şansımız yok. Yakıt zammını, o tarihten bu tarihe vatandaşlarımız biliyor. Bütün maliyetlerle ilgili bizim yaptığımız zammın en az 2 katı bir artışla mücadele ediyoruz. Bizim şu an yaptığımız, hizmetimizi sürdürebilme çabası ama vatandaşımızın yanında olma konusundaki çabamızdan ötürü de inanın o maliyetlerin çok altında bir zam yaptık diyebilirim. Bugünkü ekonomik koşullarda vatandaşımız haklı. Elbette ben trajikomik ifadelerde bulunan bazı siyasilere de gülümsüyorum. Sanki Ekrem İmamoğlu'nun zam yaptığı bir husus tek gündem" değerlendirmesinde bulundu.

İlgili Haber: İstanbul'da Toplu Ulaşıma Zam Geldi

Son Güncelleme: 13 Şub 2020 / 19:02
Ekrem İmamoğlu: İnanın Maliyetlerin Çok Altında Bir Zam Yaptık
28
17
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1728
 • tosunpaşa16
  Hani herşeye indirim yapıyordu noldu? Seçim vaatlerinin kaçını gerçekleştirdi? Bir mhpli olarak chpli Mansur Yavaş'a hayranım. O adam ömrünün sonuna kadar yönetsin o Ankara'yı. Melih Gökçek gibi Ankara'nın yarısını çalan çırpan hırsızlardan kurtardı bizi. Ayrıca paşalar gibi de yönetiyor Ankara'yı. Fakat bu Ekrem İmamoğlu şarlatanının çalıştığı falan yok:

  -Avrupadan borç almış bütün medya sakladı bunu, duyulmadı bile.

  -Hükümet israf yapıyor dedi,900 araçtan sonra 1600 araç daha kiralamış.

  -Selahattin demirtaşı övdü bu adam. HDP'nin başındaki adamı bile övdü.

  -Seçim öncesi çoğu vaatini gerçekleştirmedi. İndirim yapacağım dedi zam yaptı. Hükümete bök atacaksınız şimdi biliyorum. Hükümetin başındakiler hiçbir zaman seçim öncesi indirim vaati vermediler.

  -Benim babam bizzat bu şirketlerle çalıştığı için bizzat şahit oldum. Benim babam durmazlarla çalışan bir firmada. Durmazlar da Doğuşla çalışıyor. İstanbul'da yapılan metroyu durdurdu İmamoğlu.9 ay ertelendi. Doğuş Durmazlara metro durdu paranızı veremeyeceğiz dedi, Durmazlar da aynısını babamın firmasına dedi. Durmazların Doğuş uğradığı zararı bizzat görmedim. Fakat BABAMIN ÇALIŞTIĞI FİRMANIN ÜRETİMİNİN %40'I DURDU. ŞAKA DEĞİL.

  -Köşede bu ülkenin başbakanlığını, ulaşım bakanlığını yapmış bir Binali Yıldırım dururken ne olduğu belirsiz İmamoğlu şarlatanını belediye başkanı yaptı İstanbul. Hükümetin partisinin içinden İstanbulu yönetecek biri, hükümetten para desteği alacak birini geçebilir mi İmamoğlu? Tüneller, yeraltı köprüleri yapılan tonca hizmetinin parasının havadan geldiğini falan zannediyor bu millet herhalde. İstanbul hükümet partisinden birileri başına geçtiği için bu kadar hizmet gördü gelişti.Çöp temizleyemiyordu orda geçmişte chp hükümeti. Haberi var;Kaldırın şu çöpleri boğazdan diye. Nerden nereye :D

  Ayrıca Ekram İmamoğlunun gerçek soyadı İmamoğlu da değil. Sağcılara yakın olabilmek, oylarını alabilmek için soyadını İmamoğlu yapmış. Zaten İstanbul'u da Chpliler sayesinde kazanmadı. Dönek Akpli seçmenler sayesinde kazandı İmamoğlu.
  • Berkan25

   İstanbul bir Tilkiye kandı😊

  • @Berkan25 Ben mhpliyim bu arada bidaha söyliyeyim. Fakat gerçekler bu. Hükümet yanlısı olarak yazmadım bunları, objektif değerlendirdim.

  • Berkan25

   Önemli olan siyasi görüs degil, Türkiye icin dogru olanida desteklemek, sayin Devlet Bahcelinin en takdir ettigim yani, Türkiye icin yararli dogru olan ne varsa siyasi görüsü bir tarafa birakip MHP degil Ülkesine sahip cikmasi.
   Bu Imamoglu dedenen sisirilmis balon Fransa da hdpkk yi savunup Türkiyeyi fransizlara karalayacak kadar?

