O Fotoğrafın Sahibi Konuştu: "Askerin Ağıt Yaktığını Duyabiliyordum"

Melike Gozence r
Vanda arkadaşları için gözyaşı döken asker
Van'da arkadaşları için gözyaşı döken asker

Van'da yaşanan çığ felaketinde 41 kişi hayatını kaybetti. Türkiye'yi derinden sarsan bu feci olayı haberleştirmek için bölgede bulunan AA muhabiri Özkan Bligin'in çektiği fotoğraf bu faciayı en iyi anlatan kare olarak hafızalara kazındı. Bilgin, "O asker bazen çığın olduğu bölgeye bakıyordu ve ağıt yaktığını duyabiliyordum. Çok üzücü bir andı. O fotoğrafı çekerken de yüreğim parçalandı." dedi.

Van'da silah arkadaşları için gözyaşı döken askerin fotoğrafını çeken AA muhabiri Özkan Bilgin, o fotoğrafın hikayesini anlattı.

Bölgede iki kez çığ düşmesine tanıklık ettiklerini belirten Özkan Bilgin, "Burada çok zor şartlarda ve çok acı karelere tanıklık ettik. Bu fotoğraf da onlardan sadece birisiydi. Çektiğimiz görselleri olay yerinden yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki internetin çektiği noktada servis etmeye çalışıyorduk. Bölgede çektiğim görüntüleri geçmek için döndüğüm sırada bir askerin hıçkıra hıçkıra ağladığını gördüm. Bir kare fotoğrafını çektim ancak olay yeriyle bütünleştirip çekersem daha iyi bir etki yaratacağı düşüncesiyle bir de olay yeriyle bütünleşen bir fotoğrafını çektim." diye konuştu.

Vanda çığ felaketi
Van'da çığ felaketi
AA muhabiri Özkan Bilgin
AA muhabiri Özkan Bilgin

Fotoğraftaki askerin zaman zaman yanındaki yeleğe bakıp gözyaşı döktüğünü belirten Bilgin, şu ifadeleri kullandı:

O asker bazen çığın olduğu bölgeye bakıyordu ve ağıt yaktığını duyabiliyordum. Çok üzücü bir andı. O fotoğrafı çekerken de yüreğim parçalandı. Fotoğrafları düzenlediğimde de gözyaşlarıma hakim olamadım. İlk kez çektiğim bir fotoğraf beni ağlattı. 11 yıldır bu meslekteyim sayısız fotoğraf çektim ama bu fotoğraf beni derinden etkiledi. Fotoğrafın bu kadar etki edeceğini tahmin etmiyordum. Anadolu Ajansı'nın çok dilli yayınıyla servis edilmesinin ardından gerek ulusal gerekse de uluslararası medyada geniş yer buldu. Gazete manşetlerine konu oldu. Keşke hiç yaşanmasaydı ve ben bu fotoğrafı çekmeseydim ama bizim de görevimiz bu. Kamuoyunu en doğru şekilde bilgilendirmeye çalışıyoruz. Allah bir daha böyle bir acı yaşatmasın.

Son Güncelleme: 11 Şub 2020 / 20:02
O Fotoğrafın Sahibi Konuştu: "Askerin Ağıt Yaktığını Duyabiliyordum"
8
4
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

48
 • cCcengaver10
  çok acı bir durum allah tekrarını yaşatmasın inşallah
 • dimdirekk
  Çok büyük acı çokkk. Nasuh mahruki dediyse çığ bölgesinde o kadar kişiyle arama yapılmaz. Yapılırsa çığın tekrar düşeceği bilinmeli :(
 • 😰😰😰
 • Lonelybird
  Allah yakınlarına sabır versin
 • Boşvergel
  İçim öyle bir yandı ki cehennemi yaşadım.
 • yaşadıkçagüzel14
  Üzüldüm ☹
 • Uzucu
 • Allh rahmet eylesn
 • agresifpanda696
  Tanrı polis ve askerimizin yardımcısı olsun
 • çok üzücü :(
 • firadda
  Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun
 • Gizli Üye
  Anca çıkmış konuşuyor. Adam kar altından çıktı arkadaşları kar altında kaldı şokta. Oradakilere yardıma koşacağına resim çekme peşine düşmüş vatan haini. Asker ağıt yakıyormuş bilmem neymiş. Ağıt falan yakmıyor adam şokta. Bilip bilmeden şu vatan haininin haberini gündeme getirip durmayın.
YÜKLENİYOR...