 • Nostalji126
  Başta önyargılı yaklaştım lakin düşündüm ve benzine gelen zamları vergileri ekonominin çöküşünü hesapladım hakikaten adamlar zam yapmaz ise tuhaf olurdu. Benzine zaten zam gelmiş enflasyon uçmuş altın bile uçmuş iken zam normal. ayda iki kez zamlar yapan iktidar düşünsün. Sonuçta adam çalışıyor. Metrobüsler in kapasitesini arttırmaya başladı bile. Daha genişleri geldi.Önceden neydi öyle. Olacak olacak zamanla herşey daha güzel olacak.
 • cCcengaver10
  olumsuz görüşleri gördükten sonra bu yorum yapanların elektiriği ne suya doğalgaza neden zam geldiğini asgari ücretin neden ufak bir şekilde artıpta kiraların alış gücünün sorgulanması yerine bir belediye başkanından ülkenin siyasetini yaptığını daha iyi görmüş oldum nurlar için de uyu aziz nesin
 • endmuhh
  eee öyle olmuyormuş demek. koltuğa oturunca işler değişmiş. akan derenin karsısında durulur mu. elbette herşey zamlanıyo. asgari ücret artınca gideri artıyo belediyenin. yakıt artıyor. bakım bedelleri de. daha başka şeylerde vardır. ucuzlayan birşey yok. ee böyle olunca elin mahkum ekrem bey.
 • Çiçekx1407
  ya kurban olayım bırakın bu işleri ya adam başkan olmadan hava cıva atıp yok çok indirimler yapacam vergileri azaltacam deyip insanların en en çok kullandığı özelliklede öğrencilerin maddi anlamda İstanbul gibi paranın hiçbir türlü yetmediği yerde bu zam çok ayıp çokk... not: İstanbul'da yaşamadığım halde 1 günlük yol masrafım 100 den aşağı değildi 1 sene önce
 • fulmetalceket
  ulan benzine elektriğe suya içkiye sigaraya ekmeğe vergiye doğalgaza arabaya sebzeye meyveye ebek bezine pinpon topuna orkide herşeye 5 katı zam yapılınca sesiniz çıkmaz ulaşıma yüzde 35 zam yapılınca vay ekrem nasıl zam yaparsın diye gtünüz tutuşur ikiyüzlü çakallar siziiii. siz hergün 50 tl lik ulaşım yapmaya devam edin
  • Berkan25

   zam degil konu secimden önceki sözleri

  • @Berkan25 o seçimden önceki sözleri başkalarından da çok duyduk koççum.

  • Berkan25

   Bunun kadar bu kısa süre içerisinde söz verip tersini yapan biri İstanbul daha görmedi. Yani kandırıldık demek bukadarmı zor

  • Hepsini Göster
 • PR0METHEUS
  Bütün zamlar dolaylı olarak ekonomiyi ve ulaşımı etkiliyor.
  Bu gayet doğal. Tümevarım odaklı eleştirmek gerek.
 • barraquda
  Alın size bayıldığınız Ekrem.. seçim çalışmalarında böyle demiyordu ama.. durun siz daha neler yapacak neler... bunlar hiç bir şey değil..
 • enguvenilirsiteler
  Güvenli adreslerde oyunlar oynayarak güvenliğinizi riske atmadan keyifle oyunlarınızı oynayacağınız yeni adresleri ile güncel bonus kampanyaları ile sizleri daha hızlı adreslerinde keyifle ağırlayacak adresleri sizlere sıralamış durumdayız sayfamızda.
 • Benzine, sigaraya, alkole, elektriğe zam yapılabilir bunlar lüks kullanım ama ulaşım garibanın ekmeğiyle oynama imamoğlu 16 milyon insanın vergisiyle sen 30 bin tane arabüs alırsın istanbula 30 bin !
 • Ela__Çocuk
  Gülermisin ağlarmısın
  Hay sana rey veren elime 😅
 • Avidus
  Belli açıklamaları ile zam yapılabilir. 2017 yılından beri zam yapılmamış sonuçta o süreçte çok şey değişti.
 • Hayatgercek
  Maaliyet halkın cebini soymakla giderilmez, geri alınmalı zam. Yeter artık milletin sırtına yüklenmek, 10-20 kuruş da değil neredeyse 1 lira. Yuh
 • istanbulkiziiii
  Her seye zam geldi alistik normal geliyor. 1 ekmek bile 1.5 olmus. Bir sigara 16 en dandigi bilmiyorum hayat bu kadar pahaliyken tek zam otobuslere mi...
 • malhunhatun
  he eko he!! Grafikler ortada!! Bu zam olmaz!! bir dene maaliyet dosyasını koy, sonra %kaç zam yaptığını açıkla!! Fark ortada abi!!
 • eflatun477
  bu adam psikopatın teki bütün psikologlar uzmanlar nilir kendini çok zor tutuyor üzülüyorum ama deyip duruyor küfür de etti adam dövdürme işi de var eskielrden biraz gücü eline alsa neler yapar neler istanbuluda yönetecek adam değil bu ülkenin başkanı olacak adam da değil hadi zamları geçtik lkenin duumu buydu enkaz devralmıştık vesaire evsaire yahu kurulu işleyen düzenin başına oturmak kolay sütü mamayı bırak adam gibi devasa projeler yap da görelim herkes nasiplensin deevmalı tribünelre oynama laf ebeliği yeter yahu yeter bir şeyler üret iş yap yap
  • İmamoğlu küfür ederken yanında mıydın. Ananı da al git diyenlere bu kadar çemkirdin mi. Senin anana ailene kayak nasıldı diye gevrek gevrek gülüne sen napardın yalaka tayfası. Erdoğanın a.. sını s... mediği insan kalmadı memleket de. Topal ördek mi demedi, esnafa küfür mü etmedi, bunları o kör gözünüz görmüşmüydü. İmamoğlu dürtmüş sizi belli. İktidar parti gibi ayda iki kez doğalgaza zam yapmamış şükür yoksa napardı adam linç yerdi, g.. nüz yiyorsa iktidarın karşısına dikilinde yaptıkları zamlara ötv mtv doğalgaz elektrik yol vergisi vs bunların hesabını sorun, İmamoğlu gelmeden önce yapılan zamların hesabını sorun. Hasta olan sizsiniz o kadar hastasınız ki hala s... miş bir ülkenin ameleliğini yapıyorsunuz burda. Atm ciler sizi.

  • eflatun477

   @Nostalji126 buyur kemalist rejimin yetiştirdiği bir ahmak arıza daha beyin eror veriyor sap ile samanı karıştırdın gene bu millet bu kafayla daha çok fırın ekmek düşmanımın düşmanı dostumdur kendi idelojimiin destekcisi karşı tarafa gol atmam için dostumdur yav he he birde bunalrla foro çekiniyor kendilerini özdeşleştiriyorlar vay benim ezik zavallı ahmak halkım vay

  • eflatun477

   @Nostalji126 merak etme benim gözüm ekmalistin gördüğü herşeyi fazlasyla daha geniş açıdan görür üstüne de kemalsitlerin göremediğini görür zira ben kemalistler gibi robot köle ufku dar değilim boş ideolojinin de esiri değilim nutuk okuyup nutuk çeken aptallardan da değilim ben hayatı okurum hayatı sen şu klasik sloganalrı bırakda biraz kendını geliştir

  • Hepsini Göster
 • İstanbul7
  eçimden sonra kimse mucize beklemesin demesinden belliydi.
 • DrHaydar
  Sigara 18,5 benzine , mazota , elektrige , gaza verirsin sesin cikmaz.
  İmamoğlu soyle yok böyle çoğu trol eleştiri yapanların 😬😬😬
 • 201465
  Hocam yorumlara baktım da herkes işine ne geliyorsa konuşmuş zamın neresi haklıdır.
 • Cansurellaaa
  İzmir'i düşünen yok biz o parayı dolmuşta 3 durak için veriyoruz hey anam heyy
 • Hakli adam.
 • sargokhannn
  Herşey süper oluyor
 • single_player
  Ben bu adama güveniyorum.
 • nihalcengiz
  Zam değil güncelleme yaptık deseymiş.
 • Çok fazla şaaapmadan eleştirebilirsiniz
  • Sen nasıl bir insansın hani zamlar geri alinacakti

  • Haklısınız saygıdeğer vatandaşım belediye bütçesi düzene girdiği andan itibaren fiyatları geri çekeceğiz

  • İnşallah

  • Hepsini Göster
 • Yalnız_memur
  Neden bu kadar yükleniyorlar bu adama
 • itsmedream
  her şey güzel -mi oldu
 • Dric112
  esnaf ağzı yapmış
  gelişi kurtarmaz aga...
 • BakireRahibe
  ya git 90 kuruş yaptın vur dedik öldürdün sdfsdfsd
 • Agrsfhtn
  Hersey daha guzel oldu mu?
 • Gmmist
  İstanbul kötüye gidiyor
  • Çokmu iyiydik, bolluk bereket refah içindeydik haklısın. Cebimiz para doluydu, suyumuzu da erdoğan getirdi zaten. O olmasa napardık kıç.. ımızda don olmazdı don.

  • Gmmist

   @Nostalji126 kendine ait fikrini kendi yorumunda paylaş. senin empoze fikirlerini duymak zorunda değilim

  • Zorunda değilsin ama hastalıklı beyniniz ile kin öfkenizi de görmek zorunda değiliz ama görüyoruz, sende görmek zorunda sın. Zorunuza gidiyor ise görmek ya da duymak görmemezlikten gel:) Biz sizi görmemezlikten geliyoruz nasılsa sokakta orda burda.

  • Hepsini Göster
 • Karadenizli bazıları gibi inanmiyorum
 • dalgakıran61
  Açıklamasında haklı.
 • PerriCarol
  @ekrembaşkan ;) cnm?
 • Kelekbelerdiyarii
  Özellikle köprü geçiş ücretleri bagayi yükselmiş
 • agresifpanda696
  Kısmen hakli
 • Bysedat
  Gözümden düştü "Ekrem İmamoğlu"
 • öyledir bence de, ekrem hakikatli adam :)
 • Gizli Üye
  Yazık oldu cağnım İstanbul’u Din bilmez yol bilmez nizam bilmez birine verdiniz
  şimdi de eşşek gibi anırın bakalım
  böyle dememiştin ekran hayırdır die iyi oluyor size
 • Gizli Üye
  Başka illerde fiyat daha yüksek ve zam yapılınca hiç olay olmuyor ama nedense Ekrem İmamoğlu yapınca sanki İstanbul'u yakmış gibi yorumlar yapılıyor yazık. Daha küçük illerde bile fiyat çok daha fazla.
  • Gizli Üye

   Aktrollere sevgilerle..

 • Gizli Üye
  İstanbul'da Bir biniş ücreti: 3,50 Aylık Öğrenci Abonman 50 TL.
  BURSA'da Bir Biniş ücreti : 3,80 Aylık Öğrenci Abonman ise: 90 TL.
  Zamma bende karşıyım ama;Başka illerde zam yapılınca hiç şikayet olmuyor nedense,
  Herkes Halinden memnun..
 • Gizli Üye
  Akepe'nin yaptığı zamlara bu kadar tepki gelmemişti?
  3 çocuk yapın diyolar
  1 aylık bebek bezi 194 tl aldığı kdv 35 tl
  Köprü yapar, geçit yapar, hastane yapar, yol yapar kullanmaya gelince'de para alırlar
  Böyle bir zihniyetin içinde yaşıyoruz Akepeliler !!
 • Gizli Üye
  Bir de benzin fiyatı arttı biliyorsunuz demez mi :/ neden? başka illerde başka benzin mi kullanıyorlar da ulaşım 1,25 tl olabiliyor? İstanbul'da 3,50 tl olmalı , çünkü ceplere para girmeli yeahh 👌🏻
  • Jdhdpaowh

   Benim yaşadığım sehirde ulaşım 2.50 tl?

 • Gizli Üye
  Bilinen ekrem, beylikdüzü vaatleri
  Madem yapamiycaksin, neden milleti kandiriyorsun?
  Madem yapamiycaksin, neden milleti kandiriyorsun?
  IBB vaatleri,
  • Gizli Üye

   Kendini birde ele vermis, 2017 beri zam yok, ben geldim ZAM yaparim artik diyor. maske 1 yil olmadi düsüyor. https://encrypted-tbn0. gstatic. com/images? q=tbn%3AANd9GcTpxGSkwb29nibmRUn9--xy4hfvvc1RSDIVEDm6XYG9EVpKesat

  • Gizli Üye

   Ekrem İmamoğlu toplu ulaşıma yüzde 35 zam sonrası secim öncesi Milleti kandirdigi ortaya cikan 'indirimli ulaşım' videosunu acilen neden sildin?

 • Gizli Üye
  Herşey seçime kadar seçim bittikten sonra herşeye zam bunun akpsi chpsi mhpsi yok hepsi kendini düşünüyor
YÜKLENİYOR...